Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

@keitel

imam osecaj da i drzavne vrtice taj kome se obracas smatra za apsolutni visak...jer i tu je, jel`da, tudj nakot koji se finansira iz budzeta...

 

Edited by jorma shparga
Link to comment

Sva ta socijalna i druga davanja nesposobnim parazitskim prostim masama i ugroženim grupama treba preseci, i osloboditi državu tog balasta koji je vuče nadole, a sredstva usmeriti ka vojno ekonomskom porobljavanju okolnih naroda. Najbolje da bi 19vovna Britanija postala imperija da je plaćala vrtić svakom londonskom paru sposobnom da se pari ali ne i da misli unapred sta ce sa mladuncima. Ili ameri danas, dal bi mogli da zare i pale u svetu i da plaćaju vrtić svakom slepcu sirotinjskom? Ne bi reko

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Kurjak će 7 dana odmoriti...

 

Zanimljivo, a neko ko em sto prica besmislice em sto psuje kao kocijas ne bude banovan ni posle riporta.

 

Ovo sto kurjak prica jeste surovo ali ne vidim sta nije tacno, neko mozda u USA upisao dete u besplatan vrtic subvencionisan od strane drzave?

Link to comment
9 minutes ago, Leia said:

 

(......)

 

Ovo sto kurjak prica jeste surovo ali ne vidim sta nije tacno, neko mozda u USA upisao dete u besplatan vrtic subvencionisan od strane drzave?

 

Slažem se. Ja bih mu intenzivno kontrirao i suprotstavljao se takvom stavu ali ga ne bih banovao zbog toga.

Link to comment
47 minutes ago, Leia said:

 

Zanimljivo, a neko ko em sto prica besmislice em sto psuje kao kocijas ne bude banovan ni posle riporta.

 

Ovo sto kurjak prica jeste surovo ali ne vidim sta nije tacno, neko mozda u USA upisao dete u besplatan vrtic subvencionisan od strane drzave?

Ako cemo po njima da se ravnamo... oni nemaju ni najosnovnije socijalno osiguranje... 

Link to comment
38 minutes ago, Bujodrag said:

 

Slažem se. Ja bih mu intenzivno kontrirao i suprotstavljao se takvom stavu ali ga ne bih banovao zbog toga.

 

Ali nazvao je decu nakotom i povredio nezna moderatorska osecanja.

 

U stvari bih trebala da budem srecna sto nisam prosla kao pt.2 kad su je prvo ispsovali pa banovali :ph34r:

Link to comment
7 minutes ago, braca said:

Ako cemo po njima da se ravnamo... oni nemaju ni najosnovnije socijalno osiguranje... 

 

Ja bih najradije da se ravnamo sa Svedskom, ali ne biva...

I ovo kinte sto ima u budzetu zavrsi u nekoj raznobojnoj fontani ili kao donacija za onaj cardak ni na nebu ni na zemlji pored Narodne biblioteke kom ce uvek imati sta da se doslika i dopozlati, koga briga da deli za nekakve decje vrtice.

Link to comment

Socijalni programi su civilizacijsko dostignuće. Dokaz da je homo homini lupus est samo omiljena fraza razočaranih drkadžija. 

Naravno, kako se socijalni programi sprovode u različitim društvima indikativno govori o tim društvima i podložno je kritici, osudi ili pohvali. 

Postoji još jedno dostignuće, i dalje teško objašnjivo darvinistima kao što sam ja a to je dobrovoljno davanje krvi: čist altruizam na delu.

 

 

S druge strane, svi smo ovde dovoljno obrazovani da možemo da prepoznamo ironiju ili emfatičnost kao stilsku figuru ali i da prepoznamo bukvalistu koji eksplicitno, iskreno i voljno  čini zlomisao a takve je još Orvel trajno banovao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...