Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, Shan Jan said:

Kako smaraju sa ovim guranjem klinaca. Jebao ih Trudo i drugari. 

 

Trudo ima 47 godina i imao je 43 (skoro 44) kada je postao premijer. Njegov prethodnik, Harper, imao je 47 godina kada je postao premijer 2006. Klinci?

 

Ti bi zabranio da neko bude premijer pre 50te?

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Kako smaraju sa ovim guranjem klinaca. Jebao ih Trudo i drugari. 

 

Jer je svet u tako dobrom stanju dok ga vode 60+, pa će ovi klinci sigurno nešto sjebati

Link to comment
4 minutes ago, Lezilebovich said:

 

Jer je svet u tako dobrom stanju dok ga vode 60+, pa će ovi klinci sigurno nešto sjebati

Verovatno neće ništa sjebati, ali verovatno neće ni doneti bilo kakav kvalitet, a često je veoma upitno da li tako mladi ljudi imaju dovoljno iskustva i integriteta za te pozicije. Imam mnogo iskustva sa menadžerima i direktorima pravo sa fakulteta ili sa manje od 5 godina iskustva, i to mnogo više negativnih nego pozitivnih iskustava - često ti momci i devojke nisu sposobni ni da vode sopstvena domaćinstva, a kamoli nešto kompleksnije.

 

Sve ovo bez predrasuda prema novoj finskoj premijerki - možda ona bude pun pogodak za Finsku, a možda bude i promašaj.

Link to comment

Oce to iz pozicije relativno dobro situiranog coveka takozvanih srednjih godina, sa sve previdjanjem da je, recimo, Napoleon kada se krunisao za cara imao 35 godina i da su mu skoro svi marsali bili mladji od njega.

Da ne nabrajam dalje, skoro bez izuzetka su omladincitm predvodili u rusenju matorih drtina koje sa vlasti i batinama kada je trebalo.

Link to comment

Ahahahhaha :D

 

 

Mozda nije stvar na tome klinci u smislu godina koliko u smislu iskustva. JFK i Trudo ne mogu da se mere. Jedan je bio vrlo ozbiljan politicar dok je drugi naslednik tatice i ocigledno veze sa zivotom nema. Upao je tu jer, jbg, dobra loza, popularno je da se guraju mladi itd.

 

Tu je i Makaroni i puno drugih slicnih. Nemam nista protiv mladih koji se od najranijih dana loze i trude da nesto urade u politici ali ovo vise lici na hipstere koji bi se malo igrali vodjenja drzave a drugi im aplaudiraju jer je to jbg mnogo kul i game changing. 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Mozda nije stvar na tome klinci u smislu godina koliko u smislu iskustva. JFK i Trudo ne mogu da se mere. Jedan je bio vrlo ozbiljan politicar dok je drugi naslednik tatice i ocigledno veze sa zivotom nema. Upao je tu jer, jbg, dobra loza, popularno je da se guraju mladi itd.

 

Da l' si realan sa JFKom? :D Znaš li ko je bio njegov otac? JFK je iz bogataške političke familije...otac mu je bio ambasador SAD u UK, vrlo blizak FDRu, prvi predsednik jednog SECa (!), mlađahni JFK elitne škole, Harvard, tokom rata mornarnica, posle rata ćale mu namestio posao u nekim novinama...i onda '47. hop - Kongres. Pa u sledećem mandatu senat, pa onda predsednik. Ne računajući vojnu službu imao je tih par meseci u novinama od radnog staža van politike. Aloooo, Kenediji, pa ne postoji veća ,,politička dinastija" u SAD, Trudoovi bre govna da jedu :D I JFK nije skupljao glasove na izgled, harizmatičnost, frajerisanje, govorništvo itd.? Pa to je njegov ceo imidž...ako je neko moderna kanadska verzija JFK, to je Žusten...

 

Inače Žusten ima i više radnog staža izvan politike od svog oca Pjera (za kog zapravo ne znam da li je ikada radio neki plaćeni posao van politike), a izabran je kao lider Liberala suštinski iz očajanja nakon što su imali bukvalno najgori izborni rezultat u svojoj istoriji 2011. I onda jeste bilo daj ovog mladog, zvučno ime, a i dobar je govornik, nije loš frajer...ali to je bilo jer se pre njega izređalo nekoliko respektabilnih matoraca koji su srljali samo iz goreg u gore. Trudoov prethodnik na mestu lidera stranke bio je cenjeni Majkl Ignjatief, međunarodno poznat intelektualac i profesor sa Harvarda...pa opet bejaše najgori rezultat na izborima ikad.

