Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, miki.bg said:

    

Ne razumem te sad?  Samardžićev tekst sa plamena je gde se spominju i austrijanci i neoklasičari i Macukato, u samim citatima u postu su jasno odvojeni. Ti si na osnovu tih citata izgleda nekako interpretirao da ja mislim da su oni isto (austrijanci i neoklasičari ) sa sve ovim "ali ne ide" iako to nigde nisam tvrdio?

 

Naravno da ih Samardzic nije odvojio, i naravno da si postavio Samardzicev tekst kao nesto sa cime se slazes.

Link to comment
7 hours ago, Budja said:

 

Naravno da ih Samardzic nije odvojio, i naravno da si postavio Samardzicev tekst kao nesto sa cime se slazes.

 

Neće moći da mi nitpikuješ i pogađaš misli sa sve stavom "objašnjavam mu ali ne ide".

 

 

 

 

Link to comment
17 hours ago, Budja said:

 

Ovaj, nista onda. Da ukinemo centralne banke i da se vratimo na barter. To bi sigurno pomoglo.

 

 

 

Možda je miki.bg za strogi zlatni standard bez fractional reserve bankinga? Pozdravio ga Rotbard :fantom:

Link to comment

Danas, izgleda, opet bile demonstracija u La Pazu.

 

Ono sto je novo su velike demonstracije u Cochabambi, ali, jebi ga, slobodna stampa ne izvestava tako da vakuum popunjava TeleSur. S obzirom da je u pitanju cavisticka televizija, ostaje da se vidi koliko je nasilno intervenisala policija. Tviter svasta tvrdi.

Link to comment

El Pais:

 

 

Quote

Al menos cinco manifestantes mueren en duros choques con las fuerzas de seguridad en Bolivia

Los enfrentamientos se produjeron cerca de Cochabamba en una movilización de cocaleros fieles a Morales

 

Link to comment
8 hours ago, Budja said:

Danas, izgleda, opet bile demonstracija u La Pazu.

 

Ono sto je novo su velike demonstracije u Cochabambi, ali, jebi ga, slobodna stampa ne izvestava tako da vakuum popunjava TeleSur. S obzirom da je u pitanju cavisticka televizija, ostaje da se vidi koliko je nasilno intervenisala policija. Tviter svasta tvrdi.

 

Ja koliko vidim policijska intervencija je takva da ima i mrtvih. A neki mediji se bave time kakav je krevet u spavaćoj sobi Moralesa.

Link to comment

Evo i novoproglašena predsednica Anez već krenula da vuče prve poteze

 

Inače ona je preuzela ovu funkciju kao potpredsednica Senata. Po ostavci Moralesa funkciju je trebalo da preuzme njegov zamenik. S obzirom da je i on morao da beži, sledeća je bila predsednica Senata, Salvaiterra. Međutim ona je sprečena da uđe u zgradu parlamenta. U međuvremenu je i EU priznala novoproglašenu predsednicu.

 

Ovo jeste klasičan puč iza koga stoji ekipa iz Santa Kruza, kao i strani faktor.

 

Link to comment

Bolivia’s growing crisis turns deadly as 5 killed in clash

SACABA, Bolivia (AP) — Bolivia’s political crisis turned deadly after security forces opened fire on supporters of Evo Morales in a central town, killing at least five people, injuring dozens and threatening the interim government’s efforts to restore stability following the resignation of the former president in an election dispute.

Most of the dead and injured Friday in Sacaba near the city of Cochabamba suffered bullet wounds, Guadalberto Lara, director of the town’s Mexico Hospital, told The Associated Press. He called it the worst violence he’s seen in his 30-year career.

Angry demonstrators and relatives of the victims gathered at the site of the shootings, chanting: “Civil war, now!”

 

https://apnews.com/530280a8d9674f58ad19af8d3f00edee

Link to comment
5 hours ago, Bojan said:

 

Ja koliko vidim policijska intervencija je takva da ima i mrtvih. A neki mediji se bave time kakav je krevet u spavaćoj sobi Moralesa.

 

Da se razumemo, predsednicka soba je dosadna, bele koza, braon krevet, middle of the road soba. Jedino mi nije jasno sto su je slikali jer nema tu nista luksuzno, pucanj u sopstvenu nogu.

 

Kad su zavrsili sa sobom i kupatilom, bacili su se na restoran u Meksiko Sitiju gde je Morales potrosio neverovatnih, pazi sad, 20 dolara.

 

 

Link to comment
5 hours ago, Bojan said:

Evo i novoproglašena predsednica Anez već krenula da vuče prve poteze

 

Inače ona je preuzela ovu funkciju kao potpredsednica Senata. Po ostavci Moralesa funkciju je trebalo da preuzme njegov zamenik. S obzirom da je i on morao da beži, sledeća je bila predsednica Senata, Salvaiterra. Međutim ona je sprečena da uđe u zgradu parlamenta. U međuvremenu je i EU priznala novoproglašenu predsednicu.

 

Ovo jeste klasičan puč iza koga stoji ekipa iz Santa Kruza, kao i strani faktor.

 

 

 

Iznenadjenje je da je i Rusija priznala novu predsednicu.

Link to comment
5 hours ago, Budja said:

 

Da se razumemo, predsednicka soba je dosadna, bele koza, braon krevet, middle of the road soba. Jedino mi nije jasno sto su je slikali jer nema tu nista luksuzno, pucanj u sopstvenu nogu.

 

Kad su zavrsili sa sobom i kupatilom, bacili su se na restoran u Meksiko Sitiju gde je Morales potrosio neverovatnih, pazi sad, 20 dolara.

 

 

 

Pa to. Budalaština potpuna.

 

I posle kao izašao iz kafića sa obezbeđenjem i ušao u džip. Ne znam šta su očekivali - da sedi u šatoru i da ga oni tamo uhapse.

Link to comment
×
×
  • Create New...