Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Koje govno od clanka.
 
A ovaj kvadratic kaze sve.
 
According to the analysis by Alto, the Italian version of Sputnik is the second-most-influential outlet in the Italian digital debate, only behind the US website The Huffington Post. Taking into account domestic and international media, Sputnik is in the 40th spot in terms of influence, according to an analysis by Alto Data Analytics, which is based on an algorithm similar to that used by Google to rank the relevance of websites.
 
Otprilike, kao da kazes kako je PPP pogurao zutu patku gotovo de cenzusa i da list "Danas" rusi Vucica.
meni ni ne otvara, mozda je i tu umesana ruka Sluzbe. ne daju da se svugde cita sve da se ne bi saznala (ne)istina. inace si dobro opisao, Sputnik je zastupljen kao perje pingvina u pilavu. Na stranu sto italijanima ni ne treba niko da se opredele za one koji im ne trebaju jer nema tu nekih principa u politici osim moralisanja desnice da su imigranti preuzeli sve gradove a sela propala zbog lose administracije levice. Dozlogrdilo je to vec ljudima pa se probila treca opcija: 5*, luksuzna politika™


Pravi odgovor zbog cega se siri talas desnice treba traziti u pitanju kome odgovaraju reke izbeglica...
Link to comment

Ne znam kakav im je uticaj ali je jasno ko je najveci globalni promoter neofasizma a on sedi u Kremlju

Edited by Eraserhead
Link to comment

Jos jednom original izvor gde se jasno objasnjava kako relativno mali broj ucesnika moze da dominira politicku debatu u odredjenom pravcu i momentu.

https://www.alto-analytics.com/en_US/the-construction-of-anti-immigration-messages-in-italy/

Sa nekim generalnim rankingom to nema veze jer se radi o targetirarom delovanju - recimo 5% sto odgovara rastu Lige Nord.

 

Inace, cenzurisanje radi sprecavanja govora mrznje ili difamacije je sasvim uobicajena pojava u najrazvijenijim demokratskim drzavama gde ne moramo nuzno da ubrajamo US.

Mediji su suvise vazna demokratska institucija (kao recimo i sudstvo) da bi bili ostavljeni bez regulacije na milost i nemilost interesima korporacija ili stranih drzava.

Link to comment
6 hours ago, Anduril said:

Jos jednom original izvor gde se jasno objasnjava kako relativno mali broj ucesnika moze da dominira politicku debatu u odredjenom pravcu i momentu.

https://www.alto-analytics.com/en_US/the-construction-of-anti-immigration-messages-in-italy/

Sa nekim generalnim rankingom to nema veze jer se radi o targetirarom delovanju - recimo 5% sto odgovara rastu Lige Nord.

 

Inace, cenzurisanje radi sprecavanja govora mrznje ili difamacije je sasvim uobicajena pojava u najrazvijenijim demokratskim drzavama gde ne moramo nuzno da ubrajamo US.

Mediji su suvise vazna demokratska institucija (kao recimo i sudstvo) da bi bili ostavljeni bez regulacije na milost i nemilost interesima korporacija ili stranih drzava.

 

Ne vidim sta originalni izvor kaze drugacije od El Pais-a, isto kazu da PPP i Danas ruse Vucica.

Link to comment

Tesko da ces na sudu dokazatida Sputnik i RT promovisu fasizam, oni, kroz "fake news", promovissu haos. No, to je modus vivendi svih drzavnih medija.

Recimo, prosle nedelje svaki dan, na lokalnoj privatnoj televiziji u udarnim vestima reportaza i invetrjui sa razlicitim ljudima, izbeglicama iz Venecuele, u pogranicnim krajevima Kolumbije, Reportaze je radio VOA. MOj stav o Venecueli sam vise puta isticao ali ovo je  bila prilicno ocita bljutava propaganda.

 

Veci je problem u tome da se za svako sranje kao zec iz sesira vadi Putin da se slucajno protagonisti ne bi pogledali u oci.

Link to comment

Jos ce dispadne da je Putin kriv sto je Putin kriv. Oh, wait...


Saru na stranu, samo da se osvrnem na aktuelnu Trku za Premijera. Ma kako Salvini bio iskusniji u politici ne verujem da ima sanse (jos) da postane, ali ne vidim ni mladjanog Di Maja.

Jeste videli mapu Italije gde se podela 5*-Lega jasno razaznaje jug-sever? E to je politicki problem Italije i njena slabost. Jeste u pitanju samo 1 vecina koja boji regionalne razlike ali mentalitet se paradoksalno oslikava. Sever koji je dospeo pod veci udar talasa imigranata se okrenuo desno a jug nema gde vise da se okrene... Konzervativni sever sledi Madjarsku, Austriju, Francusku (...) a tuzni jug sedi u mraku i ceka novo iskcavanje (saveznika).

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Tesko da ces na sudu dokazatida Sputnik i RT promovisu fasizam, oni, kroz "fake news", promovissu haos. No, to je modus vivendi svih drzavnih medija.

Recimo, prosle nedelje svaki dan, na lokalnoj privatnoj televiziji u udarnim vestima reportaza i invetrjui sa razlicitim ljudima, izbeglicama iz Venecuele, u pogranicnim krajevima Kolumbije, Reportaze je radio VOA. MOj stav o Venecueli sam vise puta isticao ali ovo je  bila prilicno ocita bljutava propaganda.

 

Veci je problem u tome da se za svako sranje kao zec iz sesira vadi Putin da se slucajno protagonisti ne bi pogledali u oci.

 

Po meni je tu razlika u tome sta se promovise. Ukoliko Sputnjik gura strah od imigranata kao temu onda je to drugacije nego da nadju 5 beskucnika i naprave propagandnu reportazu o porastu siromastva u _______ (dodati po zelji). A stice se utisak da im je upravo taj udar na strah uz promovisanje mrznje itd cilj. To je naravno lakse ali ne treba da bude manji problem nego glupav naslov u Haaretzu.

Link to comment

Ufrancuskoj strah od imigranata ne sije Sputnik ili RT nego Figaro, Le Point, respektabilne novine + sve druge novine koje naginju na desno i skroz na desno. Tu su i Les Républicains koji su izabrali novog predjednika koji je jako blizak idejama FN-a.

 

Drugi su razlozi zasto se neke evropske zemlje okrecu tim idejama. Ali ti razlozi se ne svidjaju svima.

Link to comment
2 hours ago, Eraserhead said:

 

Po meni je tu razlika u tome sta se promovise. Ukoliko Sputnjik gura strah od imigranata kao temu onda je to drugacije nego da nadju 5 beskucnika i naprave propagandnu reportazu o porastu siromastva u _______ (dodati po zelji). A stice se utisak da im je upravo taj udar na strah uz promovisanje mrznje itd cilj. To je naravno lakse ali ne treba da bude manji problem nego glupav naslov u Haaretzu.

ala si sitničav. ael ima porasta siromaštva u  __________?

Link to comment

Nema siromaštva i nezaposlenosti u Evropi.

 

Nikom se nije srozao životni standard.

 

Svi Evropljani imaju perspektivu a naročito omladina.

 

Evropa je oduvek bila u ratu sa Rusijom.

Link to comment

Nego kako se zove zapadna medijska politička i vojna podrška džihadistima diljem ME u njihovom nastojanju da očiste regiju od inovjeraca i krhkog sekularnog nasleđa?

 

Nisam nikad čuo reč fašizam. U skladu sa tom praksom valjalo bi pozdraviti i potencijalno rusko asistiranje slobodnom izrazu građana stare Evrope. 

Link to comment
×
×
  • Create New...