Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

zapravo nije mi jasno, kakve veze ima rom koji tuce majku sa zdranjem??

 

kazem ja da tu nisu cista posla.

 

Bio je klip u kome čovek od 2 metra brutalno tuče majku jer ga je optužila da je nešto pojeo što nije trebao ("krmljao", u internom argou te porodice).

To je bilo urnebesno, svi su to šerovali, haha, Ciga tuče majku. odmah je nastao i haštag #krmljao pod kojim su ljudi obaveštavali jedni druge o tome šta su upravo sabili u trbuh.

Link to comment

Bio je klip u kome čovek od 2 metra brutalno tuče majku

 

zvekno je tiganjem u glavu i ćušnuo je iz lakta meni to i nije baš brutalno :fantom:

Link to comment

U svakom slučaju znam šta ne bih uradio - apelovao po tviteru kao tupadžijski community organizer.

 

 

Видидер Обамину радну биографију, ака цеве.

Link to comment

Dobar sajt za pracenje: http://www.news24.com/elections/live/live-election-results-latest-20140509

 

DA zabelezila svuda skok. Ocekivano ima nesto bolje rezultate na lokalnim izborima (dosta ljudi je pricalo da ce zbog boljeg menadzmenta da glasa za DA na lokalu).

 

Gauteng lokalni

2009. DA 22%, ANC 64%

2014. DA 33%, ANC 52%

:jerry:

 

 

IFP doziveo katastrofu, duplo manje glasova. DA ih bije u Kvazulu Natalu :D

 

Inace jedan od predizbornih ciljeva DA je bio da se spusti ANC na ispod 2/3 sobzorm da se pricalo o promeni ustava. 

 

Ko su EFF?

Ostalo ipak 2/3.

Link to comment

EFF je stranka Juliusa Meleme, nekadasnjeg predsednika omladine ANC inace vrlo, khm, vatrenog govornika protivu belih imperijalista, kvazikomunista koji se obogatio prljavim dilovima dok je bio u ANCu. Nekad je pevao "jedan metak za jednog bura" sada tvrdi da nema nista protiv belaca vec belih kapitalista. Ja ga se secam po ispali sa proslogodisnjih rudarskih strajkova kada je pricao kako svi rudari treba da imaju platu kao direktor rudnika. Nije moglo da se zivi od njega po medijima pa ga je valjda Zuma preventivno izbacio iz stranke jerbo mu je rasla popularnost. 

 

Izgleda je pred izbore u Kvazulu Natalu bilo malo nasilja, tek sad cuh pricu da je nekih dvadesetak politicara (mahom NFP, deo koji se odvojio od IFP) ubijeno. 

 

Dosta se prica o katastrofalnoj izlaznosti mladih. Samo jedna trecina freeborna (do 20 godina) se registrovala za izbore (i samo 2/3 je registrovano onih od 20 do 30 godina). Izlaznost je verovatno jos manja a i oni koji su izasli uglavnom su glasali za opoziciju. Takodje opozicija je jos vise ojacala u urbanim krajevima, tako da vreme ne radi za ANC. Zilka se hvalila da je DA osvojila 700 000 crnih glasova, ovi joj odgovorili da je vreme da se povuce i prepusti vodjenje DA nekom od njenih crnih pulena. 

 

Bilo je zanimljivo gledati konferenciju ANC u Johanezburgu, iako su osvojili preko 50%, Gauteng je provincija gde su najvise pali, nekih 10-15% je otislo na stranu DA i EFF. Novinari su ih zestoko isprekakali a vodjstvo je obecalo state of the art javni transport :lolol: (Dzozi je grad od 15 miliona ljudi prakticno bez normalnog javnog prevoza), bolje puteve, komunalne usluge i vise slusanja komjunitija. Par meseci ranije su zbog manjka u kasi uveli naplacivanje toll roads-a pa ih je DA prcao sa bilbordima:

32A8CD3042B843C1572DEC92F476A1.jpg

 

 

Sledeci izbori su lokalni 2016., gde tradicionalno opozicija bolje prolazi :jerry:

Link to comment

Jaako me čudi da u zemlji Corree i Co-Bolivarizma ti nisi o tome obaviješten. :lol:

 

Odgovorih vec, kako bre da ne znam za Malemu, samo ne znam skracenicu.

Link to comment

Samo da kažem - ja jednostavno obožavam fakat da o zemlji u kojoj je moglo nastati takvo sranje mi i dalje pričamo u domenima izbora, prcanja billboardima, lokalu i javnom prijevozu, novinarskom ispreskakivanju.. samo da potraje.

Link to comment

Zato sto mogu da glasaju za korumpiranu ANC ili one-hit-wonder poput EFF i COPE ili za DA za koju vecina ne moze da zapusi nos i glasa. 

Link to comment

Ja se izvinjavam sto pitam, jer ne poznajem politicku scenu JARa: da li Buri imaju neku svoju stranku, dominantnu sa belcima, ili svoju ekonomsku moc projektuju kroz neku stranku vecinskog stanovnistva(barem rasnog)? Imaju li uopste Buri vise jaku ekonomsku poziciju u JAR?

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Samo da kažem - ja jednostavno obožavam fakat da o zemlji u kojoj je moglo nastati takvo sranje mi i dalje pričamo u domenima izbora, prcanja billboardima, lokalu i javnom prijevozu, novinarskom ispreskakivanju.. samo da potraje.

 

I second that.

 

Doduse, nije bas toliko ruzicasto. Koliko shvatam korupcija je ogromna (to je manje bitno) i nesigurnost je velika (mnogo vise bitno).

Link to comment
×
×
  • Create New...