Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

4 hours ago, djordje geprat said:

prvo, kako iko može da voli ovo gore i dole?

 

drugo, danas je moja "špica" stara 14 godina operisana. izvađen joj je tumor težak 600 grama kod desne podkolenice. nije bio vezan za kost, srećom. videh to čudovište i muka me spopade. sutra je vodim nosim na previjanje. konce skidaju za dve nedelje. već godinu lomim se oko operacije , lašio sam se da li će je podneti. na kraju, reče mi kardiolog, da je rizik od anestezije jednak od rizika od te guke. i, prelomih. ceo proces sa sve pre i post operativnim zahvatima košta tri careva grada. 

 

inače, špica je sklupčana na parketu, pobegla je sa jastuka, cvili povremeno, ja je mazim i pričam joj. sutra ide na previjanje i terpiju. to je inače ona kuja kojou već tri godine zbog srca tretiram sa tri leku uključujuć i neku viagru.

trenutno drugujem uz kuče koje me probudilo tihim cviljenjem. sada spava. hvala vam na lepim rečima. inače, njena ćera je uginula pre 5 godina. imala je kancer u grlu. pisao sam o tome.  zamenio ju je "petko". u kući je inače i "špicina" sestra, vršnjakinja "lili"..  astra karavan je kupljena da bi njih troje udobno putovali tamo - vamo na relaciji selo - grad.

 

ovaj kvotovani post je pun tip felera. ne zamerite.

Link to comment

hvala vam na ovim rečima. jutros je jela i pila malkice. popodne je vodim do "enjuba" na previjanje.

jesam, dobar sam čovek prema životinjama. svim. trenutno, u selu imam pod strehom par crvenperki sa mladuncima. milina je da gledaš njihovo tamo - vamo s nečim u kljunu. 

 

što se tiče istorije ovih mojih četvoronožaca, priča je ovakva. veterani foruma možda i znaju.

 

kada sam obišao plac pre kupovine došetala je kuja iz komšiluka. ograda je bila propusna, ispostaviće se da je to lilina i špicina majka. oštenila se na našem placu u junu 2006. opstale su ove dve moje. kuju su ubili lovci te zime, obrazloženje je bilo da su je zatekli kako čerupa ovcu. u proleće su me lokalci pitali da li su ove dve moje, rekoh da nisu ali kao da jesu. savet je bio da se pobrinem da ne prođu ko majka im. 

 

rešenje je bilo da ih odvezemo u ovču na sterilizaciju i zadržimo u gradu. vozio sam ih sa sobom u selo kadgod sam išao. obezbedio sam salonit  trakama celu ogradu (200 metara) da ne mogu da izađu van placa kopanjem. špica je  pre toga ipak zaradila trudnoću, okotila se na placu. preživelo je dvoje. momak je udomljen u komšiluku, mažen i pažen, slobodan, maza je ostala s nama do eutanazie (8 i po godina) jer je kancer u grlu bio neizlečiv. sahranio sam je na placu i te večeri čuo majušnog petka u snegu. bio je toliko malecak, nosio sam ga na dlanu. već sam jednom napisao. najbolja terapija protiv tuge zbog smrti psa je novi pas.

 

i, eto, tu su svi. uskoče kad otvorim zadnja vrata karavana, iskoče kada zatvorim kapiju na placu i vitlaju bez ikakve  sputanosti. tokom noći su u kući. ipak je to čopor, na svaki šušanj u šumi svi zalaju, spavanja ne bi bilo.

 

pitaju me ljudi kako mogu s tri psa. mogu. volimo se.

Link to comment

lepa prica :)

svaka cast!!!

 

 

moja sestra zapali iz beograda za selo sad pred koronu. i tamo joj seljaci uvale neku pekinezerku sto je isla od kuce do kuce, napolju je zivela tri godine. eno je sad sa njom u sobi, ima svoj krevet ko kraljica zivi.  jedini problem je sto nece da se pomeri kad je na povodcu. pseto odrastalo bez ogrlice, kanapa...u soku je bila sta se desava. jedva su je navikli da bi mogli u beogradu da je setaju.  al opet, ti moras da setas prvi da bi ona krenula. nikako nece sama prva. 

 

bez povodca te prati u stopu, na kraju njive je, zoves je, eto je ko metak dolazi. 

 

i problem je sto bas glasno hrce, pa je sestra cuska nezno da prestane al ova opet nastavi posle par minuta. 

2B816262-B50A-40F8-908F-6F95FE41CDFB.jpeg

Edited by mustang
Link to comment

Nama je bio plan da Wilda spava s nama u sobi prvih par meseci, dok se skroz ne navikne na život kod nas. Izbačena je posle mesec dana jer je po celu noć “pričala” u snu i budila nas. Sad ima ceo donji sprat za sebe noću. Prve 2-3 noći je cvilila kad je ostala sama, ali se onda navikla, valjda kad je shvatila da može da se ugnezdi bilo gde gde joj preko dana baš i nije dozvoljeno. I dalje stalno lajucka kad sanja, ali ne hrče nikad. 
 

Edit: Veliko ❤️ za @djordje geprat i ekipu. :) 

Edited by Tolaa
Link to comment

@Tolaa ima ceo svoj sprat :D

 

moj ivan je ko ja. gde nas posadis tu zaspimo i ne mrdamo. nit hrce, ne prducka, ponekad sanja pa mrda sapama i kao sisa ali to je uglavnom napocetku kad krenemo da spavamo...u komi ne mrda ko ja. 

Link to comment

Ovi jazavičari su zabavni kao politikin zabavnik. Moj prijatelj ima bandu lovačkih goniča i ptičara u radnoj kondiciji...ali jazavičar em gazda dvorišta, em turbo u tim nogicama. Prvi čuje...prvi stigne do kapije...i prvo on jede...banda kasnije. Pitam zašto...kažu otera sve sa činija i napravi švedski sto a vlasnik ga brani teorijom:

'' ...mi ga uzeli zbog klinaca...i super je on za decu i to ...ali kad mi je na uzložbi uleteo medj šarplanince...on najverovatnije utripovao da je neki tigar i ništa manje od toga...nakostrešio se okružen njima i trza se kao da će sve da ih pojede...''

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...