Jump to content
IGNORED

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

wtf?
aman, nisam uporedivala studio be ni sa jednom televizijom. napisala sam da je od svih novinara/prezentera i ostalih lica koja se pojavljuju na toj i samo toj televiziji, jugoslav (meni) najbolji. istina je da nista ne zna, al je u to svom neznanju sarmantan i kad mi je tv posle podne ukljucen, a nije mjut, nasmesim se ponekad na njegove fazone. eto, dobronameran je, dobar je za poslepodnevni program, bolje da ljudi gledaju jugoslava nego one retardirane iz beogradske hronike.steta sto iza sebe nema tim koji bi ga pripremao za emisije, steta sto pored sebe nema bistriju koleginicu, ovako i kad je zeza, umire od smeha samo on, ona jadna ne ume da mu odgovori.studio be je, dakle, jadna televizija, a jugoslav je MENI najbolji u toj jadnosti.od televizija koje nudi moj kablovski provahder, hrt mi je omiljen. na broju 1 na daljinskom mi je hrt 1, na broju 2, hrt 2. super emisije na hrtu su mi drugi format, nedeljom u 2, osmi kat i peti dan.sve domace nacionalne televizije sam odavno izbrisala. studio be sam ostavila zbog sata i temperature.jeee, koliko cu jos morati da se pravdam zbog tog jugoslava...
Link to comment
od televizija koje nudi moj kablovski provahder, hrt mi je omiljen. na broju 1 na daljinskom mi je hrt 1, na broju 2, hrt 2. super emisije na hrtu su mi drugi format, nedeljom u 2, osmi kat i peti dan.sve domace nacionalne televizije sam odavno izbrisala. studio be sam ostavila zbog sata i temperature.jeee, koliko cu jos morati da se pravdam zbog tog jugoslava...
a mir i dobro?hrt se jezivo ofucao poslednjih par godina
Link to comment
a mir i dobro?hrt se jezivo ofucao poslednjih par godina
Pričali smo o zanatu tv novinara koji se na HRT uvek više poštovao, a bogami i zanatskoj potkovanosti ostalih u sistemu. To se da primetiti baš na najtrivijalnijim produkcijama tipa plesnih rijalitija, kvizova ili političkih sučeljavanja - bez obzira na standardno isprazan sadržaj, stara škola rula i vidi se na svakom detalju: kamere, zvuk, scenografija, svetlo, montaža, sve teče. Da li si ikada video da kod njih u studiju ne radi mikrofon? Prosto, nema improvizacije.Na stranu nekvalitetan dramski program(uvek su zaostajali), standardno sterilan filmski program i pakao dosade u cilju češanja jaja hrvatskoj provinciji.
Link to comment
Pričali smo o zanatu tv novinara koji se na HRT uvek više poštovao, a bogami i zanatskoj potkovanosti ostalih u sistemu. To se da primetiti baš na najtrivijalnijim produkcijama tipa plesnih rijalitija, kvizova ili političkih sučeljavanja - bez obzira na standardno isprazan sadržaj, stara škola rula i vidi se na svakom detalju: kamere, zvuk, scenografija, svetlo, montaža, sve teče. Da li si ikada video da kod njih u studiju ne radi mikrofon? Prosto, nema improvizacije.Na stranu nekvalitetan dramski program(uvek su zaostajali), standardno sterilan filmski program i pakao dosade u cilju češanja jaja hrvatskoj provinciji.
Fucnuli se jesu , to stoji.Jednostavno njihova karakteristika je bila (sve vise je to proslo vreme) da je princip bio :ili radimo kako valja ili nikako.Ali imaju klizanja ka "samaranju" sve vise.I da video sam kako ne radi mikrofon, emisija neka muzicka gde je u studiju bio kepec iz parnog valjka.Nije mu radio mikrofon i to dva puta!Resili su efektno, zabasurili caskom, nisu ga pitali nista dok nije proradilo ;).Kod nas bi verovatno neko vristao u reziji da se slika "ko mu jebe mater..."Prosek je verovatno i dalje visi nego ovdasnja RTS, ali to zapravo ne treba porediti jer je situacija neuporediva, npr. po broju TV u etru...
