Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ortak konacno dobio sudjenje za kamion i na osnovnom i posle potvrdjeno na apelacionom sudu Sad imaju zakazano pripremno rociste za odstetni zahtev,ali njegov advokat ne moze da dodje?Moze li to rociste da se odlozi ili ako advokat ne dodje,slucaj propada?

Link to comment

Znam da je osoba X zivela u bgd 1956 i imam adresu. Sad tu ne zivi niko s tim prezimenom(imenik)

Jel bi ja mogla otici u sup i traziti da mi nadju potomke osobe X na osnovu prezimena + imena oca (koje nije cesto).

Jel to legalno?

Link to comment

Није баш легално, али пре у општини да пробаш ако можеш да нађеш везу код матичара да ти погледају у регистру становништва

Link to comment
1 hour ago, Krošek said:

pa sta kaze advokat, e tebra ne mogu ti doci na ono, imam nesto, cujemo se?

Nesto slicno,otprilike da se lik dogovorio sa drugom stranom,ortak promenio advokata.Inace mu rekao preko fona da ne dolazi,a on ako moze,nesto da uradi,super.:ph34r:

Link to comment

Мора неко да се појави. Може да оде тужилац и да тражи одлагање, а до следећег рочишта може да нађе новог адвоката. 

Link to comment
30 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Није баш легално, али пре у општини да пробаш ако можеш да нађеш везу код матичара да ти погледају у регистру становништва

"Nije bas legalno":lolol:ok..

Kad bi znala koja opstina, msm pitanje jel i postoje potomci i gde zive..Al X je imao nesto sto mi treba i sto vrv imaju potomci i nznm kako ih naci.ako postoje.

Link to comment
17 minutes ago, InvisibleLight said:

"Nije bas legalno":lolol:ok..

Kad bi znala koja opstina, msm pitanje jel i postoje potomci i gde zive..Al X je imao nesto sto mi treba i sto vrv imaju potomci i nznm kako ih naci.ako postoje.

Требало би да може било која било где у Србији...

 

Ако је за неко научно истраживање, пошаљи општини или полицији званичан допис...

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Мора неко да се појави. Може да оде тужилац и да тражи одлагање, а до следећег рочишта може да нађе новог адвоката. 

Ako se pojavi klijent bez advokata,rociste se odrzava?

Link to comment

Ne,advokat mu je vece pre rocista javio da  ne moze da dodje,ovaj ga pitao sta da radi,advokat mu rekao da se snadje,nije mu ostavio  nikakvo uputstvo,cak mu nije rekao ni da ga odlozi.Odlepio je,misli da  ga advokat namesta

Link to comment
13 minutes ago, Krošek said:

i sta je bilo na tom rocistu? danas je petak tako da je to nesto sto se vec sve desilo

Isto vece nasao drugog advokata.Jel moguce da su njegovom advokatu javili dan pre da su mu drugo sudjenje pomerili sledeci dan,advokat mu je rekao kako ima sudjenje na apelacionom sudu i ne moze da ga eskivira,nije mu rekao sta da radi,rekao mu bukvalno da se snadje,cak ni da ga odlozi.Meni deluje ova prica njegovog advokata sumnjivo,koliko znam,barem desetak dana pre sudjenja bi znao za termin ovog u apelacionom sudu.Mislim,ni da ne kaze da ga odlozi,nego snadji se.

Edited by Bogotac
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...