Jump to content
IGNORED

Veče kada su se komunisti preznojavali


savindan

Recommended Posts

Dakle, moderacijo: ili mi skidajte sa kicme ovoga, razne Kapele i ostale, previse lice jedan na drugoga, obuzeti su prevaspitavanjem, ili cete ga spaklom skidati...Njega i njegovo/njihovo prebrojavanje postera u mojoj spavacoj sobi i knjiga u biblioteci.Sto se ostalog tice, lakse mi je: prvo sam njihovo mnostvo i gluposti koje pisu pripisivao jednoj boljci koja, laicki receno, umnozava licnosti, a sve u jednoj glavi.Nisam bio u pravu, priznajem: oni se razmnozavaju - prostom deobom.
Roman "Belogardejci", Mihail Bulgakov, Format: 14x20cm, ISBN: 978-86-84807-40-5, Povez: broširan, Pismo: ćirilica, Br. strana: 263, God. izdanja: 2009.Priča o porodici Turbin u Kijevu 1918. godine je poluautobiografski roman Mihaila Bulgakova.
Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bruno Sulak

    28

  • savindan

    23

  • Musharaf

    22

  • kim_philby

    18

Roman "Belogardejci", Mihail Bulgakov, Format: 14x20cm, ISBN: 978-86-84807-40-5, Povez: broširan, Pismo: ćirilica, Br. strana: 263, God. izdanja: 2009.Priča o porodici Turbin u Kijevu 1918. godine je poluautobiografski roman Mihaila Bulgakova.
Staljin je neobicno voleo predstavu 'Dani Turbina'. Benjamin je, na primer, drzao da je ista otuzna i da pokazuje da je soc-realizam i sovjetska knjizevnost uopste u corsokaku. Ovo nije poziv na debatu vec pre komentar za one koje interesuje delo M.Bulgakova (Vaso, jel si tu?).
Link to comment
Моја грешка, примао је плату, на руке, у кешуhttp://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/T...o-platu.sr.html
Ti si to vidovit?Ili me samo zajebavas?Ma daj bre, makar samo zbog tajminga - ovo je glupost: ovo sada neko u vlasti, preko stare kurve Politike (a koga bi drugog) pokusava da amortizuje stetu od pominjanja Broza i njegovih pre par dana na proslavi oslobodjenja Beograda.A i izvor ti je...Mada, cak i da je uzmem za tacnu: da je hteo, taj tip je mogao da celu Jugoslaviju, sa sve nas, prenese u Svajcarsku. I jos da mu je 20 miliona nosi pevajuci. Pa nije. Ni izbliza. Malo li je? I to u vreme kada, cuh juce, kod prosecnog kriminalca, tokom rutinske kontrole, pronadju vise od 500,000 evra...Jos mi samo kazi da smo propali zbog viskija koji je pio.
Link to comment
Staljin je neobicno voleo predstavu 'Dani Turbina'. Benjamin je, na primer, drzao da je ista otuzna i da pokazuje da je soc-realizam i sovjetska knjizevnost uopste u corsokaku. Ovo nije poziv na debatu vec pre komentar za one koje interesuje delo M.Bulgakova (Vaso, jel si tu?).
Naravno, meni licno svaka predstava napisana po predlosku je otuzna. Bulgakov je ovu dramu napisao 1926. a na scenu moskovskog teatra vratio je sam Staljin.Niti je Staljin zbog toga belogardejac, niti je Bulgakov boljsevik, niti je ovo razlog zasto sam naveo ovaj roman.Ovo nije poziv na debatu, samo si malo razgrnuo zar sa dramom i skrenuo sa teme romana, uvodeci neizbeznog Dzugasvilija.
Link to comment