Link to comment
Pričali smo o zanatu tv novinara koji se na HRT uvek više poštovao, a bogami i zanatskoj potkovanosti ostalih u sistemu. To se da primetiti baš na najtrivijalnijim produkcijama tipa plesnih rijalitija, kvizova ili političkih sučeljavanja - bez obzira na standardno isprazan sadržaj, stara škola rula i vidi se na svakom detalju: kamere, zvuk, scenografija, svetlo, montaža, sve teče. Da li si ikada video da kod njih u studiju ne radi mikrofon? Prosto, nema improvizacije.Na stranu nekvalitetan dramski program(uvek su zaostajali), standardno sterilan filmski program i pakao dosade u cilju češanja jaja hrvatskoj provinciji.
apsolutno se slazem za razliku od zagrebacke skole beogradsku je krasio dramski program i raznorazni prenosi, uglavnom sportskih dogadjaja, najveci deo prenosa univerzijade 87 je radio RTB kao i dooobar deo OI 84(uz RT Ljubljanu).Kod prenosa (sporta i ostalog) si vrlo cesto i prinudjen na improvizaciju, dok su kod dramskog programa prevagu donosila jaka autorska imena, tkz. Praska skola je prve profesionalne korake pravila upravo u dramskom i serijskom programu nekadasnjeg RTBa.Show programi, kvizovi pa i informativne emisije su ovde cast izuzetcima uvek bile za koplje(minimum) losijeg kvaliteta nego kod zapadnih suseda. Mali broj obrazovanog(FDU) kadra je rad na tv-u dozivljavao ne kao mesto gde treba da daju svoj profesionalni maksimum, vec vise kao mesto gde ce uz "socijalno, zdravstveno i sigurnu platu" cekati svoj red da dodju na film i tu pokazu raskosni talenat. Za to vreme su preovaladali rodbinsko - zemljacki uslovi na konkursima + devedesete Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
wtf?Guglpametnica? Čovek koji je sam sebi gost, pošto pravi gost ne može da dođe do reči? Idi malo na HRT da vidiš kako rade školovani i pripremljeni voditelji kojima aaaaaaa nije sastavni deo svakog pitanja, koji gledaju u gosta dok vode konverzaciju, a ne u kameru, i koji su sve vreme razgovora fokusirani na temu, a ne na pozu. Trebalo je videti zbunjenost Seke Sabljić dok Metrojugoslav vikipedira o Šekspiru...tog jadnika bi prvo trebalo vratiti u neku školu da nadoknadi sve što je propustio.
+1200Jugoslav je kriminalan, kao i koleginica, a oni prekrupni kadrovi Jugoslava koji gleda u kameru i njegovo neznanje je iritantno skoro kao novinarski rad Olje Bećković.Rada Đurić je zakon za ove dosadne, sterilne praznoglavce bez stava.
Link to comment
apsolutno se slazem za razliku od zagrebacke skole beogradsku je krasio dramski program i raznorazni prenosi, uglavnom sportskih dogadjaja, najveci deo prenosa univerzijade 87 je radio RTB kao i dooobar deo OI 84(uz RT Ljubljanu).Kod prenosa (sporta i ostalog) si vrlo cesto i prinudjen na improvizaciju, dok su kod dramskog programa prevagu donosila jaka autorska imena, tkz. Praska skola je prve profesionalne korake pravila upravo u dramskom i serijskom programu nekadasnjeg RTBa.Show programi, kvizovi pa i informativne emisije su ovde cast izuzetcima uvek bile za koplje(minimum) losijeg kvaliteta nego kod zapadnih suseda. Mali broj obrazovanog(FDU) kadra je rad na tv-u dozivljavao ne kao mesto gde treba da daju svoj profesionalni maksimum, vec vise kao mesto gde ce uz "socijalno, zdravstveno i sigurnu platu" cekati svoj red da dodju na film i tu pokazu raskosni talenat. Za to vreme su preovaladali rodbinsko - zemljacki uslovi na konkursima + devedesete
Lozinka: Blagoje TopličićLjudi nisu shvatali kakve smo majstore imali, sve dok B92 nije pokušao da prenosi Partizan u LŠ, ili Prva derbi...(mada je majstor Blagoje držao katedru kod Karića i ne zna se zašto nema čitave generacije naslednika)Inače, moram priznati da u sferi produkcije očekujem najveće pomake posle digitalizacije, izašla je nova 3d generacija('Kajrone', hvala ti) koja čeka da im se menadžment smiluje, kao i audio inžinjeri koji sada nemaju s čim da rade. RTS i Studio B su državne firme koje bi trebale da imaju sluha za klince utrenirane na novim softverima, pre nego što se pogube po privatnim studijima i sam-svoj-majstor-produkcijama. Toj deci trebaju veći projekti, ne mogu da stiču iskustva samo na kratkim klipovima i budžetima skrpljenim u marketing agencijama, njima treba velika firma da bi stasali.