 

Da se razumemo ja mislim da je Žusten šuplja prevara i ide mi na onu stvar onoliko, ali nemojmo preterivati...

 

 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ahahahhaha :D

 

 

Mozda nije stvar na tome klinci u smislu godina koliko u smislu iskustva. JFK i Trudo ne mogu da se mere. Jedan je bio vrlo ozbiljan politicar dok je drugi naslednik tatice i ocigledno veze sa zivotom nema. Upao je tu jer, jbg, dobra loza, popularno je da se guraju mladi itd.

 

Tu je i Makaroni i puno drugih slicnih. Nemam nista protiv mladih koji se od najranijih dana loze i trude da nesto urade u politici ali ovo vise lici na hipstere koji bi se malo igrali vodjenja drzave a drugi im aplaudiraju jer je to jbg mnogo kul i game changing. 

 

I iskustvo...

 

JFK je 6 godina bio predstavnik i 7 godina senator pre nego što je postao predsednik...

 

Trudo je 7 godina bio poslanik pre nego što je postao premijer. Nije neka sad astronomska razlika u iskustvu...a JFK je zapravo ušao u politiku mlađi! Tako što ga je ubacio ćale, koji je ubedio postojećeg demokratskog kongresmena u toj izbornoj jedinici da ,,pređe" na funkciju gradonačelnika Bostona.

 

JFK je btw odobrio katastrofalnu invaziju na Kubu u Zalivu svinja...kao senator još je tražio da se SAD više umeša u Vijetnamu...kao predsednik slao specijalce i savetnike u Vijetnam što je bio uvod u kasnije direktno učestvovanje ,,običnih" američkih trupa u ratu. A kubanska kriza...pa ko zna da li bi možda jedna odluka drugačija od one koja je doneta donela bitno drugačiji i smrtniji ishod. Srećom nije.

 

Mislim od čoveka je napravljena legenda jer je ubijen. Nije on sad bio neki gorostas-državnik.

Link to comment

Bre drugari, istrolovaste mi omaž sa nekim tamo Džejefkejovima, Hitlerima i Napoleonima. Take two, manje suptilno:

 

milo_djukanovic_sminkeri.jpg

 

Milo "Nikad dosta je bilo" Đukanović. Premijer pre tridesete. 15 februara sledeće godine će biti na vlasti više od pola svog života. E to je svetski političar, ima Sanna slanne finske još puno da jede :fantom:

Link to comment
10 hours ago, hazard said:

 

I iskustvo...

 

JFK je 6 godina bio predstavnik i 7 godina senator pre nego što je postao predsednik...

 

Trudo je 7 godina bio poslanik pre nego što je postao premijer. Nije neka sad astronomska razlika u iskustvu...a JFK je zapravo ušao u politiku mlađi! Tako što ga je ubacio ćale, koji je ubedio postojećeg demokratskog kongresmena u toj izbornoj jedinici da ,,pređe" na funkciju gradonačelnika Bostona.

 

JFK je btw odobrio katastrofalnu invaziju na Kubu u Zalivu svinja...kao senator još je tražio da se SAD više umeša u Vijetnamu...kao predsednik slao specijalce i savetnike u Vijetnam što je bio uvod u kasnije direktno učestvovanje ,,običnih" američkih trupa u ratu. A kubanska kriza...pa ko zna da li bi možda jedna odluka drugačija od one koja je doneta donela bitno drugačiji i smrtniji ishod. Srećom nije.

 

Mislim od čoveka je napravljena legenda jer je ubijen. Nije on sad bio neki gorostas-državnik.

 

Jbg, sad kad tako kazes ne mogu da se ne slozim :D Secam se da sam gledao neki dokumentarac da je bio zavistan od nekih odredjenih lekova koji su mu uticali na psihu pa nisi znao dal ce da se probudi u depra fazonu ili ce uci u manicnu fazu.

 

Mene ovi novi nerviraju prevashodno zbog svog tog akcentovanja potpuno nebitnih stvari (SJW, satro sve inkluzivno, budimo fini™...). Nekako mi je to peta rupa na svirali. Imam rodjake u Alberti i od pada cene nafte pola dobilo otkaze a pola se grcevito bori da ne dobije. I onda ti dodje ovaj balavac i prica o brazilskim sumama.