Ti si to vidovit?Ili me samo zajebavas?Ma daj bre, makar samo zbog tajminga - ovo je glupost: ovo sada neko u vlasti, preko stare kurve Politike (a koga bi drugog) pokusava da amortizuje stetu od pominjanja Broza i njegovih pre par dana na proslavi oslobodjenja Beograda.A i izvor ti je...Mada, cak i da je uzmem za tacnu: da je hteo, taj tip je mogao da celu Jugoslaviju, sa sve nas, prenese u Svajcarsku. I jos da mu je 20 miliona nosi pevajuci. Pa nije. Ni izbliza. Malo li je? I to u vreme kada, cuh juce, kod prosecnog kriminalca, tokom rutinske kontrole, pronadju vise od 500,000 evra...Jos mi samo kazi da smo propali zbog viskija koji je pio.
Nismo propali zbog viskija, pusti te price "za isped dragstora". Jeste da tvoj recnik (a i argumenti) vise odgovaraju toj atmosferi ali ipak...Nesto razmisljam, ove afere oko naknada za clanove upravnih odbora i slicne svinjarije su prema mesecnim primanjima druga Broza zaista smesne.Znam, znam, reci ces ne moze svako da bude Tito, nisu mu ovi ni do kolena ali ipak...Takodje, osecam se srecno sto nas "taj tip" (ovako poltroni oslovljavaju svoje objekte obozavanja kada izgube moc ili jednostavno umru) nije sve zajedno preneo u Svajcarsku. Hvala ti druze Tito, ali ipak...Zanimljivo ti je ovo poredjenje "sina nasih naroda i narodnosti" sa kriminalcima danasnjice. Koristicu ovo kao argument ubuduce, ako dozvoljavas.Eh, pa gde si ti bio sve ove godine ? Da je Broz imao ventilator umesto Reksa nad Drvarom, sve bi bilo potpuno drugacije... Edited by Bruno Sulak
Link to comment
I to u vreme kada, cuh juce, kod prosecnog kriminalca, tokom rutinske kontrole, pronadju vise od 500,000 evra...
Шта ћеш, тај (нат)просечни криминалац мора да потплаћује граничаре од Уругваја до Коловрата. Броз је подмазивање обављао у натури, његов пасош у Африку је рецимо био ДЦ-3 (ако ме памћење добро служи) с ентеријером од махагоније. Тренутно се налази у Зимбабвеу, Мозамбику или Замбији (још једном извор памћење), као поклон нашег диктатора тамошњем диктатору... Шта ћеш, свако дарује према могућностима.
Link to comment
Шта ћеш, тај (нат)просечни криминалац мора да потплаћује граничаре од Уругваја до Коловрата. Броз је подмазивање обављао у натури, његов пасош у Африку је рецимо био ДЦ-3 (ако ме памћење добро служи) с ентеријером од махагоније. Тренутно се налази у Зимбабвеу, Мозамбику или Замбији (још једном извор памћење), као поклон нашег диктатора тамошњем диктатору... Шта ћеш, свако дарује према могућностима.
Lose te sluzi pamcenje. To jos ne bi bilo nista opasno niti zabrinjavajuce, da nije tako odurno selektivno.Broz se jeste greb'o u naturi: od najmodernijih americkih borbenih aviona pocetkom pedesetih, preko par stotina komada dizel lokomotiva pocetkom sezdesetih (i u demokratiji, danas, ih se vozi, to su one zelene, poznate po nadimku Kenedi), itd, itd...Pasos za Afriku jeste bio naturalan: samo slucajno zaboravis da pomenes da je ovdasnjim lopovskim firmama donosio i poslove.I to zesce. Cak i u svetskim razmerama.A sto se tice aviona sa enterijerom od mahagonija, tehnika na stranu, ali daj malo povedi racuna o dobrom ukusu, jbg. Zelenim koje se bljuje na sve neces dokazati bas nista.I - nije bio Dc-3, njim je leteo sa Visa u Krajovu, sovjetskim doduse.Broz se vozio na Dc-6, pa posle redom. Ovi danas se jos uvek voze jednim koji je on kupio. I, gle cuda, nije ga registrovao na svoje ime :P
Link to comment