Link to comment
Lozinka: Blagoje TopličićLjudi nisu shvatali kakve smo majstore imali, sve dok B92 nije pokušao da prenosi Partizan u LŠ, ili Prva derbi...(mada je majstor Blagoje držao katedru kod Karića i ne zna se zašto nema čitave generacije naslednika)Inače, moram priznati da u sferi produkcije očekujem najveće pomake posle digitalizacije, izašla je nova 3d generacija('Kajrone', hvala ti) koja čeka da im se menadžment smiluje, kao i audio inžinjeri koji sada nemaju s čim da rade. RTS i Studio B su državne firme koje bi trebale da imaju sluha za klince utrenirane na novim softverima, pre nego što se pogube po privatnim studijima i sam-svoj-majstor-produkcijama. Toj deci trebaju veći projekti, ne mogu da stiču iskustva samo na kratkim klipovima i budžetima skrpljenim u marketing agencijama, njima treba velika firma da bi stasali.
Uhhh i nije ti neka lozinka....Bio dobar za to jedno vreme sad se blamira i radi sa igrackom, to je negledljivo.Kako se covek strucno posere sam po sebi to je strasno....A to za te nove bas mozes da pitas doticnog koji je egzemplar zasto nema mladjih tamo.Klincima se nudi "volontiranje" u neogranicenom roku, dok matorci sede ne rade nista i volonteri nose program...Ali mi sad ovde zapravo pricamo o RTS jbga.... off-topic
Link to comment
Lozinka: Blagoje Topličić
Čini mi se da je u ovom slučaju jača lozinka od Nj. V. Topa Moma Martinović. Top je apsolutno nenadmašan snimatelj, od vremena kada je sa kamerom sa filmom od 16 mm pravio čudesa po stadionima širom SFRJ i potom jednako sjajno prešao na ENG tehniku, ali Moma je uzimao pamet budžama iz Evrovizije i američkih velikih mreža načinom na koji je uz mnogo manje opreme od bogatih TV mreža postizao svetske rezultate. Hint: prenosi boba sa sarajevskih ZOI 1984.
Link to comment
Čini mi se da je u ovom slučaju jača lozinka od Nj. V. Topa Moma Martinović. Top je apsolutno nenadmašan snimatelj, od vremena kada je sa kamerom sa filmom od 16 mm pravio čudesa po stadionima širom SFRJ i potom jednako sjajno prešao na ENG tehniku, ali Moma je uzimao pamet budžama iz Evrovizije i američkih velikih mreža načinom na koji je uz mnogo manje opreme od bogatih TV mreža postizao svetske rezultate. Hint: prenosi boba sa sarajevskih ZOI 1984.
E tu se vec ustane kad se Moma spomene :Hail: :Hail:
Link to comment
I da video sam kako ne radi mikrofon, emisija neka muzicka gde je u studiju bio kepec iz parnog valjka.Nije mu radio mikrofon i to dva puta!Resili su efektno, zabasurili caskom, nisu ga pitali nista dok nije proradilo ;).Kod nas bi verovatno neko vristao u reziji da se slika "ko mu jebe mater..."
Milion posto, još bi se svi kliberili da mu bude neprijatno :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Link to comment
lako je biti dobar sa skoro neograničenim budžetom
vazi svuda sem u srbiji. nema televizije kojoj bi i neograniceni budzet pomogao da budu HRT.
Ljudi nisu shvatali kakve smo majstore imali, sve dok B92 nije pokušao da prenosi Partizan u LŠ, ili Prva derbi...(mada je majstor Blagoje držao katedru kod Karića i ne zna se zašto nema čitave generacije naslednika)
gresis sinko, B92 nije ni prenosio partizan u LS....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...