Link to comment
6 hours ago, Shan Jan said:

 

Mene ovi novi nerviraju prevashodno zbog svog tog akcentovanja potpuno nebitnih stvari (SJW, satro sve inkluzivno, budimo fini™...). Nekako mi je to peta rupa na svirali. Imam rodjake u Alberti i od pada cene nafte pola dobilo otkaze a pola se grcevito bori da ne dobije. I onda ti dodje ovaj balavac i prica o brazilskim sumama.

 

Aaaa rođaci u Alberti pa što ne kažeš :D pa pazi ovi što se lože na priče o brazilskim šumama pizde na Trudoa što energično gura da se izgradi još jedan naftovod od Alberta do Pacifika (i ako ga ovi na pacifičkoj obali, lokalci, nikako ne žele)...ali u isto vreme gura carbon tax...pokušava on tu da balansira nešto večito.

 

Alberta treba da pokušava da smisli kako da preživi nastupajući kraj naftne industrije, ali većinu tamo kao džankije samo zanima kako se vrate u period naftaškog buma. Isto tako bi pomoglo kada bi lansirali na nacionalnu scenu nekog političara koji nema harizmu kuvane noge i koji nije suviše konzervativan za kanadski mejnstrim.

Link to comment
7 hours ago, hazard said:

 

Aaaa rođaci u Alberti pa što ne kažeš :D pa pazi ovi što se lože na priče o brazilskim šumama pizde na Trudoa što energično gura da se izgradi još jedan naftovod od Alberta do Pacifika (i ako ga ovi na pacifičkoj obali, lokalci, nikako ne žele)...ali u isto vreme gura carbon tax...pokušava on tu da balansira nešto večito.

 

Alberta treba da pokušava da smisli kako da preživi nastupajući kraj naftne industrije, ali većinu tamo kao džankije samo zanima kako se vrate u period naftaškog buma. Isto tako bi pomoglo kada bi lansirali na nacionalnu scenu nekog političara koji nema harizmu kuvane noge i koji nije suviše konzervativan za kanadski mejnstrim.

 

Pa to balansiranje je problem. PR koji ne resava niti probleme Alberte u tranziciji, niti probleme brazilskih suma. Duplo golo, al fino, pa se ne vidi.

Link to comment

Koj moj treba njega da boli djole za sume u Brazilu. Neka gleda svoje. Nego oce da titra jajca hipsterima iz Vankuvera, to ti je sad taj in fazon.

 

@hazard: Sve se slazem za Albertu, samo mi je sok da dok pola provincije nema posla ovaj se igra hipstera. A mozda problem i jeste u kolicini hipsteraja u Kanadi, pa mu se isplati. To pretpostavljam da ti bolje znas...

Link to comment

@Shan Jan

Alberta daje 34 poslanika. Pola Alberte neće glasati za Trudoa ili Liberale bilo kakve vrste makar se ovi mazali naftom na dnevniku uživo svaki dan.

 

Ontario daje 121 poslanika. Samo Toronto daje 25 poslanika. Okolina dodaje još 10ak, dakle Toronto s okolinom vredi više od Alberte. I tu je za Liberale skoro svaka izborna jedinica u igri. Tako da hipsteri u Torontu > naftaši u Alberti za Trudoa. Još kad se doda Kvebek (78 poslanika), hipsteri u Vankuveru (bar 10ak) i jasno ti je.

 

Realno ja da sam Trudo, iz ugla izbornog rezultata, išao bi full hipster a Albertu manje-više ignorisao. I opet osvojio većinu verovatno. Kao što Budja reče, Trudo je pokušao da balansira, s jedne strane hoću carbon tax, ali s druge hoću Trans Mountain naftovod. U Alberti je izgubio sve poslanike koje je imao, a zbog guranja Trans Mountain-a izgubio je dosta u BCiju...sad ima manjinsku umesto većinske vlade. Da je bio full antinafta, verovatno bi zadržao dosta poslanika u BC, Ontariju i Kvebeku.

 

Alberta ima cikličnu, boom&bust naftnu industriju. To je zato što je eksploatacija naftnih polja u Alberti (tar sands itd) jako komplikovana i isplativa samo kada je cena nafte visoka. Kada cene odi u nebesa, radi se ko ludo i dolaze ljudi sa strane da rade, kada cena padne masa ostaje bez posla. To se tako ponavlja. Alberta se navikne na lovu kad je dobro, pa posle kukaju. Neka idu u Njufaundlend da vide šta je beda.

 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...