Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nego, meni nije jasno što se noskich ne preseli tamo kad je tako dobro i zapadnjaci zapravo izmišljaju gadosti režima. Ne bi bio prvi iz razvijenog sveta koji je našao sreću tamo, ima onaj debeli Španac što se pojavljuje u mnogim dokumentarcima o DNRK, Alejandro Cao de Benós, siguran sam da bi i njega primili ako bi pokazao sličan entuzijazam, a ovako na prvu loptu mi se čini da ne zaostaje mnogo.

 

Još ako je elegantno popunjen kao on, povećao bi broj buca u toj zemlji za 50%, pored trećeg izdanka komunističke dinastije i tog Španca.

 

In Pak (2010)’s study, the growth status of 1,406 North Korean refugee children aged 6 to 20 were compared to the same age group of South Korean children. North Korean boys and girls were significantly shorter and weighed less than their South Korean peers. Average height differences between the two groups were 10.1cm for boys and 7.2cm for girls. In case of body weights the differences were 11.1kg for boys and 3.8kg for girls.

...

This educational gap between North Korean refugee children and their South Korean peers starts even before they reach South Korea. Because of the collapse of North Korea’s education system most young refugees were given substandard education while in North Korea, and were deprived of education during their transit period through third countries.
...
A North Korean college student, Kim Seong-cheol, said in an interview with the New York Times, “I felt like someone from the 1970s who was put on a time machine and dropped in the 21st century”.

 

http://en.asaninst.org/contents/resettling-in-south-korea-challenges-for-young-north-korean-refugees/

Edited by vememah
Link to comment

Pa opet su 2/3 prebega zadovoljne životom u Južnoj Koreji, a svega 3% nezadovoljno.

 

Drzavna agencija spovodi anketu, moraju da budu zadovoljni. Ko javno iskazuje podrsku DPRK ide u zatvor, da li je prebegao ili je rodjen na jugu. A narocito ako je prebegao.

Link to comment

Nego, meni nije jasno što se noskich ne preseli tamo kad je tako dobro.

 

Ti si kao neke kolege koje su zakljucile da sam ja musliman zato sto drugog kolegu koji je duboko religiozan (brada do pojasa, kapica itd.) pozdravljam sa salam alejkum (neka je mir s tobom). Ne volim kolektivno gazenje po zrtvenim jarcima ma koje da su boje.

Edited by noskich
Link to comment

Ti si kao neke kolege koje su zakljucile da sam ja musliman zato sto drugog kolegu koji je duboko religiozan (brada do pojasa, kapica itd.) pozdravljam sa salam alejkum (neka je mir s tobom). Ne volim kolektivno gazenje po zrtvenim jarcima ma koje da su boje.

d0506892156f0576bc9afdfd2b78ece4.jpg

Link to comment

Drzavna agencija spovodi anketu, moraju da budu zadovoljni. Ko javno iskazuje podrsku DPRK ide u zatvor, da li je prebegao ili je rodjen na jugu. A narocito ako je prebegao.

 

Kao sto rekoh, dajmo ta svedocanstva o lepom zivotu u Severnoj Koreji pa da pricamo.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ti si kao neke kolege koje su zakljucile da sam ja musliman zato sto drugog kolegu koji je duboko religiozan (brada do pojasa, kapica itd.) pozdravljam sa salam alejkum (neka je mir s tobom). Ne volim kolektivno gazenje po zrtvenim jarcima ma koje da su boje.

 

S malom razlikom da si nas ovde pozdravio severnokorejskim propagandnim posterom, a ne pozdravom.

 

Kako god, koliko vidim na onom linku koji si sam ostavio, ogromnoj većini prebega iz Severne Koreje fali porodica, a znamo zbog koga ne mogu da se spoje s njom.

Edited by vememah
Link to comment

To sto imas nesto kao poster ne mora nuzno da znaci da smatras to isto pozitivnim. Porodice su bile podeljene od rata, a severnokorejci koji zele da se vrate na sever to ne mogu da urade zbog juga. Sever bi ih rado primio nazad i to kao heroje koji su pokazali da jug ne valja pa se vratili, ali jug ne da. Na jugu je ilegalno prebeci na sever. 

 

http://www.nytimes.com/2013/09/17/world/asia/south-korean-troops-kill-man-trying-to-cross-border.html

 

http://www.nytimes.com/2015/08/16/world/asia/kim-ryen-hi-north-korean-defector-regret.html

 

Edited by noskich
Link to comment

Kao sto rekoh, dajmo ta svedocanstva o lepom zivotu u Severnoj Koreji pa da pricamo.

 

Svedocanstva ljudi koji su prebegli sa severa na jug, zatim 3 meseca bili zatvoreni i ispitivani u ustanovi slicnoj zatvoru, zatim vaspitavani u specijalnim skolama sa akcentom na tome kako je sever zao, a jug dobar, pa na kraju svega toga drzani na oku uz pomenute zakone koji simpatije prema DPRK mogu kazniti zatvorom ne mogu biti potpuno objektivna. Imas negativnu selekciju jer su na raspolaganju jedino svedocanstva prebeglih. To je kao kada bi radio anketu o tome kako su crnci u US koji su bili hapseni  zadovoljni zivotom u US i imao bele policajce pored njih dok popunjavaju upitnik. 

