Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

U francuskoj, lancani sudar radi magle, 6. mrtvih i jos dosta tesko povrijedjenih.

 

Kada vidim kako budale voze po magli ova vijest me nije iznenadila.  

NIje to samo u Fra, prošle godine je bio neki mega sudar u Sloveniji, sa 70 skršenih automobila...

 

A znam tačno kako se desilo, išao sam tim putem, svega desetak dana ranije, isto po magli... Vidljivost plafon 50 metara, ako neko spusti ispod 100, neko će se nabosti na njega, i kreće sudar jer svi voze 100+... To stvarno nije za ljude sa slabim živcima... ALi, neverovatnoje da su svi tako vozili... Ludilo...

 

Ja se po magli bojim da vozim sporo, jer znam da ima budala koji će mi se nabitu u guzicu, a opet, moraš da budeš 200% skoncentrisa da ti ne budeš budala koja je udarila u nekog... Jako je jebena situacija...

Link to comment

NIje to samo u Fra, prošle godine je bio neki mega sudar u Sloveniji, sa 70 skršenih automobila...

 

A znam tačno kako se desilo, išao sam tim putem, svega desetak dana ranije, isto po magli... Vidljivost plafon 50 metara, ako neko spusti ispod 100, neko će se nabosti na njega, i kreće sudar jer svi voze 100+... To stvarno nije za ljude sa slabim živcima... ALi, neverovatnoje da su svi tako vozili... Ludilo...

 

Ja se po magli bojim da vozim sporo, jer znam da ima budala koji će mi se nabitu u guzicu, a opet, moraš da budeš 200% skoncentrisa da ti ne budeš budala koja je udarila u nekog... Jako je jebena situacija...

 

pre nekoliko godina sam citao da magla vecinu ljudi natera da vozi brze jer nemaju reper koliko brzo voze. Deluje nelogicno, ali izgleda da je stvarno tako.

Link to comment

Nije mi jasno kako mogu da voze brzo kada ne vide sta ima ispred da bi se sigurno zaustavio. Moze koncentracija da bude 200% kada vidis samo 50/60m ispred, koncentracija ne pomaze.

Link to comment

Slovenacki autoput mi je nekako na momente izgledao preuzak zbog krivina a lokalci ko lokalci se ukljuce-iskljuce na pet minuta tek toliko da ubrzaju saobracaj. nepreporucljivo u spicu... Drug mi tamo podleteo, srecom preziveo.

 

Takozvane Delije Grobare pokopaše.

Link to comment

China_AC_01_zpsikrmsb0a.jpg

 

Juce, u subotu, 24. decembra, jos 1 istorija: prvi kineski nosac aviona isplovio je na prvu plovidbu zarad ‘exercises far out at sea’ kako se kaze u zvanicnom saopstenju, ali bez daljih pojedinosti, osim naznake da se radi o zapadnom Tihom okeanu.
Vezbe su, naravno, u skladu sa godisnjim, unapred planiranim aktivnostima…
Dakle, debelo more, po prvi put van domacih kineskih voda.

 

r-12_zpsxaabuiod.jpeg

 

Smatra se za sigurno da je Liaoning, inace bivsi cistokrvni Sovjet, prvi korak ka skroz kineskom nosacu koji se ocekuje posle 2020. godine i to ne sam…
Tajvanski ministar odbrane je brze-bolje danas, u nedelju kad se ne radi, izjavio da ce se kretanje kineskog nosaca pomno pratiti, i to izbliza, cim isti prodje tesnac Miyako, parce mora od izuzetnog znacaja koje deli japanska ostrva Miyako i Okinawa.
Nadzor ce se nastaviti i ukoliko Kinez, sa sve obaveznim pripadajucim pratecim brodovima, prosledi Bashi kanalom koji razdvaja Tajvan i Filipine, mada se pretpostavlja da ce Kinezi taj pravac odabrati kada se budu vracali kuci, tek da se niko iz komsiluka ne nadje zakinut za dozivljaj.

