Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Moje iskustvo, direktno, sa brojnim africkim migrantima po Minhenu nije lose, stavise. Upoznao sam ljude iz Etiopije, Eritreje, Somalije...manje sa juga i zapada Afrike. Dolaze u Nemacku jer nema ko da radi najslabije i najteze poslove. To vise nece ni suznji sa Istoka Evrope...onda ide Afrika, Banglades, Indija...

Sa druge strane, po ulici, bez direktnog kontakta, vidjam svasta.

Takodje statistika silovanja po Svedskoj i zapadnoj Evropi je veca nego li na istoku,Evrope, sto moze ali i ne mora da znaci jer nisam ulazio dublje u statistiku.

Link to comment

Ubistva su cesca u istocnoj Evropi nego u zapadnoj. Sa druge strane, pljackanje je cesce u zapadnoj Evropi nego istocnoj. Uopsteno, ja se osecam sigurnije na ulici nocu u istocnoj Evropi nego u zapadnoj. 

 

Imam osecaj, nicim potkrepljen doduse, da se vecina ubistava u Srbiji desavaju izmedju narko bandi i kad neko prsne pa ubije familiju/komsiju/stagodmublizu. Vrlo retko procitam da se desilo ubistvo tokom pljacke. Takodje i pljacke su jako retke, sto ima smisla sa sengenom. Sto bih ja pljackao u Srbiji kad mogu da odem u Nemacku da radim isto. 

 

Sto se tice juga Afrike, to mogu da kazem iz licnog iskustva tokom boravka tamo (a bogme i par instanci kad su meni obijali gajbu, par puta auto, pokusali da pljackaju na ulici...) da su glavni problemi sto policija apsolutno ne radi nista ni na sprecavanju ni na istrazivanju zlocina i sto je ogromna razlika u bogatstvu izmedju siromasnih i srednje klase. Tako da ako si jadncak koji nema leba da jede nista te ne kosta da probas da opljackas nekog ko zivi dobro, pa cak i ako ga ubijes male sanse su da ce te bilo ko juriti. Zato su vrlo vrlo cesta ubistva tokom pljacki. 

 

P.S: Zanimljiva mi je ova ogromna razlika u ucestalosti pljacki izmedju Norveske i Svedske. Mozda ima veze sa ogromnim uvozom izbeglica u Svedsku te posledicne segregacije i kulturoloski i imovinski. Samo nagadjam...

europe-homicide-rate-1.png

 

 

europe-robbery-rate.png

Link to comment
On 17.3.2023. at 17:16, Lezilebovich said:


kakvi su stavovi farmera oko EU, migranata i slicno, ako ih imaju ?

 

Ako su pobunili protiv zelene agende...Zele da spuste ovalscenja EU na period EEZ. Nisam primetio da se bave emigracijom...

Link to comment
On 12.3.2023. at 16:15, Shan Jan said:

Ubistva su cesca u istocnoj Evropi nego u zapadnoj. Sa druge strane, pljackanje je cesce u zapadnoj Evropi nego istocnoj. Uopsteno, ja se osecam sigurnije na ulici nocu u istocnoj Evropi nego u zapadnoj. 

 

Imam osecaj, nicim potkrepljen doduse, da se vecina ubistava u Srbiji desavaju izmedju narko bandi i kad neko prsne pa ubije familiju/komsiju/stagodmublizu. Vrlo retko procitam da se desilo ubistvo tokom pljacke. Takodje i pljacke su jako retke, sto ima smisla sa sengenom. Sto bih ja pljackao u Srbiji kad mogu da odem u Nemacku da radim isto. 

 

Sto se tice juga Afrike, to mogu da kazem iz licnog iskustva tokom boravka tamo (a bogme i par instanci kad su meni obijali gajbu, par puta auto, pokusali da pljackaju na ulici...) da su glavni problemi sto policija apsolutno ne radi nista ni na sprecavanju ni na istrazivanju zlocina i sto je ogromna razlika u bogatstvu izmedju siromasnih i srednje klase. Tako da ako si jadncak koji nema leba da jede nista te ne kosta da probas da opljackas nekog ko zivi dobro, pa cak i ako ga ubijes male sanse su da ce te bilo ko juriti. Zato su vrlo vrlo cesta ubistva tokom pljacki. 

 

P.S: Zanimljiva mi je ova ogromna razlika u ucestalosti pljacki izmedju Norveske i Svedske. Mozda ima veze sa ogromnim uvozom izbeglica u Svedsku te posledicne segregacije i kulturoloski i imovinski. Samo nagadjam...

europe-homicide-rate-1.png

 

 

europe-robbery-rate.png

 

Sta je problem sa Baltikom?

Veliki broj ubistava i pljacke po glavi stanovnika..

Iberija voli kradju:laugh:

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Mučeni Sudani se već koju deceniju konstantno drže u top 5 najgorih mesta za postojati na planeti. I to kad nema rata. 

  • +1 1
Link to comment

Koreja-Northern-Limit-Line-02.jpg

 

U subotu, 15. aprila doslo je do incidenta u kojem je brod juznokorejske RM ispalio 10 hitaca upozorenja ispred patrolnog broda severnokorejske RM koji je em presao takozvanu Northern Limit Line severoistocno od ostrva Baengnyeong, em odbio svaku komunikaciju, odnosno pokusaje da se veza uspostavi na bilo koji nacin...

Prema juznokorejskim zvanicnicima, do incidenta je doslo kada je brod severnokorejske RM proganjao jedan kineski ribarski brod...

Prilikom manevra izbegavanja/bekstva kineskog ribarskog broda, doslo je do sudara broda juznokorejske RM i Kineza, kojom prilikom je nekoliko clanova posade broda juznokorejske RM lakse povredjeno...

 

Predstavnici juznokorejskoh vojnih vlasti su u izjavama/komentarima incidenta naglasili da se radi o namernoj provokaciji kao i da je Juzna Koreja spremna da na odgovarajuci nacin odgovori i na eventualne buduce provokacije...

Edited by namenski
Link to comment
×
×
  • Create New...