Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Konacno proslo uknjizenje u katastru, medjutim stoji da je povrsina nula kvadrata.

 

Tako je za jos nekoliko stanova u zgradi, a kod drugih gde ima upisana povrsina, pise da je ustanovljena na osnovu uvida u ugovor. 

 

Gde/kako/sta/ko treba da uradi da se to regulise?

Link to comment
Treba pribaviti uverenje o posebnim delovima objekta, pa na osnovu njega podneti zahtev za upis podataka o stanu kroz e-Šalter katastra.

Hvala!

Dodatno pitanje: gde se pribavlja to uverenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Najpre treba pitati u opštini na čijoj teritoriji se nalazi stan, pa ako nema tamo, slediti instrukcije opštinara. Trebalo bi da postoji i u upotrebnoj dozvoli za objekat, pa može i ona da se traži.

 

U krajnjoj liniji može da se izvrši i veštačenje od stane veštaka građevinske struke, ali to košta više od pribavljanja uverenja, pa bih takvo rešenje ostavio za kraj.

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment

Hvala jos jednom.

Za stanove koji imaju upisanu kvadraturu pise jedno od ova dva:

Начин утврђивања кор.пов.: 
ИЗ УГОВОРА О КУПОПРОДАЈИ
Начин утврђивања кор.пов.: 
ИЗ ЗЕМЉИШНЕ КЊИГЕ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

To su izvesno stariji upisi. Prema sadašnjim odredbama Zakona o postupku upisa u katastar nepokretnosti i vodova, upis tih podataka se vrši onako kako sam opisao gore.

 

Može da se proba i da se traži upis tih podataka iz isprave na osnovu kojih je sada izvršen upis prava svojine, ali nisam siguran da će to proći.

  • +1 1
Link to comment

u crnoj gori postoji nesto sto je pandan cesidu u srbiji.

zovu se cemi.

e oni su juce ovo objavili:https://cemi.org.me/2021/04/u-herceg-novom-upisano-deset-odsto-biraca-sa-prebivalistem-u-drugoj-drzavi/

odakle njima pravo da koriste necije  licne podatke tj JMBG?

sigurno su imali uvid u biracki spisak i onda su usli na biracki spisak srbije i bosne i ukucavali maticne.

je li to krsenje zakona o tajnosti livnih podataka?

nosim se mislju da podnesem prijavu ili da kontaktiram kancelariju  ombdusmana.

ako nesto mrzim to su ti foliranti partijski uhljebi koji se prikazuju kao nekakvi veliki borci za civilno drustvo

 

Link to comment
5 hours ago, bradilko said:

u crnoj gori postoji nesto sto je pandan cesidu u srbiji.

zovu se cemi.

e oni su juce ovo objavili:https://cemi.org.me/2021/04/u-herceg-novom-upisano-deset-odsto-biraca-sa-prebivalistem-u-drugoj-drzavi/

odakle njima pravo da koriste necije  licne podatke tj JMBG?

sigurno su imali uvid u biracki spisak i onda su usli na biracki spisak srbije i bosne i ukucavali maticne.

je li to krsenje zakona o tajnosti livnih podataka?

nosim se mislju da podnesem prijavu ili da kontaktiram kancelariju  ombdusmana.

ako nesto mrzim to su ti foliranti partijski uhljebi koji se prikazuju kao nekakvi veliki borci za civilno drustvo

 

hmm

prijavu bih podneo. ima li smisla to gurati gledajuci pravnu stranu?

Link to comment

dosao sam do direktora agenciije koja se bavi zastitom licnih podataka.

cuo sam se i sa drugarom koji je advokat i videcemo se u ponedeljak.

najverovatnije cu podneti prijavu (jos sam u izolaciji do nedelje), obraticu se i ombdusmanu.

 

Link to comment

verovatno nije najbolje mesto, ali ne nadjoh bolje.

kako se dokazuje drzavljanstvo?

drzavljanin sam srbije, licna karta mi je istekla neke 2007. pasos recimo 2008. pretpostavljam da treba da vadim nove. u srbiji sam prijavljen kod majke, ali vise fiktivno. u ambasadi, konzulatu se nisam nikad proaktivno prijavljivao, ali sam jednom prilikom produzivao pasos u konzulatu, tako da me imaju na nekom spisku. u srbiju ulazim sa ch pasosem i nikad se nisam prijavljivao kao stranac a valjda bi trebalo jer ulazim sa stranim pasosem. nisam vlasnik nicega u srbiji, ali bi sada polako da regulisem to. sta mi je raditi i koliko vremenski moze to da traje, sta mi treba od dokumentacije? mogu li da mi prave problem sto sam tako dugo bez dokumenata?

Link to comment

  

22 minutes ago, panta rhei said:

verovatno nije najbolje mesto, ali ne nadjoh bolje.

kako se dokazuje drzavljanstvo?

drzavljanin sam srbije, licna karta mi je istekla neke 2007. pasos recimo 2008. pretpostavljam da treba da vadim nove. u srbiji sam prijavljen kod majke, ali vise fiktivno. u ambasadi, konzulatu se nisam nikad proaktivno prijavljivao, ali sam jednom prilikom produzivao pasos u konzulatu, tako da me imaju na nekom spisku. u srbiju ulazim sa ch pasosem i nikad se nisam prijavljivao kao stranac a valjda bi trebalo jer ulazim sa stranim pasosem. nisam vlasnik nicega u srbiji, ali bi sada polako da regulisem to. sta mi je raditi i koliko vremenski moze to da traje, sta mi treba od dokumentacije? mogu li da mi prave problem sto sam tako dugo bez dokumenata?

 

 

Odes u opstinu  i trazis izvod iz maticne knjige rodjenih i izvod iz drzavljanstva. Ako si u BG, sve opstine su umrezene i mozes u bilo kojoj.

Treba ti JMBG i to je sve.

Izvodi se dobijaju odmah po uplati u posti/banci ili eventualno sutradan.

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...