Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Proguglaj malo "srčani crv kod pasa". Strašno je.

Kod prijatelja po kenelima u Vojvodini i okolini Bg., testiranja su pokazala katastrogalne rezultate. Psi su u odgajivačnicama, nisu šetani nigde van poligona.

Ja zadnje 3-4 godine više vodim računa o komarcima nego o krpeljima, krpenja zabodenog u psa nisam našao zadnjih 10 godina, a redovno pregledavam, i uglavnom su u dvorištu.

Edited by zmanic
Link to comment

Meni nikako nije jasno - kako ogrlica može da sačuva od srčanog crva? Zar je tako jak repelent da komarac ne može da sleti i ugrize psa? Ili je fora da preko oglice, preko kože, pas dobija istu hemiju koja se nalazi u prazimecu (ili milprazonu) pa je lek stalno prisutan u krvi? Ako je tako, kako je onda regulisano doziranje?

 

Protiv srčanog crva dajem prazimec (ili milprazon), dozirano prema težini psa - za moje sitne pse (7-8 kg) dovoljna je osmina tablete jednom mesečno. 

Link to comment

skenjah se veceras

vozio nesto po kraju u jednom trenutku se parkiram, pored mene protrcava pas, siv, cini mi se ima "pege", rasa nesto izmedju pti bula i rotvajlera, cesto vidjam one kratko osisane likove sto se loze na kriminal da uglavnom setaju takve pse, ne znam koja je tacno rasa

 

uglavnom, posle nekoliko minuta vraca se i sad posto je to podvoznjak ispod  glavnog puta pokusava da izadje na gore, ali njuska , okrece se naokolo, koliko ja poznajem pse deluje mi da se izgubio i uplaseno

 

ili ga je neko izbacio i ostavio ili je bio u setnji sa nekim pa se izgubio, deluje negovano, uhranjeno i po ponasanju ne odaje utisak ulicnog psa

 

ovde u kraju debili redovno ostavljaju pse i macke, mahom su to ili stenci, odnosno macicic ili ponekad matori psi i uglavnom ih ostave pored groblja

 

ali ovo je dosta dalje od tog mesta, relativno blizu je sava i stari savski put, moguce da je odatle odlutao, cesto ljudi dodju na reku tu, pa puste pse

 

 

Link to comment
40 minutes ago, Frank Pembleton said:

A ko koristi ogrlice protiv srčanog crva?


Razumeo sam da spomenuta Scalibor ogrlica služi protiv srčanog crva, a i ranije sam načuo za takve ogrlice.

Link to comment
16 hours ago, zmanic said:

Nisam pristalica tih višemesečnih ogrlica. Jednostavno to vetri pa vetri, i na vazduhu a kamo li na psu koji se kvasi. Kriva tog vetrenja/slabljenja sigurno postoji, a nika je nisam video.

 

Ako već šetate pored reke (posebno je je ugroženo priobalje Save, Dunava i reke po Vojvodini) onda vam preoručujem Scalibor.

Zbog komaraca i srčanog srva koji je opasniji od krpelja i piroplazmoze. 

Skupa jeste, ali se može naći za oko 3000 dinara po oglasima od ljudi koji donose iz Mađarske. Drugari iz Vojvodine se kunu u nju.

 

 

 

 

pa mogu nju probati kad ova istekne, Foresto menjam na 6meseci....inace sto se cene tice evo sad gledam u Pet centru je i manje od 3000...a Foresto je 4000..

 

 

@Frile

 

pa valjda ogrlica stiti od ujeda komaraca pa tako posledicno stiti i od crva?

 

Link to comment
12 minutes ago, ivy said:

pa valjda ogrlica stiti od ujeda komaraca pa tako posledicno stiti i od crva?

 

Zanima me na koji  način Scalibor i slične ogrlice štite od srčanog crva. 

Ako štiti od ujeda, t.j. odbija komarce - ne mogu da zamislim kakva to hemija mora da bude da je pas nosi oko vrata, a da spreči komarca da sleti psu na dupe i ujede ga. Kada se mažem onim mađarskim Szuku otrovom, moram ohoho da se namažem i tamo i vamo da bih odvratio komarce. Ako repelent ulazi kroz kožu a deluje na celom telu psa - opet zamisli kolika je to sada hemija u krvotoku psa.

