Jump to content
Hjortron

Beograd

Recommended Posts

Bujodrag

Ne znam, treba otići u pravnu službu i zahtevati jasne i precizne odgovore. Ne znam ko sad tamo radi ali po pravilu su zentare, kao i šalteruše. Prvo se bune i odbijaju ali, čim pripretiš i zatražiš, recimo, šefa ili direktora, odmah popuste.

Ili, pošalji mejl s preciznim pitanjima a u cc stavi sve moguće, i zaštitnika gradjana ako još postoji :D i Beokom, i Skupštinu grada i gradonačelnika i Deda Mraza i Vučića. 

Uvek se useru kad to vide.

Bujodrag
Posted (edited)

U obavezi su da odgovore na pisani dopis. Postoji rok ali se ne sećam koji je. Jedan dobar šef radne jedinice je bio najebao jer mu službenik nije ni prosledio dopis pa šef, naravno, nije odgovorio.

Edited by Bujodrag

Malkmus

Ja sam svoj problem rešio privremeno (i bolno), ali mi je strašno koliko će ljudi da upropaste.

Блок_64
13 hours ago, Willow said:

Ovi bilmezi u žutom kamionu verovatno su deo ekipe koja je rušila u Savamaloj. Vesićevi operativci za noćne intervencije. 

Ja ne znam smem li da napisem koju firmu su nagazovali za rusenje savamale.

Bujodrag
13 minutes ago, Bujodrag said:

U obavezi su da odgovore na pisani dopis. (....)

Naravno, ako šaljete dopis poštom, obavezno tražite i povratnicu ili kako se već zove ona potvrda da je adresat primio dopis.

svashtabezneshto

mi smo od onih koji su dobili tu opomenu, i na plaćeno i na neplaćeno, neplaćeno smo platili, spojili sa onim plaćenim

isečcima, fotokopirali sve i odneli im u pisarnicu. sad čekamo račun za februar da vidimo da li su evidentirali.

efektiva se bavila time. ima slika kako izgleda kancelarija advokata koji je i meni poslao opomenu, moguće je da posledice 

neće biti, a da je cela akcija da se advokatima isplati pisanje opomena.

https://kaleidoskop-media.com/ljudi/kolektivna-tuzba-gradana-protiv-infostana-

djeneralche

Zar infostan nije promenio uplatnicu i svaka uplatnica ima jedinstveni poziv na broj za svaki mesec bas iz razloga sto su ljudi konstantno uplacivali po malo a sada svaki racun moze pojedinacno da se odredi koliko se kasni sa uplatom.

Frank Pembleton
49 minutes ago, djeneralche said:

Zar infostan nije promenio uplatnicu i svaka uplatnica ima jedinstveni poziv na broj za svaki mesec bas iz razloga sto su ljudi konstantno uplacivali po malo a sada svaki racun moze pojedinacno da se odredi koliko se kasni sa uplatom.

To valjda bilo protv zastarevanja.

Malkmus
Posted (edited)
2 hours ago, svashtabezneshto said:

mi smo od onih koji su dobili tu opomenu, i na plaćeno i na neplaćeno, neplaćeno smo platili, spojili sa onim plaćenim

isečcima, fotokopirali sve i odneli im u pisarnicu. sad čekamo račun za februar da vidimo da li su evidentirali.

efektiva se bavila time. ima slika kako izgleda kancelarija advokata koji je i meni poslao opomenu, moguće je da posledice 

neće biti, a da je cela akcija da se advokatima isplati pisanje opomena.

https://kaleidoskop-media.com/ljudi/kolektivna-tuzba-gradana-protiv-infostana-

Ovi se bave izgledom uplatnice, tužbom koja u SNS sistemu neće proći, advokatskom kancelarijom... To je u redu, ali mislim da imaju problem sa prioritetima.

Valjda je reprogram duga prioritet broj jedan, uz još neka olakšanja socijalno ugroženima. Pa onda fantomski dugovi. Onda i pitanje dozvoljenog duga/minusa pre opomene.

Pitanje je koliko će najugroženiji dobiti novca za zaplenjene stanove i koliko dobro će ceniti zaplenjene stvari. Ne sumnjam u moć SNS-a da odradi najbolje moguće po njih. I još će dobiti dosta novca od tih izmišljenih dugova, jer nemaju svi živaca da se mlate po Danijelovoj.

Edited by Malkmus

Milosh76

Tzv rasveta na kruznom toku na NBG sinoc uredno bila ukljucena :isuse:

Ras

Na Adi je pored Smokvice nikao još jedan poveliki objekat, a čini se da je pored njega spreman da nikne i još jedan. Neće uskoro biti mesta ni za sanduk sa sladoledom.

Ostaci Kokete su i dve godine nakon sagorevanja još uvek tu.

darling
Posted (edited)

i moj izvestaj s kalemegdana je potresan. za koji god se zelen bor uhvate, svaki se osusi. 

ostao mi je tek jos jedan netaknuti deo prirode, dunav, na 25. maju, nizvodno. tih par stotina metara naprednjacka ruka jos nije dovatia.

Edited by darling

Willow

Da se nadovežem na darling. Kad govorimo o preostalim oazama mira, takođe, ostao je netaknut i potez Ušća od Brankovog mosta ka Gazeli, preko puta "Beograda na vodi". Čak su uklonili one debilne splavove-diskoteke, valjda da bi žitelji BNV-a imali potpun mir. Tako da je taj deo Ušća, onako, za preporuku kome treba kutak za meditaciju, osamljivanje i slično.

palikaris
2 hours ago, Willow said:

Da se nadovežem na darling. Kad govorimo o preostalim oazama mira, takođe, ostao je netaknut i potez Ušća od Brankovog mosta ka Gazeli, preko puta "Beograda na vodi". Čak su uklonili one debilne splavove-diskoteke, valjda da bi žitelji BNV-a imali potpun mir. Tako da je taj deo Ušća, onako, za preporuku kome treba kutak za meditaciju, osamljivanje i slično.

+1

moje voznje bicikla se tamo zavrse najcesce, iskuliram malo pa nazad. oaza mira, ali je zato devastirano, zapusteno, raspalo, prljavo, zaraslo u korov, ispod tramvajskog mosta su nesto raskopali i to sad tako stoji, neko blato, ploce na keju su tolko sjebane da se jedva vozi bajis po njima. nema kod nas sredine, ili se nesto "uredi" sto znaci udri baste kafica svuda i zidaj razna govna, ili se raspada i izgleda ko posle nuklearnog rata.

svashtabezneshto

je l smo ovde pričali o infostanu i opomenama?

stiglo mi je pismo od infostana, kažu da su naknadnom proverom ustanovili da su neki računi plaćeni i da su

evidentirali nove uplate. izvinjavaju se zbog uznemiravanja i obaveštavaju me da im ne dugujem ništa.