Jump to content
IGNORED

Veče kada su se komunisti preznojavali


savindan

Recommended Posts

Постоје пристојнији начини прекида комуникације када више немаш шта паметно да одговориш. Није ми био циљ да те поразим јер је опште позната чињеница да је комунизам у повлачењу у сваком погледу, посебно интелектуалном.
Па да, белогардејци свакога дана у сваком погледу све више напредују. Мислим, јел то постоји неки Кумровец за Беле где вас обучавају? Како сте се само намножили тако роботизовани и потпуно изгубљени у времену, простору и логици...
Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bruno Sulak

    28

  • savindan

    23

  • Musharaf

    22

  • kim_philby

    18

С тобом човек никад није на сигурном?! Јесам ли изазвао тектонски идеолошки но-но цитирањем Троцког (подржављење синдиката) у истом пасусу са анархосиндикалној тези о превазилажењу државе и политике? :unsure: Мојне ме остављаш у мраку, тако ти Марксове хемероидне опчињености Рикардовом апсолутном теоријом вредности (непромењиве вредности новца) и Смитовом конкретизацијом вредности рада количином жита (и сагорелих киложула у радничком организму)...
Ma svi znamo da je brka vise voleo Drazu a kako i ne bi kad je Vasic sedeo s njim na Ravnoj Gori. Nego, opet da te pitam kako ide sa humanim preseljenjem? Jel odrzavate red za Nedica u okupiranoj Srbiji? Sta javlja Pecanac? Jel ste pretukli nekoliko jugoslovenski nastrojenih katolickih svestenika u Kotoru po nalogu Italijana? Mislim kako stvari onako na desnici?BTW, volim kad krenes sa ekonomizmom. Libertarijanac = nalicije Staljinizma.edit: Ja se iskreno nadam da ce Stojanovic u tebi pre ili kasnije poraziti Beckovica ali slabo to ide za sada. Edited by kim_philby
Link to comment
Jel ste pretukli nekoliko jugoslovenski nastrojenih katolickih svestenika u Kotoru po nalogu Italijana?
Ето ко каже да комунисти и анархисти не могу да пусте сузу за свештеним лицима?Ко?
Link to comment
Idi spavaj, prosli put te kappel poslao u horizontalu kada si poceo da brljavis o Staljinu i Mihajlovicu.
Sto to tebe pogadja toliko? Mislim Draza i Staljin. Pa ravnogorci su strukturalno potpuni staljinisti. Pitaj me jednom o tome pa cu da ti pricam.Normalno da cu spavam i sada. Necu valjda da se zamajavam sa amaterima istoricarima i da vam pomazem da racionalizujete zasto podrzavate nacisticke kolaboracioniste i bele antisemite. Idi citaj Hobsbawm-a a ja cu da spavam.Svakom po zasluzi.
Link to comment
Idi. Sa sajta 27. americke pesadijske regimente "Wolfhounds" (zasto li je nazvan www.kolchak.org ?), nepotpisani tekst u kome se citira cuveni britanski putopisac i avanturista Peter Fleming ? Evo ovako izgledaju ozbiljni istorijski izvori sa stenogramima:http://militera.lib.ru/db/kolchak/index.html
Jonathan D. Smele, pusti Fleminga, pusti kurjake. Zao mi je, ali ne zelim da skeniram knjigu od 500 strana (od toga 10 strana referenci) da bih tebi olaksao zivot. Knjiga, a ne zvona i praporaca
Link to comment

Koga zanima ova tema trebalo bi da pogleda prošlogodišnji ruski film "Admiral". Tema su upravo Kolčak i, delimično, Kapel. Izuzetno ostvarenje, šta god mislili o pomenutim generalima. Dobro je prikazano nerazumevanje ruskog carističkog oficirskog kadra, onog najvišeg, oko prave prirode prevrata koji je zahvatio Rusiju u tim trenucima, i njihova zbunjenost pred činjenicom da usred sudbonosnog rata sa Nemackom neko u Rusiji kreće da ubija svoje oficire...Nisam siguran da bi postojao ubedljiv razlog da neka ulica danas u Beogradu nosi ime Kolčaka, kao što nisam za to i da se vraćaju nazivi Maršala Birjuzova, Ždanova, itd. Bez podrške sovjetske Crvene armije Titova vojska možda nikada ne bi suštinski ovladala Srbijom, i shodno tome uvela je u stanje čije posledice trpimo i danas. Sa druge strane, carska Rusija je u I svetski rat zvanično ušla zbog kraljevine Srbije, možda bi ta činjenica mogla danas da bude poštovana nazivom neke beogradske ulice, ne znam da li ijedna nosi naziv Cara Nikolaja II Romanova... Iz većine prethodnih rasprava na ovom forumu koje već duže vremena čitam, vidim da ovakve teze izazivaju oštre reakcije jednog dela diskutanata... Ali, dobro, tu smo.