 

Veceras, u nedelju, je japansko ministarstvo odbrane potvrdilo da je grupa od 6 kineskih brodova predvodjena Lioaning-om prosla tesnacom Miyako i dokopala se Tihog okeana.
Vest je potekla od jednog japanskog patrolnog broda i aviona P3C.
Nije bilo narusavanja teritorijalnog integriteta Japana, izjavilo je japansko ministarstvo, mada je 1 kineski Z-9 helikopter koji je poleteo sa jedne od kineskih pratecih fregata i koji se sumnjvo priblizio ostrvu Miyako, promptno opomenut nadletanjem od strane japanskih lovaca.
Procurelo je i da je Japan diplomatskim kanalima stavio do znanja Kini da ce iz blizine i pomno pratiti kretanje kineskog plovnog sastava.
Dakle, posle motanja i isprobavanja po Bohai moru/zalivu i kratkog izleta u Istocnokinesko mora klub zemalja koje su sposobne da se dokopaju takozvanog svetskog mora uvecan je za 1 clana ciji je glavni i odgovorni izjavio da ce se tokom vezbi, jos koliko u utorak, vezbati tankovanje u vazduhu aviona J-15 sa nosaca i, naravno, bijenje u vazduhu….

Link to comment

Kolike su dimenzije ovog nosača? Možda zbog ugla, ali nešto mi zdepasto deluje...

Liaoning_01_zpskbb4ezro.jpg

 

Nije zdepast, ako to racunas u neku meru  :), naprotiv: 305 metara ukupno, sto bi se reklo preko svega i nekih 270 metara na vodenoj liniji, odnosa sirina uobicajenih za nosace, sto ce reci nesto preko 70 metara preko svega, sto se moze uzeti kao sirina palube i 35 metara na vodenoj liniji.

Americki najnoviji su nekih 30-ak metara duzi, nesto malo, zanemarljivo su vece sirine, mislim na one najnovije, klase Gerald R. Ford

Istisnine su vec nesto drugo: Kinez/Sovjet/Rus istiskuju 43,000 tona prazni i bogami skoro 68,000 tona puni, najnoviji Amerikanci su presli 100,000 tona istisnine.

Ovo bas i nisu neke brojke za poredjenje, radi se o bitnim razlikama u koncepcijama, a pre svega u iskustvu: mucna sovjetska trka da se dokopaju pravog nosaca aviona traje ozbiljno jos od sredine 50-ih. Pokazalo se da izgraditi mornaricu za svetsko more nije nimalo jednostavno, pare da ne pominjemo, tek pocelo se pipavo, sa nosacima helikoptera, napredovalo do nosaca aviona sa vertikalnim uzletanjem/sletanjem, a nikada se nije - i pored svih napora, pa i pokusaja kradje tehnologije - uspelo da savlada 1 na oko jednostavna naprava - parni katapult za pomoc izbacivanju/poletanju aviona.

To su oni oblaci pare koji obavijaju americke avione na prednjem delu nosaca dok polecu.

I - tek sto su se dohvatili pravog nosaca - CCCP je riknuo, a da nismo docekali prvi pravi sovjetski nosac aviona.

Sovjete je muka naterala da se okrenu principu takozvane skijaske skakaonice, dakle onom zakrivljenom i u vis usmerenom delu prednje/poletne palube sto se pokazalo efikasnim ortopedskim pomagalom za uzletanje ali - kako to vec u tehnici biva - po poprilicno visoku cenu: manje tereta, goriva ili naoruzanja, svejedno, ogranicen broj tipova aviona (za razliku od Sovjeta/Rusa/Kineza sa americkih nosaca aviona mogu da polecu/slecu i pravi pravcati transportni avioni i jos kojesta drugo razvijano decenijama i to specijalno za upotrebu na nosacima.

Decenije su kljucne: mornarica je daleko najskuplji i najkomplikovaniji deo vojske, a nosaci aviona su vrh te komplikovanostitm.

Od organizacije, beskrajno slozene skoro pa koreografije koja se da videti gore na palubi prilikom otpremanja/prijema aviona, pa dole u unutrasnjosti broda u kome 5 - 6,000 ljudi radi sve sto je potrebno da bi nekoliko desetina aviona moglo da se bavi svojim poslom.

Zalogaj je bio zajeban kako za Sovjete, tako i za KIneze, pa je tako Liaoning itekako imao problema tokom dogradnje i koje su Kinezi resavali svakojako i poprilicno se bogami pomucili, a bice i da sada pomno sticu iskustva  :D

 

Comp_02_zpsf8d0xar4.jpg

 

Comp_01_zpsjlyzn7qb.jpg

 

 

A sto se zdepastostitm tice, jebesimater, svi izgledaju slicno kada se gledaju anfas:

 

Liaoning_02_zpsnqhrltli.jpg

 

GRF_zpsks5sbfqm.jpg

Link to comment
×
×
  • Create New...