Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

pa ovo je serpa, nije sac:)ni ona moja zelena serpa sa slike nema vise od 5-6 kila a ubija kako radi:)

da li bi preneo tu ideju ili je to ono "ali nekih stvari ima sto ne govore se svima....""
nema tajni ovde.... mene dosta frustrira opcija pravljenja tzv rozbifa u kucnoj varijanti. znam da za to treba da se akas sa termometrom za meso i rernom uz prethodno pecenje na jakoj vatri u tiganju, a cini mi se da bi se ovde mogle ubiti barem 2 muhe jednim udarcem i izbeci rerna. znaci zagrejes do usijanja, bacis ramstek ili biftek u zavisnosti sta imas, po minut dva sa svih strana da se uhvati korica, onda iskljucivanje vatre i poklopac - sledecih 10-15min. mislim da bi se tako moglo dobiti da je meso roze unutra, tj da moze lepse da se postigne taj fini prelaz izmedju krvavog i pecenog koji je daleko manji i samim tim tezi za postici kada se to radi bez poklopca.....pored toga mislim da moze za sotiranje dobrih divljih pecuraka na istu foru, bacis lisicarke na vrelu plocu, nekoliko min da se oprlje i onda gasis vatru i poklapas na 15min....btw duda se raspitivala za repove, ima ih dosta po mesarama na kalenicu ovih dana, niko ne kupuje meso po vrucini... sem mene, ja odradio jedan od 1.3kg da ga zaboravim u novopridosloj spravi... Edited by gazza1
Link to comment
nego ta tvoja ideja, master dzedaju?
editovao sam dok si postavljao pitanje, nista posebno kao sto vidis... kuvanje na leru, tako bih to nazvao, kad ti treba konstanta opadajuca toplota (recimo kao kada iskljucis rernu a ostavis jelo unutra, samo intenzivnije od toga)
Link to comment

e za to prethodno pecenje da se uhvati korica da bi se kao zapekla povrsina da se sokovi sacuvaju unutra i tako dalje, citala sam fizicara (koji valjda ima i neku sklonost kulinarstvu pa se bavi tim pitanjima iz hobija) koji je objasnjavao da sa stanovista nauke to nema nikakvu funkciju i da se zapravo tako nesto uopste ne desava tj. da nema razlike da li prethodno hvatas koricu ili ides direkt na dalju termicku obradu. drugim recima da je mit, ali mit koji kao dobro zvuci...zapeku se sokovi, pa kad secnes ono sve unutra socno. (to je do neceg drugog, sad ne secam se cega).

Link to comment

otkud ste sada naručivali šerpe od 30 i 28 cm promera kad je na netu bilo samo od 27 ???dobro, nema veze, biće ok i ova od 27 ... ako dođe, još se niko ne javlja.elem, šta je zaključak za nas sa novim šerpama ? kako ide to odmašćivanje pre tretmana sa svinjskom mašću ? @gazo, našla rep kod mire na bajloniju, al' dok ja odradim sve pripreme sa šerpom (koja još nije stigla) ima rep da se usmrdi samo tako :lol: ... ma skuvaću supu od ovoga, nema veze.zemljane posude sam obrađivala masom od svinjske masti, vode i kukuruznog brašna, zamesim tako da može posuda da se obloži i onda u rernu na 200.edit:

e za to prethodno pecenje da se uhvati korica da bi se kao zapekla povrsina da se sokovi sacuvaju unutra i tako dalje, citala sam fizicara (koji valjda ima i neku sklonost kulinarstvu pa se bavi tim pitanjima iz hobija) koji je objasnjavao da sa stanovista nauke to nema nikakvu funkciju i da se zapravo tako nesto uopste ne desava tj. da nema razlike da li prethodno hvatas koricu ili ides direkt na dalju termicku obradu. drugim recima da je mit, ali mit koji kao dobro zvuci...zapeku se sokovi, pa kad secnes ono sve unutra socno. (to je do neceg drugog, sad ne secam se cega).
e ovo sam toliko puta isprobala, bolja sam po tom pitanju od atomskih fizičara :lol: elem, sticajem nekih okolnosti (opravljala se kamena kuća u hercegovačkoj divljini, nije bilo druge opcije za prehranu majstora od angažovanja moje malenkosti), nakuvala sam se obroka za 10-15 ljudi.nisam imala adekvatno posuđe pa mi se dešavalo da kada recimo pripremam meso za paprikaš, bude velika količina mesa u maloj posudi i ne uspem lepo da ga zapečem, tj. da mu se napravi korica (što radim u redovnoj varijanti) i to meso je na kraju bilo nikakvo i žilavo, koliko god da sam ga posle dinstala.posle sam obrađivala deo po deo mesa (malo mesa na vrelu mast da dobije onu lepu boju) i nije bilo greške. em' se meso brže spremalo, em' je bilo sočnije i mekše. Edited by duda
Link to comment
e za to prethodno pecenje da se uhvati korica da bi se kao zapekla povrsina da se sokovi sacuvaju unutra i tako dalje, citala sam fizicara (koji valjda ima i neku sklonost kulinarstvu pa se bavi tim pitanjima iz hobija) koji je objasnjavao da sa stanovista nauke to nema nikakvu funkciju i da se zapravo tako nesto uopste ne desava tj. da nema razlike da li prethodno hvatas koricu ili ides direkt na dalju termicku obradu. drugim recima da je mit, ali mit koji kao dobro zvuci...zapeku se sokovi, pa kad secnes ono sve unutra socno. (to je do neceg drugog, sad ne secam se cega).
ma ja volim koricu kao takvu, uopste to ne radim zbog sokova u mesu. po meni jedina stvar koja je no-no je soljenje mesa pre serviranja, to definitivno pusta svu vodu iz mesa napolje i isusuje.
Link to comment
otkud ste sada naručivali šerpe od 30 i 28 cm promera kad je na netu bilo samo od 27 ???dobro, nema veze, biće ok i ova od 27 ... ako dođe, još se niko ne javlja.elem, šta je zaključak za nas sa novim šerpama ? kako ide to odmašćivanje pre tretmana sa svinjskom mašću ? @gazo, našla rep kod mire na bajloniju, al' dok ja odradim sve pripreme sa šerpom (koja još nije stigla) ima rep da se usmrdi samo tako :lol: ... ma skuvaću supu od ovoga, nema veze.zemljane posude sam obrađivala masom od svinjske masti, vode i kukuruznog brašna, zamesim tako da može posuda da se obloži i onda u rernu na 200.
tiganj je 30cm. a zakljucka za odmascivanje bas i nema ali znamo da se mora uraditi. ja razmisljam da prvo uzmem komercijalni sprej za odmascivanje, onaj Sgrasso, i da nakon aplikacije toga potopim posudje na par sati u jabukovo sirce. nakon toga, temeljno susenje, ali zaista temeljno (pola sata u rerni na 100 stepeni), pa aplikacija tankog sloja svinjske masti i 90 minuta na maksimalnoj temperaturi. mast cu naneti gazzom u tankom sloju, cenim da ce tako da se makar malo predupredi kapljanje i svinjenje. ispod posude cu staviti aluminijumsku foliju. eto to je moj ratni plan. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

kad nastupi apokalipsa to ce ti sluziti kao pritiskac za hartiju, a mi sa zemljanim i gvozdenim sudjem cemo te gostiti da se najedes (povremeno).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...