Link to comment
Jonathan D. Smele, pusti Fleminga, pusti kurjake. Zao mi je, ali ne zelim da skeniram knjigu od 500 strana (od toga 10 strana referenci) da bih tebi olaksao zivot. Knjiga, a ne zvona i praporaca
Nema potrebe, znam da ti je zao ali prvo je procitaj. Ne mozes ni sebi da olaksas zivot a ti bi meni pomagao skeniranjem.1. Evan Mawdsley, The Russian Civil War2. Chamberlain, William Henry, The Russian Revolution: 1917-19213. Geoffrey Swain, The Origins of the Russian Civil War4. David R. Stone, The Russian Civil War, 1917-1921 in The Military History of the Soviet Union5. W. Bruce Lincoln, Red VictorySpomenik generalu Vrangelu je otkriven u Sremskim Karlovcima (videti savindanov spoiler u postu #20), sada je vreme da i Beograd dodeli nekoj ulici (ili delu postojece ulice) ime po ovom vojskovodji sahranjenom u Ruskoj crkvi na Tasmajdanu.U Sremskim Karlovcima su ruski oficiri i manji kozački odred Garde bili smešteni u zgradi stare Gradske bolnice, u Svečanoj sali Magistrata, u "Blagodejaniju" i po privatnim kućama. Vrangel je neko vreme stanovao u Gradskoj bolnici, ispred koje će sada biti otkriven njegov spomenik.Baron Vrangel je u Karlovcima u decembru 1923. završio pisanje memoara o građanskom ratu, koji su kasnije štampani u četiri izdanja a koje vasudeva418 ne sme da procita jer umislja da je Jonathan D. Smele neprikosnoveni ne-ruski ekspert za tzv. Gradjanski rat u Rusiji a i saznace njegovi pa ce ga streljati kao reakcionara."Petar Nikolajevič Vrangel je izdanak pribaltičke porodice barona, viteza tevtonskog monaškog reda, koji se u pisanim izvorima pominju još 1277. godine. Završio je dve visoke škole u Petrogradu - Rudarski institut (1901) i Vojnu akademiju (1910), bio učesnik Rusko-japanskog i Prvog svetskog rata. Prvi je u tom ratu odlikovan Ordenom svetog Đorđa četvrtog reda, kada je kao odvažni kapetan Gardijskog konjičkog puka 6. avgusta 1914. godine organizovao munjeviti juriš na protivničku bateriju.U proleće 1919, već u činu generala, komandovao je Kavkaskom dobrovoljačkom armijom, a pred kraj građanskog rata, aprila 1920, zamenio je generala Denjikina na čelu Oružanih snaga juga Rusije. Posle poraza Ruske armije general Vrangel je energičnim diplomatskim akcijama i dobro sprovedenom evakuacijom spasao od "crvenog terora" oko 150.000 ljudi koji su se u novembru 1920. ukrcali na 150 brodova u lukama Krima. Bili su to vojnici, ranjenici, invalidi, civilna lica, uglavnom inteligencija, udovice, siročad... Od 1919. do 1925. godine u našu zemlju je stiglo oko pedeset hiljada izbeglica iz bivše ruske imperije." Edited by Bruno Sulak
Link to comment

14. decembra 1995. godine potpisan Pariski mirovni sporazum u narodu poznatiji kao 'Dejton'. Cime je zavrsen bratoubilacki rat bez zlih partizana i komunista koji konacno nisu smetali 'liberalima' svih etnickih grupa da se tamane.Inace nije prevrat nego revolucija i Nikolaj II je kao i vecina belih kasnije bio antisemita i antimodernista. Nista licno ali zaista ne vidim sta bilo ko od njih trazi u Beogradu. Zdanov je barem ucestvovao u borbama za oslobodjenje ovog grada od nacista i njihovih domacih pomagaca (cetnici, nedicevci, ljoticevci, Gaspar, Misirac...). Staljinu smo rekli NE 1948. godine a clan NATO-a (posredno) FNRJ je postala 28. februara 1953. godine. Od 1965. godine privreda je liberalizovana a komunjare su u zemlju donele republikansko uredjenje, federalizam i jednakost polova (prvo deklarativnu a zatim i sustinsku). Vise je rusofilije i razumevanja za Staljina bilo na Ravnoj Gori (i obratno) nego na Visu (Drvar, Jajcu, Uzicu, take your pick).Znas sta je porazavajuce? To sto navodni liberali 'brane' liberalizam preko kolaboracije sa nacistima i antisemitizma i antimodernizma. Sto su jelte valjda sve temeljne vrednosti evropskog liberalizma. Mi 'komunjare' ne bi uopste ovde trebalo da se s vama (njima?) svadjamo. Mi smo vec jedanput taj rat dobili i u njega ne treba ponovo da se upustamo. Ovde bi trebalo da se nadju liberali koje treba da bude blam sto ih takvi zastupaju.

