Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, morgana said:

jebote u hn, da ne idemo do minhena, taksi vozila su cista, nova, tipska u okviru kompanije, sva su bijela bez obzira na kompaniju, imaju wifi i vozace u uniformi (najmanje bitno)

potvrđujem.

i dodajem:

a) sve navedeno je bitno za opšti utisak poslovnosti

b) super su pribrani kada u pola noći u tipičnoj HN ulici (uska vijugava ide uzbrdo ili nizbrdo) iskrsne vozilo na koje im otpadne felna (or more)

 

par dana pre nego što sam raskinula s Naxisom (i ostalima) jedan car se opušteno prvo narazgovarao mobilnim, a onda krenuo i da drlja porukice dok vozi ko levom nogom, usporeno i nehajno...

moje poslednje reči izgovorene bg taksisti: - izvinite ali možete li da ostavite taj mobilni telefon po strani dok mene vozite?

 

pitanje za pravnike

@Ayatollah i druge: da li uopšte postoji zakonska prepreka da CarGo posluje ovako kako to čini?

 

takođe, sva ta uber priča je valjda smišljena da bude "dopunski" a ne glavni posao. otuda ne vidim zašto bi oni morali da budu zaposleni u CarGo a ne neki... honorarci? 

ako su u CarGo ljudi koji samo to rade po ceo dan - onda se priča menja.

u svakom slučaju mislim da BG taksiste treba počistiti kad se već ne daju pročistiti.

Edited by pt 2.0
Link to comment
Taksi možeš da zoveš i aplikacijom i viberom i telefonom i smsom. 
 
Jandeks daje iste mogućnosti za ocenjivanje kao i kar go, jedino što je aplikacija bolja jandeksova
To ti zato što su rusi! [emoji12]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

Ako to ne učine sada, samo će biti zbrisani za koju godinu i niko ih neće zarezivati 5%

Iz tvog posta u bozje usi! 

 

1 hour ago, morgana said:

jebote u hn, da ne idemo do minhena, taksi vozila su cista, nova, tipska u okviru kompanije, sva su bijela bez obzira na kompaniju, imaju wifi i vozace u uniformi (najmanje bitno)

bg taksi je skandalozan.

U raspalom Krusevcu imas taksi uzdruzenja koja voze za dz sa uniformisanim vozilima. Da ne pricam koliko su ljudi tu ljubazniji al valjda je tako u svim manjim gradovima.

 

41 minutes ago, goofs said:

 

+1

 

Ne znam za odnos Car:Goa prema radnicima, tj. za tih 12 sati prvi put ovde cujem. Koliko znam za Uber - vozaci voze kada hoce i koliko hoce, mislio sam da ovi kopiraju ceo sistem.

 

Uglavnom, sa strane korisnika aplikacija je nesto najbolje sto se dogodilo auto-prevozu u Beogradu decenijama. Sama cinjenica da vidis ko te vozi, vidis mu ocene i u stanju si da ocenis/utices na njegov radni status, vidis kuda te vozi i koliko. Nema onih sranja - nemam kusur, nemam sitno, s druge strane, nema ni sranja od strane putnika, u fazonu trazim vozilo sa aparatom za kartice i onda mu voznju (ne)placam karticom na kojoj nema sredstava.

XXI vek.

 

Taxi i dalje zoves telefonom ko da je 1971va, moje drugarice kada se uvece vracaju kuci salju broj taxija mami u poruci - "za svaki slucaj". Generalno su bahati na ulicama i vole da zadrzavaju izgubljene mobilne telefone. 

 

Sve to vuce na vodenicu Car:Goa, 150din po voznji je tu mozda i najmanji faktor.

 

CarGo je i poceo kao dopunsi nacin zarade i tako su ljudi u pocetku i vozili, medjutim vremenom se to izgubilo i sada mi se cini da skoro svi voze kao full time job. Pored toga krenuo je sam CarGo da ima svoje automobile i vozace. Rade smene od 12 sati, sa tim da nisu u obavezi da rade svih 12 sati vec imaju neki target koliko treba da predju km a koji postaje dosta zajebano za postici ako upadnes u guzvu u centru. Dobijaju 100 000 dindzi a vode se na minimalac. Ne placaju vozilo niti gorivo. 

