Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

To uopšte nije ništa prema količini izmasakriranog i posečenog drveća, unazad 3-5 godina.

Samo na tom Ušću su posekli ko zna koliko stabala i izbetonirali ogromne površine zelenila.

 

Link to comment
29 minutes ago, Arkadija said:

To uopšte nije ništa prema količini izmasakriranog i posečenog drveća, unazad 3-5 godina.

to stoji

29 minutes ago, Arkadija said:

Samo na tom Ušću su posekli ko zna koliko stabala i izbetonirali ogromne površine zelenila.

 

ne znam koliko su posekli, ali je danas ušće bolje nego što je bilo

 

još samo kada bi nekako regulisali onu utrinu na kojoj se održava beer fest

Link to comment

Da, sklanjanje još jednog komuniste i nekako - toliko ih je do sada nestalo iz Beograda (ne kažem da podržavam), ali ovaj izbor? Msm ko je jbn Emil Perška jbt? Ispašće da van NOBa Srbi nešto i nemaju kapaciteta glede istorijskih ličnosti da popune narastajuću kasabu od prestonice. :unsure:

Link to comment
11 minutes ago, zorglub said:

Da, sklanjanje još jednog komuniste i nekako - toliko ih je do sada nestalo iz Beograda (ne kažem da podržavam)

Ej, 'ajde mi na ovim fotografijama na primer, pokazi ko je komunista, kako se to raspoznaje, da znam za ubuduce, jebiga trebace mozda, ko zna... ;)

 

Filipovic-02.jpg

 

Filipovic-03.jpg

 

Filipovic-04.jpg

 

Filipovic-05.jpg

Link to comment
Just now, zorglub said:

Ja stvarno ne znam s kim se svađaš... jel' ne sklanjaju komuniste iz Beograda?

Odakle ti bre da se svadjam? :D 

A sto se komunista tice, zar oni nisu sklonjeni jos pre cirka 30 godina?

Sa sve petokrakom na zgradi skupstine svecano skinutom, tako nekako bese...

 

Nego sam prosto pitao, pokusao tacnije, da utvrdim(o) zasto Filipovicev gest i uopste ponasanje onda kada su ga ubivali vezivati za komunizam, ja mislio da je porukatm kudikamo univerzalnija i vaznija...

 

Ali 'ajde...

Link to comment

Dobro, dobro, izvini molim te... :cry:

I neka si mi odgovorio na:

17 minutes ago, namenski said:

Nego sam prosto pitao, pokusao tacnije, da utvrdim(o) zasto Filipovicev gest i uopste ponasanje onda kada su ga ubivali vezivati za komunizam, ja mislio da je porukatm kudikamo univerzalnija i vaznija...

 

Link to comment

Odgovoricu u svoje ime, umesto Zorgluba.

Zato što smo tako uslovljeni i da ne kažem indoktrinirani, kroz obrazovanje i ranu mladost, pa smo sve te poznate gestove i narodne heroje u svojim umovima povezali, asocijativno, sa komunizmom i komunistima

 

 

Barem mi, koji smo mladje razrede osnovne škole pohadjali tokom osamdesetih godina prošlog veka.

 

 

Edit: inače se slažem da je promena imena ulice Stevana Filipovića teška svinjarija i pljuvanje na sopstvenu prošlost

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...