Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Samo da obnarodujem da sam juče bio u NS i pokupio moj zaplenjeni PC. 

 

Iako prođe 8 meseci, na moj komentar (ili dva) tipa "vidi ga kako je lep, zaboravio sam kako izgleda ehehe" i još neki tog tipa, asistent tužioca me pogledoa u fazonu rođače da si ti živ i zdrav i srećan, ovo ume da traje tipa 5 puta duže.


Tako da sam od juče pa evo i danas živ i zdrav i srećan, i ako nekome treba PC neka se javi u inbox :D

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, El Guapo said:

Imam još jedno pitanje, ne znam koliko je ova varijanta primenjljiva, ali sam pročitao da mogu da me odrade na foru sa poklonom, Znači, svi ostali mu poklone svoj deo (kasnije im on plati na ruke) i tako dođe do 85%, šta ja da radim u tom slučaju, da li će moći da koristi nekretninu bez moje saglasnosti ili bez otkupa mog dela po realnoj ceni?

 

nista ti se ne menja pravno polozaj ako kao druge suvlasnike imas jednog sa 85% ili vise njih sa 85% u zbiru i nema nista specijalno kod poklona vezano za ovo sto pricamo, osim da onaj ko poklanja ne dobije zauzvrat pare. mogu svi ili neki da mu poklone i/ili prodaju -- nije vazno je li poklon ili prodaja. znaci mogu svi osim tebe da mu bilo prodaju bilo poklone svoje udele i da tako on izadje sa 85%. ti kao suvlasnik imas u toj situaciji sve one iste mogucnosti kao i sad, sto ih je hamlet vec naveo - da trazis kljuc, fazon zakup, licitacija...

Link to comment
3 hours ago, Krošek said:

 

nista ti se ne menja pravno polozaj ako kao druge suvlasnike imas jednog sa 85% ili vise njih sa 85% u zbiru i nema nista specijalno kod poklona vezano za ovo sto pricamo, osim da onaj ko poklanja ne dobije zauzvrat pare. mogu svi ili neki da mu poklone i/ili prodaju -- nije vazno je li poklon ili prodaja. znaci mogu svi osim tebe da mu bilo prodaju bilo poklone svoje udele i da tako on izadje sa 85%. ti kao suvlasnik imas u toj situaciji sve one iste mogucnosti kao i sad, sto ih je hamlet vec naveo - da trazis kljuc, fazon zakup, licitacija...

Jedina je razlika sto kod poklona nema prava preče kupovine.

Link to comment

odlichno. keva hoce da kupi kucu od ostalih naslednika. avaj, jedan od genija ima hipoteku na svom delu. jel to reshivo uopshte, i kako. i obrmuto, ako banka cimne da proda njegov deo, shta se.deshava? shta ako ostali ne bi da prodaju?

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Banka moze da proda samo njegov udeo, sto ostalim suvlasnicima ne bi bilo lose, jer bi imali pravo prece kupovine. 

Ukoliko neko od suvlasnika kupi udeo koji je pod hipotekom, ta hipoteka ostaje na udelu. 

Link to comment

Samo da se  zahvalim Hamletu, Tedu, Levom, Moći - valjda nisam nikog izostavio - mi uradili sve kako ste rekli i čekamo zvanično ostavinu od notara. Javiću kako je prošlo.

  • +1 3
Link to comment

kad javni izvršitelj pošalje poslodavcu rešenje da se zaposlenom na ime nekog duga skine od plate, jel postoji nečija obaveza da pre toga obavesti dužnika? 

Link to comment

Da, obaveza je javnog izvrsitelja, samo tu ima nekoliko kvaki - puno njih uopste ne salje ta resenja, nego pribeleze sebi u svesku da su pokusali, ali da primalac nije hteo da primi. Ako ne primis resenje, tj. ako im se vrati, onda oni to objavljuju na oglasnoj tabli suda - https://etabla.sud.rs/ - i smatra se kao da je uruceno. 

 

Druga varijanta je da su zaista poslali, ali da je postar lelemud ili jednostavno nije bio tu tog dana i nije ti dostavljeno.

 

Ako odes i kod jednih i kod drugih reci ce ti da je pokusana isporuka, ali da nikoga nije bilo na adresi i pokazace ti neko rukom napisano papirce kao "dokaz" toga. Nazalost kod nas je postanski sistem u razjebu, a i izvrsitelji su cesto neprofesionalni sa te strane, a i ide im u korist - ti kad primis inicijalno resenje imas 8 dana na zalbu, sto njima ne odgovara, lakse im je da se naplate po automatizmu sa plate/penzije nego da ulaze u konflikte sa duznikom.

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, goofs said:

Da, obaveza je javnog izvrsitelja, samo tu ima nekoliko kvaki - puno njih uopste ne salje ta resenja, nego pribeleze sebi u svesku da su pokusali, ali da primalac nije hteo da primi. Ako ne primis resenje, tj. ako im se vrati, onda oni to objavljuju na oglasnoj tabli suda - https://etabla.sud.rs/ - i smatra se kao da je uruceno. 

 

Druga varijanta je da su zaista poslali, ali da je postar lelemud ili jednostavno nije bio tu tog dana i nije ti dostavljeno.

 

Ako odes i kod jednih i kod drugih reci ce ti da je pokusana isporuka, ali da nikoga nije bilo na adresi i pokazace ti neko rukom napisano papirce kao "dokaz" toga. Nazalost kod nas je postanski sistem u razjebu, a i izvrsitelji su cesto neprofesionalni sa te strane, a i ide im u korist - ti kad primis inicijalno resenje imas 8 dana na zalbu, sto njima ne odgovara, lakse im je da se naplate po automatizmu sa plate/penzije nego da ulaze u konflikte sa duznikom.

danke!

a poslodavac nije dužan da te obavesti unapred da će ti isplatiti npr. samo trećinu plate? 

kad plata legne, na platnom listiću se vidi gde je otišlo ali da li imam pravo da znam kako je obračunato?

recimo, na nezakonit način sam ušpijunirala da je rešenje na oko 20 hiljada duga, a od plate mi je skinuto oko 40. jel mogu od nekog da tražim informaciju zvanično?

Link to comment

Uf, to ne znam, nisam ikada imao dodira sa obustavom plate, samo sa matorcima i penzijom. Ne vidim zasto ti poslodavac ne bi dao sve informacije koje on ima.

 

Za detalje oko visine duga mozes da zoves izvrsitelja, ili jos bolje da odes kod njega, tu informaciju ce ti pruziti. To je pisalo na onom resenju koji nikad nisi dobila. A inace, na osnovni dug se nakrca jos zatezna kamata (mislim da je oko 9% godisnje), plus neki sudski troskovi, plus troskovi izvrsitelja i "nagrada" za izvrsitelja sto je naplatio dug. Veliki su to lopovi.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

danke!

a poslodavac nije dužan da te obavesti unapred da će ti isplatiti npr. samo trećinu plate? 

kad plata legne, na platnom listiću se vidi gde je otišlo ali da li imam pravo da znam kako je obračunato?

recimo, na nezakonit način sam ušpijunirala da je rešenje na oko 20 hiljada duga, a od plate mi je skinuto oko 40. jel mogu od nekog da tražim informaciju zvanično?

Имај на уму да на 20 хиљада дуга основног иду и камате као и трошкови извршења извршитеља и вероватно адвоката извршног повериоца.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...