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

cammeo ocenjuje publiku, tj mushterije, ako si skot, nece ti dodju :rolf:

 

 

 

 

 

Sad ce imaju navalu..pa moze im se da proberu. 

U selu slepih i coravi je frajer. 

Link to comment
 

Sad ce imaju navalu..pa moze im se da proberu. 

U selu slepih i coravi je frajer. 

naravno, i ja koristim priliku da se istaknem. pevam, igram, pricham bajke [emoji38]ol:

 

mozesh misliti :isuse:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

naravno, i ja koristim priliku da se istaknem. pevam, igram, pricham bajke emoji38.pngol:

 

mozesh misliti :isuse:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Kiflice da se ponesu..ajde bre

Link to comment
5 hours ago, napadaj said:

 

Nisam im čitao statut, po kom osnovu plaćaju vozače?

Nisam ni ja, obzirom da sam do guše u poslu ovih dana. Obzirom da im je kao privredna delatnost registrovano kompjutersko programiranje, pretpostavljam da je formalna priča da oni nemaju nikakve veze sa transportom putnika, već da samo razvijaju softverski instrument (aplikaciju) koja služi kao posrednik između njihovih članova koji traže prevoz i onih koji taj prevoz nude, te da u obrnutom smeru posreduju u naknadi troškova tog prevoza i za to uzimaju neki fee od kojeg održavaju aplikaciju (drugim rečima, da oni i nemaju veze sa plaćanjem vozača, već da to plaćanje ide direktno između članova udruženja). Verovatno bi se branili time da članovi udruženja ne prevoze jedni druge na profitnoj osnovi, već na neprofitnoj (npr. kao kada razvoziš prijatelje po gradu, a oni ta daju za gorivo), a da aplikacija samo služi da povezuje članove udruženja, te da tu niko zaista ne zarađuje. 

 

Ova priča je, naravno, bullshit, jer je ovde očigledno pređena granica komercijalne aktivnosti, i jasno je da je u pitanju organizovanje prevoza putnika, i neko ima dobar profit od ovoga. E sada, obzirom da udruženja građana ne mogu da dele profit osnivačima, pretpostavljam da ova dva lika što vode celu priču imaju neke firme koje fakturišu razne usluge Udruženju, i na taj način isisavaju pare iz Udruženja, koje radi na nuli ili blizu nje. To bi bio isti model koji sam video kada sam analizirao EXIT/Sea Dance strukturu pre par godina. 

 

Btw, CAR:GO ništa od ovoga ne bi mogao da radi da nema ozbiljno jaka leđa u deep state-u, tako da ja ne simpatišem njih naročito. Naš ofis je pre tri godine asistirao Uberu u pokušaju da se uđe na ovdašnje tržište po starom zakonu, i bila je vrlo jasna poruka od države da se sa tim ne pokušava. To što Car:Go uopšte postoji i radi je dovoljno jasna poruka da to nije baš skroz čista priča.  

Edited by Ayatollah
Link to comment

Meni Cargo već 10 dana ne radi, tj. posle par sekundi traženja mi izbaci poruku "Vaš zahtev nije prihvaćen, probajte našu Eco klasu".

Nemam pojma šta je Eco klasa, da se ide peške?

Link to comment

Biras ECO ili Mini na pocetnom ekranu (dole desno). Eco dodje neki hibrid, koji kao ide na struju. Mislim da je znacajno skuplje, ali su auti noviji 

Meni inace regularno radi cargo app

Link to comment

I Uber je furao priču da su oni samo posrednici između nezavisnih  vozača i putnika, ali se neke US sudije s tim nisu složile. Koješta zakera komunistička Kalifornija.

@Tihajeza

Eko klasa su fensija vozila, i nešto skuplja. Pretpostavljam da ti to izbacuje jer nema ovih "običnih". Ne bi me čudilo da im to postane default, po starom srpskom običaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...