Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

https://vodokampanja.blogspot.rs/

 

Quote

Radnici JKP Beogradski vodovod pokreću kampanju za stalno zaposlenje radnika koji se trenutno nalaze na privremenim ugovorima o radu. Stotine radnika i radnica vodovoda već godinama, protivno Zakonu o radu, rade preko privremenih i povremenih ugovora o poslovanju. Ovim ugovorima, oni su prinuđeni da rade i bolesni, s obzirom na to da su ostavljeni bez mogućnosti bolovanja i prava na godišnje odmore i praznike. Takođe, ovakvom malverzacijom, radnici i radnice JKP Beogradski vodovod, čije su plate tek iznad granice pukog preživljavanja, ostaju i bez toplih obroka i markice za prevoz, kao i drugih „pogodnosti“ stalnog zaposlenja, što im uvećava troškove života, a sa druge strane, prinuđeni su na iste obaveze kao i radnici i radnice sa stalnim ugovorima. Veliki broj njih se nalazi u ovoj situaciji 10, 15 godina ili duže. Povrh svega, postoje čak i tri različite plate za obavljanje identičnih poslova na istom radnom mestu. Situacija je slična i u drugim gradskim komunalnim preduzećima.

 

 

Delite ovo pa ako je neko u mogućnosti da ih na neki način podrži...

Edited by miki.bg
Link to comment
On 2.5.2018. at 12:43, 3opge said:

te uranke treba zabraniti i poslati policiju da premlacuje i privodi izletnike i pisha na rostilje.

koji kurac ima da se slavi komunisticki praznik u jednoj feudo-kapitalistickoj diktaturi?

 

 

DcLn15pX0AYxiI-.jpg

Link to comment

https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/zatvara-se-poslednja-prodavnica-sode-u-centru-beograda/

 

Baš sam tužna. Uvek mi je bilo zadovoljstvo kad prođem pored ove radnje, kao i pored svakog izloga starih zanata. Raštrkane po Beogradu- popravka kišobrana, četkarska radnja, korparsko- pletarska, jorgandžijska, umetničko štopovanje. Jednom sam iz radoznalosti nosila najlon čarape na popravku u minijaturnu radionicu u pasažu na Terazijama.

Edited by halloween
Link to comment
1 hour ago, halloween said:

https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/zatvara-se-poslednja-prodavnica-sode-u-centru-beograda/

 

Baš sam tužna. Uvek mi je bilo zadovoljstvo kad prođem pored ove radnje, kao i pored svakog izloga starih zanata. Raštrkane po Beogradu- popravka kišobrana, četkarska radnja, korparsko- pletarska, jorgandžijska, umetničko štopovanje. Jednom sam iz radoznalosti nosila najlon čarape na popravku u minijaturnu radionicu u pasažu na Terazijama.

Šta sam tu tekuċina popio...Ubiše mi deo detinjstva, kako moje tako i mojih starih...ta manufaktura na ćošku Katanićeve je bio poslednji bastion odbrane starih zanata u tom kraju, ali u suštini, i mnogo više od toga...realno, nažalost samo je bilo pitanje vremena.

 

Link to comment

Ne verujem. Stalno prolazim tom ulicom i nikad nisam primetio nista slicno. Ako znas tacan broj obraticu paznju kad sledeci put budem proilazio..

 

edit: ta u Kumodrazu se zove Vartolomej ako nekog zanima.

Edited by katamaran
Link to comment

Ne mogu da verujem da novinari danasa ne znaju da već skoro dve godine grad dodeljuje poslovne prostore i da opštine ne mogu da dodele prostor sve i da hoće. Još su pitali načelnicu opštine jer je “nadležna”. Pa jbt

Link to comment
9 hours ago, Barti66 said:

Šta sam tu tekuċina popio...Ubiše mi deo detinjstva, kako moje tako i mojih starih...ta manufaktura na ćošku Katanićeve je bio poslednji bastion odbrane starih zanata u tom kraju, ali u suštini, i mnogo više od toga...realno, nažalost samo je bilo pitanje vremena.

 

 

a 60-ih i ranih 70-ih vlasnik sodadzija je imao volvo amazon karavan :) u katanicevoj su ziveli moji sa oceve strane i veliki deo detinjstva sam provodio tu, mislim kod bake, ne u sodadzijskoj radnji :D a o ukusu soda vode da i ne pricam, ehhhh....

Edited by Pontijak
Link to comment
Ne mogu da verujem da novinari danasa ne znaju da već skoro dve godine grad dodeljuje poslovne prostore i da opštine ne mogu da dodele prostor sve i da hoće. Još su pitali načelnicu opštine jer je “nadležna”. Pa jbt

Koliko vidim ovo je teks "BBC na srpskom" portala.
A inače tekst je ko za vajs , po formi i kvalitetu, što je i logično. Ali nije dobro...
A generalno sodadžije su verovatno i ubili ovi što sad za kafane prave sodu u onim plavim bocama...
Link to comment

Posle pravosnažnosti stari zakupac je zaštićen tri godine. Poslovni prostor je prešao gradu u decembru 2018. Potpuno je imbecilno razgovarati sa načelnikom uprave o poslovnom prostoru. Mogli su i infostan Vracar podjednako da pitaju.

 

 

Link to comment
43 minutes ago, Host said:

J

Meni je najjaca stvar kod tih starih zanata inercija zbog koje propadaju. Od sodadzijske radnje su mogli da naprave ozbiljno dobar posao samo da su malo razmislili o trendovima i usput malo pociste stroku.

 

 

 

+1

 

meni je neveriovatno da se to nije desilo. ovde u bg su cak i bakutaneri poceli da sede u hipsterskim kafeima u krunskoj i sa sve blaziranim izrazima na licima piju iz tegli, pa kada se tegla primila medju hipsterajem a i vracarskim nobl babama pa kako bi se tek primili na ponudu iz sodadzijske radnje

 

i da, ona soda voda u plavim plasama koja se prodaje u marketima nije ni za go kurac koliko nema veze sa zivotom tj sa soda vodom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...