Edited by kim_philby
Link to comment
Nema potrebe, znam da ti je zao ali prvo je procitaj. Ne mozes ni sebi da olaksas zivot a ti bi meni pomagao skeniranjem.1. Evan Mawdsley, The Russian Civil War2. Chamberlain, William Henry, The Russian Revolution: 1917-19213. Geoffrey Swain, The Origins of the Russian Civil War4. David R. Stone, The Russian Civil War, 1917-1921 in The Military History of the Soviet Union5. W. Bruce Lincoln, Red VictorySpomenik generalu Vrangelu je otkriven u Sremskim Karlovcima (videti savindanov spoiler u postu #20), sada je vreme da i Beograd dodeli nekoj ulici (ili delu postojece ulice) ime po ovom vojskovodji."Petar Nikolajevič Vrangel je izdanak pribaltičke porodice barona, viteza tevtonskog monaškog reda, koji se u pisanim izvorima pominju još 1277. godine. Završio je dve visoke škole u Petrogradu - Rudarski institut (1901) i Vojnu akademiju (1910), bio učesnik Rusko-japanskog i Prvog svetskog rata. Prvi je u tom ratu odlikovan Ordenom svetog Đorđa četvrtog reda, kada je kao odvažni kapetan Gardijskog konjičkog puka 6. avgusta 1914. godine organizovao munjeviti juriš na protivničku bateriju.U proleće 1919, već u činu generala, komandovao je Kavkaskom dobrovoljačkom armijom, a pred kraj građanskog rata, aprila 1920, zamenio je generala Denjikina na čelu Oružanih snaga juga Rusije. Posle poraza Ruske armije general Vrangel je energičnim diplomatskim akcijama i dobro sprovedenom evakuacijom spasao od "crvenog terora" oko 150.000 ljudi koji su se u novembru 1920. ukrcali na 150 brodova u lukama Krima. Bili su to vojnici, ranjenici, invalidi, civilna lica, uglavnom inteligencija, udovice, siročad... Od 1919. do 1925. godine u našu zemlju je stiglo oko pedeset hiljada izbeglica iz bivše ruske imperije."
I sa sobom doneli 'Protokole Sionskih mudraca'...Opet nista licno, takvo je vreme bilo ALI zasto ulica? I BTW ako vec ocete da menjate ulice ajde prvo nam vratite bul.AVNOJ-a.
Link to comment
14. decembra 1995. godine potpisan Pariski mirovni sporazum u narodu poznatiji kao 'Dejton'. Cime je zavrsen bratoubilacki rat bez zlih partizana i komunista koji konacno nisu smetali 'liberalima' svih etnickih grupa da se tamane.Inace nije prevrat nego revolucija i Nikolaj II je kao i vecina belih kasnije bio antisemita i antimodernista. Nista licno ali zaista ne vidim sta bilo ko od njih trazi u Beogradu. Zdanov je barem ucestvovao u borbama za oslobodjenje ovog grada od nacista i njihovih domacih pomagaca (cetnici, nedicevci, ljoticevci, Gaspar, Misirac...). Staljinu smo rekli NE 1948. godine a clan NATO-a (posredno) FNRJ je postala 28. februara 1953. godine. Od 1965. godine privreda je liberalizovana a komunjare su u zemlju donele republikansko uredjenje, federalizam i jednakost polova (prvo deklarativnu a zatim i sustinsku). Vise je rusofilije i razumevanja za Staljina bilo na Ravnoj Gori (i obratno) nego na Visu (Drvar, Jajcu, Uzicu, take your pick).Znas sta je porazavajuce? To sto navodni liberali 'brane' liberalizam preko kolaboracije sa nacistima i antisemitizma i antimodernizma. Sto su jelte valjda sve temeljne vrednosti evropskog liberalizma. Mi 'komunjare' ne bi uopste ovde trablo da se s vama (njima?) svadjamo. Mi smo vec jedanput taj rat dobili i u njega ne treba ponovo da se upustamo. Ovde bi trebalo da se nadju liberali koje treba da bude blam sto ih takvi zastupaju.
Haha, ovo je sjajno!Ajd ozbiljno, po kom 14. decembru se zvala jedna beogradska ulica? Nešto je sigurno bilo oslobođeno tog dana... A po Dejtonu ni čestiti SPO nije davao imena dok je drmao prestonicom.Dobro ti je i ovo za liberalizovanu privredu i federalizam. Stotine hiljada gladnih jugosovenskih seljaka i radnika pohrlilo u SR Nemačku, Austriju i Francusku čim se liberalizovala ta privreda, krajem šezdesetih. A i federalizam posebno uspeo: Srbija dobila dve pokrajine, jedna postala nezavisna država 30 godina kasnije, druga na ubrzanom putu ka istom cilju. Sjajno. Mora da baš voliš svoju zemlju kad se posebno oduševljavaš ovime. Oprosti ako sam ličan.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...