 

Druga stvar, sve to za sta se optuzuje DPRK je dokazano radjeno u perjanicama `demokratije`, US i UK. Od nezakonitog hapsenja i mucenja (recimo Guantanamo) preko genocida (sirom sveta), ratnih zlocina (sirom sveta), eksperimentima na svojim vojnicima i stanovnistvom, masovno spijuniranje svojih gradjana, diskriminacija odredjenog sloja svog stanovnistva koji zivi u oskudici...

Edited by noskich
Link to comment

Svedocanstva ljudi koji su prebegli sa severa na jug, zatim 3 meseca bili zatvoreni i ispitivani u ustanovi slicnoj zatvoru, zatim vaspitavani u specijalnim skolama sa akcentom na tome kako je sever zao, a jug dobar, pa na kraju svega toga drzani na oku uz pomenute zakone koji simpatije prema DPRK mogu kazniti zatvorom ne mogu biti potpuno objektivna. Imas negativnu selekciju jer su na raspolaganju jedino svedocanstva prebeglih. To je kao kada bi radio anketu o tome kako su crnci u US koji su bili hapseni  zadovoljni zivotom u US i imao bele policajce pored njih dok popunjavaju upitnik. 

 

Druga stvar, sve to za sta se optuzuje DPRK je dokazano radjeno u perjanicama `demokratije`, US i UK. Od nezakonitog hapsenja i mucenja (recimo Guantanamo) preko genocida (sirom sveta), ratnih zlocina (sirom sveta), eksperimentima na svojim vojnicima i stanovnistvom, masovno spijuniranje svojih gradjana, diskriminacija odredjenog sloja svog stanovnistva koji zivi u oskudici...

 

Ne razumes, daj da vidimo neko svedocanstvo osobe koja sada zivi u Severnoj Koreji, pa da uporedimo, da vidimo da li zaista toliko laze zapadna propaganda. Moze neki blog, moze razgovor sa gradjaninom Severne Koreje, prihvaticu bukvalno bilo sta.

 

Jedno jedino svedocanstvo ce biti dovoljno, dakle zanima me jedno jedino aktuelno svedocanstvo pripadnika naroda koji broji 24 miliona dusa.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Singapurac Aram Pan je tamo čest i rado viđen gost, jer je podigao promotivni sajt sa panoramama i zarađuje dovodeći im turiste, taman posla da bi on nešto ružno rekao o svojim poslovnim partnerima.

 

I have a new group tour to North Korea - 2016 April 7th to 16th. This will be the 3rd group tour that I'm organizing. I've been to DPRK 8 times already and the 9th time will be this coming October so the locals there are quite familiar with me by now.

 

http://www.dprk360.com/

 

Link to comment

Imate onaj intervju Laibacha.

Ono što sam ja čula, od žene koja je bila nešto u NS kad je bila njihova odbojkaška reprezentacije.

Pjongjang je ok.

Savremen solidan grad. U njemu živi 2 miliona ljudi i za njih mora biti svega (što vlast proceni da im treba).

U ostatku Severn,e Koreje, gde je ostalih 20 miliona, je pakao.

Zemlja gde 20 miliona ljudi radi za 2 miliona privilegovanih.

Link to comment

Meni je jedna knjiga pomogla dosta.  Praktično mi je jasno nacrtala kako funkcioniše Severna Koreja. Ko ima vremena i živaca neka pogleda ovaj strip Gija Delila(? valjda se tako transkribuje), ima da se kupi™ na gusarskom zalivu™.

Čovek je živeo tamo oko 6 meseci. I imao je šta da kaže i nacrta tom prilikom.
Ali to nije ružičasto...

Link to comment

I go to North Korea annually to study about life for average people. In the DPRK there are classes of people who live quite different lives but for most all but the elites life is hard.

 

Pyongyang is atypical of the country as a whole. The apartments are better, transportation is better and access to consumer goods is much better. Electricity and running water can be a problem in the capital but overall life is not bad. Water is pumped for an hour or so in the morning and held in the apartment bathtub. Electricity can go out several times per day and prolonged outages can make refrigeration an issue. Access to affordable recreation is better and access to hard currency is much better in Pyongyang. Office workers enjoy a moderate standard of living and can be rewarded with a television or rice cooker. Remember - North Korea is on a 48 hour work week plus additional "volunteer labor."

 

Other cities begin to decline from there. In Nampo I have seen people hauling water up to apartments from a communal well and in Pyongsong I watched people pump water up via hoses outside to their apartments. Elevators in older buildings no longer work. Chongjin, Kaesong, and parts of Hamhung are run down with little or no maintenance. Cardboard can be seen in windows. Electricity there is a problem as well.

...

We take for granted many modern conveniences that are unknown in the DPRK. Think of a cash economy with doing virtually everything manually. That is the reality for most North Koreans.

 

https://www.quora.com/How-do-people-live-in-North-Korea

Link to comment
×
×
  • Create New...