 

E sad, ako ogrlicom preko kože apsorbuje sastojak sličan onom koji se nalazi u tabletama prazimeca, tu me opet brine tačno doziranje. Koliko sam razumeo, taj lek (prazimec) je nužno zlo, opterećuje organizam, ne treba ga davati psu u dozi većoj od neophodne (zato delim tabletu na 8 komada). Za one koji nisu u toku, to sredstvo protiv srčanog crva treba da bude stalno prisutno u krvi u nekoj minimalnoj dozi taman tolikoj da ubija larve srčanog crva čim ih ubrizga komarac, dok su još sasvim male.  (***)

 

(***) Ne treba to koristiti na svoju ruku. Pre prvog davanja ovakvih sredstava protiv srčanog crva (milprazon, prazimec) treba kod veterinara uraditi analizu da li je pas od ranije zaražen srčanim crvom. Ako jeste od ranije zaražen, to znači da u njegovom krvotoku postoje larve koje mogu biti veoma velike. Ako na svoju ruku zaraženom psu damo prazimec, ta larva bude ubijena i otkači se sa mesta gde se hranila, i sada imamo veliki ugrušak koji može da uzrokuje začepljenje krvnog suda.

Link to comment

Oli ide iz krajnosti u krajnost. Prvo je vukao na povodcu kao lud, pa se to smirilo vremenom. Sad nece da se seta poslednjih dana od kad je hladnije, jedva da izadje iz zgrade i ne prodje par metara, samo se ukopa ili sedne. Probao cimanje povodca, keksice, zvao ga, vabio...

Ima kaputic, nije mu hladno sigurno. Po reakciji rekao bih da je uplasen, rep podvijen, ali ne znam od cega odjednom. Samo sedi i gleda okolo. Dodje na poziv za keksic, ali samo par koraka i opet ponovo sedne.

Cim udje u zgradu ili stan, bude veseo, mase repom, hoce da se igra, sve redovno.

Link to comment

pa moj pas koji zivi u dvoristu nece da ide napolje/na ulicu kada pada kisa...samo proviri kroz kapiju i nece ni da mrdne ili izadje dva koraka ispred pa nece ni da mrdne :D 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
14 hours ago, vookela said:

Oli ide iz krajnosti u krajnost. Prvo je vukao na povodcu kao lud, pa se to smirilo vremenom. Sad nece da se seta poslednjih dana od kad je hladnije, jedva da izadje iz zgrade i ne prodje par metara, samo se ukopa ili sedne. Probao cimanje povodca, keksice, zvao ga, vabio...

Ima kaputic, nije mu hladno sigurno. Po reakciji rekao bih da je uplasen, rep podvijen, ali ne znam od cega odjednom. Samo sedi i gleda okolo. Dodje na poziv za keksic, ali samo par koraka i opet ponovo sedne.

Cim udje u zgradu ili stan, bude veseo, mase repom, hoce da se igra, sve redovno.
 

 

ako nisam nesto pobrkao, on bi sad trebalo da je u pubertetu. tako da u tom periodu puberteta/adolescencije moze svasta da se desava. ako mu nije do setnje, neka obavi nuzdu pa nazad. mislim, da je neki strah od necega, primetio bi ti to vec. nije bas da se oni tako lako plase i ne dolazi to tako od jednom. generalno pokusaj da mu setnje ucinis zanimljivim, imas neku interakciju sa njim, ubacis neke vezbice dok setate ili sta god.

  • +1 1
Link to comment
 
ako nisam nesto pobrkao, on bi sad trebalo da je u pubertetu. tako da u tom periodu puberteta/adolescencije moze svasta da se desava. ako mu nije do setnje, neka obavi nuzdu pa nazad. mislim, da je neki strah od necega, primetio bi ti to vec. nije bas da se oni tako lako plase i ne dolazi to tako od jednom. generalno pokusaj da mu setnje ucinis zanimljivim, imas neku interakciju sa njim, ubacis neke vezbice dok setate ili sta god.
Sutra puni 7 meseci...
Dam mu keksic, sinoc sam ga pustio sa povodca na travi pa smo trcali zajedno i dolazio je na poziv, dobio keksic... Cim mu vratim povodac, opet sedne i gleda, kao bik Ferdinand.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...