opaka je ta kenedijevka :) kada se zadesi prilika da cujem rad tih motora, koji je to osecaj u celom telu, sreca sto nemam nizak pritisak, slosilo bi mi se od tih vibracija te mocne masine p. s. mozda bi mogao mali esej o toj lokomotivi, kada ti dosade eseji o avionima setih se tramvaja belgijanca, haluciniram u secanju da je to isto bila americka konstrukcija prvobitno pravljena kao luksuzni motorni vagon za putovanje prugama bogatih ljudi ali se nije primio usled razvoja automobilske industrije tj. luksuznih modela automobila ali moguce je da sam nesto pomesao, lepo rekoh, haluciniram u secanju :lol: da, ono sto me cudi, zasto jos nije doslo da nekako smireno ljudi posmatraju istoriju, bez idelogizovanja i tumacenja proslosti kroz ekstreme, pozitivne ili negativne, svejedno. kao da postoji samo crno-belo sa varijantom da se vidi samo crno ili samo belo :o

Edited by Pontijak
Link to comment
opaka je ta kenedijevka :) kada se zadesi prilika da cujem rad tih motora, koji je to osecaj u celom telu, sreca sto nemam nizak pritisak, slosilo bi mi se od tih vibracija te mocne masine p. s. mozda bi mogao mali esej o toj lokomotivi, kada ti dosade eseji o avionima setih se tramvaja belgijanca, haluciniram u secanju da je to isto bila americka konstrukcija prvobitno pravljena kao luksuzni motorni vagon za putovanje prugama bogatih ljudi ali se nije primio usled razvoja automobilske industrije tj. luksuznih modela automobila ali moguce je da sam nesto pomesao, lepo rekoh, haluciniram u secanju :lol: da, ono sto me cudi, zasto jos nije doslo da nekako smireno ljudi posmatraju istoriju, bez idelogizovanja i tumacenja proslosti kroz ekstreme, pozitivne ili negativne, svejedno. kao da postoji samo crno-belo sa varijantom da se vidi samo crno ili samo belo :o
To, mislim na B/W ce i za mene ostati vecita misterija: pokusao sam da prebrojim za sta sam sve bio proglasavan samo ovde: od ustase do ULOVLJENOG levicara koji je konacno pokazao svoje pravo lice, razotkriven.Dobru skolu su prosli razotkrivaci, sve mi se po glavi mota sumnja da ce biti da se radi o nekim partijskim sastancima :lol: A dizelka je prica za sebe. Dizeleletricna, sorry :), posle prvih par stotina komada isporucenih direktno iz USA, licencno su radjene (licenca za DZ naravno) u Djuri Djakovicu. To je inace jedan GM-ov model, a za ideju hvala :) . Zasluzila je. Pogotovo sto nikome ne pada na pamet da jednu sacuva. Bas kao ni onih nekoliko americkih takodje, plavovoznih.Tramvaja se secam, ali ga mesam sa onim Breda tramvajima koji su imali one smesne dvodelne prozore, pa si, da bi gledao kroz prozor, morao ili na prste ili da cucnes...
Link to comment
A dizelka je prica za sebe. Dizeleletricna, sorry :) , posle prvih par stotina komada isporucenih direktno iz USA, licencno su radjene (licenca za DZ naravno) u Djuri Djakovicu. To je inace jedan GM-ov model, a za ideju hvala :) . Zasluzila je. Pogotovo sto nikome ne pada na pamet da jednu sacuva. Bas kao ni onih nekoliko americkih takodje, plavovoznih.Tramvaja se secam, ali ga mesam sa onim Breda tramvajima koji su imali one smesne dvodelne prozore, pa si, da bi gledao kroz prozor, morao ili na prste ili da cucnes...
da, i te lokomotive su deo istorije. van pameti je ideologizovati ih iako je i samo njihovo postojanje deo i, ipak, politicke istorije. hej, koliko kosta jedna lokomotiva danas? mislim, sta bi znacilo za ekonomiju ove drzave da sada, na primer, usa pokloni neka tehnicka sredstva u vrednosti 100 lokomotiva (ipak je srbija malo manja nego sfrj)? postoje u tadasnjoj periodici clanci i fotografije iz dana kada su prvi primerci svecano dosli u zemlju, kao sto postoje fotografije kada su prvi tramvaji belgijanci dosli u zemlju (secam se brede mada mi je belgijanac bio cudo od tramvaja, bio u upotrebi sve do kraja 70-ih, seti se onih ovalnih krajeva karoserije i malih na ivicama zaobljenih prozora iznad pravougaonih prozora, neki slican model izgleda jos vozi u luci san franciska, konstrukcija je valjda iz 30-ih godina, ako sam dobro video na fotki koju je davno okacio indy, da l ovde™ ili tamo™ ne secam se. pa legendarni lejlandov autobus (jedan primerak sigurno postoji samim tim sto ja je gsp izveo, mislim proslog proleca, na trg republike) sve sa onim drazesnim sistemom ventilacije putem pomeranja sofersajbne koja je bila iz dva dela tj. sa dva rama o cemu isto postoji dokumentovana gradja u tadasnjoj stampi (dosli primerci u luku u rijeci, postoje fotke busa koga dizalica skida sa teretnog broda). sve je to deo posleratne istorije, i ekonomske i politicke i kakve vec ne. ai. sada shvatih. secanje je varljivo. kada opisujes prozore brede mene to podseca na polozaj prozora belgijanca, razlicita tipa prozora po vertikali, breda mi ostala u secanju kao "predratni" tramvaj, onako masivan pravougaoni oblik karoserije, klasika u odnosu na ludilo modernog dizajna 30-ih sa svim onim zaobljenostima :lol: Edited by Pontijak
Link to comment

