Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nema lažnih ekvidistanci, one su prave.

Rusi su govna i iznutra i spolja. Amerika je iznutra raj na zemlji u tom pogledu, spolja je tri puta licimurnije i gore govno nego Rusi.

Pa su egal.

 

Iz perspektive građanina Srbije, ogavni su mi i jedni i drugi.

Све познаваоци Америке.

Link to comment

čuj ne mogu da se natežem oko pojedinačnih reči. rekao sam "u smislu zalaganja za transparentnost vlasti". za dokaze o NSA kapa dole, tu mu čast niko neće oduzeti. to ne menja fakt da sad radi za čoveka koji je jedno 20 puta gori od bivšeg šefa kada je u pitanju odnos prema gradjanskim pravima. ne pristajem na lažne ekvidistance spram Moskve i Vašingtona, ma koliko to sad bilo popularno.

 

sta sam propustila? kako snouden radi za putina, tako sto je postavio pitanje na preseru?

Link to comment

sta sam propustila? kako snouden radi za putina, tako sto je postavio pitanje na preseru?

 

 

Da, grešnik ga optužuje za učestvovanje u Putinovoj propagandi. Ili sprovođenje iste, ko će ga znati.

Link to comment

nema tu sta da ispadne. oni koji veruju da su asanz, grinvold, snouden, pa cak i nova verenica dzordza klunija, u stvari placenici neke druge strane, i dalje ce verovati u to. oni koji ne veruju, nece.

 

nego mi je zaparao oci vasilijev komentar, ne ide mi uz njega.

Link to comment

nema tu sta da ispadne. oni koji veruju da su asanz, grinvold, snouden, pa cak i nova verenica dzordza klunija, u stvari placenici neke druge strane, i dalje ce verovati u to. oni koji ne veruju, nece.

 

nego mi je zaparao oci vasilijev komentar, ne ide mi uz njega.

 

 

meni je način na koji je postavio pitanje tog dana izgledao kao deo Putinove propagandne igre. moguće je da grešim.

ponoviću, sve i da je tako, ne smatram da je on tokom svoje whistleblowing aktivnosti bio ruski špijun™. 

Link to comment

Meni je simptomatično to da mu je uopšte postavio pitanje. Čisto sumnjam da je to bila spontana inspiracija i da je ovaj spontano odgovorio. Pitanje samo po sebi jeste fer i neutralno ali čak i kao takvo može da se iskoristi za lep populistički odgovor tipa: "Gospodine™, vidim da se razumete u tematiku, obojica smo obaveštajci pa eto, da vam kažem da će kod nas sve to biti u skladu sa zakonom".

 

Kapiram da je to neki minimum usluge koji je Snowden dugovao Putinu za to što je u ovom trenutku na kakvoj-takvoj slobodi a ne u samici 2x2, izolovan 23h dnevno i pod halogenkama koje se nikada ne gase. Stvarno ne mogu da ga osuđujem zbog toga što je pristao na takav dil. Ja bih na njegovom mestu i Odu Velikom Međedu otpevao, ako je to uslov da izbegnem mučenje kojem su oni bolesni manijaci podvrgnuli Bredlija Meninga.

Link to comment

 

Kapiram da je to neki minimum usluge koji je Snowden dugovao Putinu za to što je u ovom trenutku na kakvoj-takvoj slobodi a ne u samici 2x2, izolovan 23h dnevno i pod halogenkama koje se nikada ne gase. Stvarno ne mogu da ga osuđujem zbog toga što je pristao na takav dil. Ja bih na njegovom mestu i Odu Velikom Međedu otpevao, ako je to uslov da izbegnem mučenje kojem su oni bolesni manijaci podvrgnuli Bredlija Meninga.

 

Logično, sigurno da će za pruženu sigurnost morati nešto i da odradi

Link to comment

 

China to Pass U.S. as Largest Economy This Year By PPP, FT Says

 

Ne znam da li je ovo bas tacno ali definivno je trenutak blizu, najdalje 3 godine. Ali vidim FT kaze vec ove.

Link to comment
×
×
  • Create New...