Jump to content
IGNORED

Stadioni


Recommended Posts

Nisu odustali vec su smanjili kapacitet stadiona. Za SP je bilo planirano 45 000 ali je domacinstvo dobio Spartak sa novim stadionom. Smanjen je kapacitet na oko 27 000. Ali, u okviru kompleksa se nalazi i sportska dvorana od 12 500 mesta.Ono sto bi moglo biti da se radovi oduze poput CSKA jer stadion nije prioritet za SP. Ono sto moze da ga ubrza je potreba Dinama za hokej dvoranom:Evo i dokaza da nesto rade, tacnije ruse stari stadion osim konstruktivisticke prednje fasade, koja ostaje.
Smanjili su kapacitet tribina, povrsinu celog kompleksa, izmenili namenu dobrog dela. Konstrukciju ovog na slikama predvidjenog cuda su drasticno uprostili tako da sada postoje slicni primeri ekstremnih konstrukcija i u drugim delovima planete. Ono sto je tadasnjim projektom predvidjeno je bilo konstrukterski izazovno, ali prilicno suludo. Svemirski brod koji se nasadio na ocuvanu istorijsku fasadu starog stadiona i posadio pipke kao ulazna stepenista na novi stadion koji je s obzirom na sve to na +20m od nivoa partera ispred stadiona. Ona tri etaza ispod su, a sta bi drugo nego, торговельно развлекательный комплекс sa podzemnom garazom. I da, mislim da vise nema hokejaske dvorane, bar je takva prica bila kad smo dobili koncepciju i zamisao novog uproscenog zdanja. Znam da je procena investicije onog onda bila ~2milijarde$, pa su se i sa te strane dozvali malo pameti.A sto se radova tice, secam se da su taj iskop i rusenje starog odradili bili jos pre godinu dana. Trenutno se bave preprojektovanjem zdanja. Nema tu bas puno posla na terenu trenutno.
Link to comment

Da, to je moguce. Samo nisu odustali od projekta za sada. Ali, zbog velike dvorane i stadiona, u okviru istog objekta, opet ce morati da dosta potrose na ne bas jednostavnu konstrukciju.Ali ne verujem da ce se to brzo desiti.edit:Olimpijski stadion, sa pratecim objektima, u Sociju za ZOI koji ce biti domacin i utakmica SP.8781030970_f55a3b2d18_h.jpg

Edited by Zaz_pi
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Napravljen je za Svesokolski slet 1930. Projektovao ga je Momir Korunović a potrajao je svega nekoliko dana, čim je slet bio gotov, razmontirali su ga.EDITNapisao sam rad o tom stadionu, čim izađe iz štampe, kačim.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Napravljen je za Svesokolski slet 1930. Projektovao ga je Momir Korunović a potrajao je svega nekoliko dana, čim je slet bio gotov, razmontirali su ga.EDITNapisao sam rad o tom stadionu, čim izađe iz štampe, kačim.
obavezno kači.baš mi krivo što ga razmontiraše :(imam još slika ako hoćete da postavim?Da li neko može da nabavi fotke BSK stadiona koji se završen maja 1929.g. na mestu današnjeg Partizanovog?Ja imam samo ove dve muljave, ima li neko bolju? baš bih voleo da vidim šta su to srušili ...mada sam pročitao negde da je teško oštećen tokom nemačkog i savezničkog bombardovanja.Kažu da je rekord bio protiv svetskog prvaka Italije 1939.g. - 30.000 gledalaca i da je planirano proširenje stadiona za još nekih 5-10.000 mesta ali je došao WWII. Šteta, baš mi se sviđao sa ovako pokrivenom tribinom..
Link to comment
obavezno kači.baš mi krivo što ga razmontiraše :(imam još slika ako hoćete da postavim?
Pa, bio je sav drveni, odnosno za privremenu namenu. Cim se Svesokolski slet zavrsio, stadion je uklonjen. Al' da je izgledao mocno, jeste...Tako su gradjne i tribine za Gran Pri Beograda 3. septembra 1939, kome je prisustvovalo skoro 80 000 ljudi, od tadasnjin 400 000 koliko je uprava grada bgd imala.Velika-nagrada-Beograda-2.jpg5575006_orig.jpgPredratna-Formula-11.jpg3543558_orig.jpg
Link to comment
imam još slika ako hoćete da postavim?
Naravno... postavi!
E, tad je vredelo živeti u Bg...između dva rata bio mnogo zanimljiv grad.A onda su došli partizani.
Cuo sam da su radili gore zulume od okupatora... :( Edited by MiddleClass
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...