Ти му дођеш нешто као неауторизовани биограф? ДЦ-6, тако је, остатак сам добро запамтио.

Pasos za Afriku jeste bio naturalan: samo slucajno zaboravis da pomenes da je ovdasnjim lopovskim firmama donosio i poslove.I to zesce. Cak i u svetskim razmerama.
Врзино коло државног власништва и комплетног одсуства транспарентности из кога највећу корист увек извуку политичари док цену плаћа плебс. <_< Баснословни дуг Ирака према СФРЈ из 1991, укључујући према државним фирмама је анулиран, не репрограмиран. Тако су пропали и рад и мито. Нису ни несврстани од јуче, дају мито па не плате јер смо наши, социјалисти/комунисти који метафилософирају о томе да ли камата заиста треба да постоји. Бијасмо ономад и девета држава света по финансијској помоћи Авганистану током тамошњег шахата. Било је и узвратних исплата у натури, брод пун банана рецимо. Све у свему, није се знало ко плаћа мада је било јасно ко је пио. Политички намештеници су могли да краду без осуђујућих погледа јавности због угушене слободе штампе.
Ovi danas se jos uvek voze jednim koji je on kupio. I, gle cuda, nije ga registrovao na svoje ime :P
Сјајно, и друг Мугабе је тај поклон од суседног колеге оставио народу на располагању, иако му га је лично замбијски председник поклонио. Великодушности никад краја код правих народских лидера.

followed by an Air Zimbabwe flight to Hwange. The Air Zimbabwe plane was out of the country on one of Mr. Mugabe's 30 overseas 'visits' of 1996, so a beautifully rebuilt & restored (1995) Air Namibia 4 propeller DC-6 was substituted. This was the very last DC-6 to roll off the Boeing line in 1958 . . . it had been Marshall Tito of Yugoslavia's VIP plane, and later given to President Kenneth Kaunda of Zambia. A REAL stylish plane of a bygone era.

Link to comment
Ти му дођеш нешто као неауторизовани биограф? ДЦ-6, тако је, остатак сам добро запамтио.
Eto, ja se (te) pozvah na dobar ukus, ti po licnom. Jbg. Nisam neautorizovani biograf.Nisi dobro zapamtio ni ostatak. Enterijerski. Al' 'ajde.
Врзино коло државног власништва и комплетног одсуства транспарентности из кога највећу корист увек извуку политичари док цену плаћа плебс. <_< Баснословни дуг Ирака према СФРЈ из 1991, укључујући према државним фирмама је анулиран, не репрограмиран. Тако су пропали и рад и мито. Нису ни несврстани од јуче, дају мито па не плате јер смо наши, социјалисти/комунисти који метафилософирају о томе да ли камата заиста треба да постоји. Бијасмо ономад и девета држава света по финансијској помоћи Авганистану током тамошњег шахата. Било је и узвратних исплата у натури, брод пун банана рецимо. Све у свему, није се знало ко плаћа мада је било јасно ко је пио. Политички намештеници су могли да краду без осуђујућих погледа јавности због угушене слободе штампе.
Ovo je vec ispod svakog nivoa. Osim banana iz Avganistana :lol: Izvini, jos samo da pitam: sada, kada je sve transparentno, a sloboda stampe veca nego ikada na ovim prostorima, sto bi rekli losi novinari, vise se ne krade?O kamatama nemoj, MOLIM TE. Mislim da danasnje, transparentne i trzisne. Krvavo izborene. Revolucionarno, takorekuc.
Link to comment
da, i te lokomotive su deo istorije. van pameti je ideologizovati ih iako je i samo njihovo postojanje deo i, ipak, politicke istorije. hej, koliko kosta jedna lokomotiva danas? mislim, sta bi znacilo za ekonomiju ove drzave da sada, na primer, usa pokloni neka tehnicka sredstva u vrednosti 100 lokomotiva (ipak je srbija malo manja nego sfrj)? postoje u tadasnjoj periodici clanci i fotografije iz dana kada su prvi primerci svecano dosli u zemlju, kao sto postoje fotografije kada su prvi tramvaji belgijanci dosli u zemlju (secam se brede mada mi je belgijanac bio cudo od tramvaja, bio u upotrebi sve do kraja 70-ih, seti se onih ovalnih krajeva karoserije i malih na ivicama zaobljenih prozora iznad pravougaonih prozora, neki slican model izgleda jos vozi u luci san franciska, konstrukcija je valjda iz 30-ih godina, ako sam dobro video na fotki koju je davno okacio indy, da l ovde™ ili tamo™ ne secam se. pa legendarni lejlandov autobus (jedan primerak sigurno postoji samim tim sto ja je gsp izveo, mislim proslog proleca, na trg republike) sve sa onim drazesnim sistemom ventilacije putem pomeranja sofersajbne koja je bila iz dva dela tj. sa dva rama o cemu isto postoji dokumentovana gradja u tadasnjoj stampi (dosli primerci u luku u rijeci, postoje fotke busa koga dizalica skida sa teretnog broda). sve je to deo posleratne istorije, i ekonomske i politicke i kakve vec ne. ai. sada shvatih. secanje je varljivo. kada opisujes prozore brede mene to podseca na polozaj prozora belgijanca, razlicita tipa prozora po vertikali, breda mi ostala u secanju kao "predratni" tramvaj, onako masivan pravougaoni oblik karoserije, klasika u odnosu na ludilo modernog dizajna 30-ih sa svim onim zaobljenostima :lol:
U pravu si: prvi trolejbusi su bili Breda, tramvaji koje smo pomenuli su bili flamansko-valonskog :) porekla, ne mogu nikako da se setim firme-proizvodjaca.Ostaje jos samo onaj stari, predratni tramvaj, mislim da je bio nemacki, iz reparacija, koji se dugo zadrzao na liniji 2 i koji je imao ono zvonce na pogon koznom uzicom. I na ciji zvuk su, btw, penzionisani bokseri iz Radnickog stajali u gard u sred prepunog tramvaja... Taj je dugo klepetao, mozda cak do kraja sedamdesetih, imao je i onu smesnu rucku koja se okretala i kojom je tramvajdzija vozio tramvaj, nikako mi nije jasno kako...Kondukteri u onim polukabinama su posebna prica. A kartu, onu koja se cepkala iz malog bloka nikako da nadjem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...