Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ako je za neki porez, to je potvrda o kretanju prebivališta iz koje se vidi gde si sve imala prebivalište, pa se u skladu sa tim prilažu dokazi o tome da ni u jednoj opštini u kojoj si imala, odnosno imaš prebivalište ne duguješ ništa lokalnoj poreskoj administraciji.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ćao društvo,

 

ne znam da li je pitanje za ovde ili više možda za ekonomiju/finansije, al da probam.

 

pregovaram sa nekom nemačkom firmom o prelasku da radim za njih.

u pitanju bi bila relokacija čitave porodice u Nemačku.

međutim, obzirom na trenutno stanje sa pandemijom i činjenicom da posao (nekako) može da se obavlja i full-remote - ne moram odmah da se preselim.

ono što moram da uradim je da postanem rezident Nemačke/EU.

oni su sasvim ok sa time da ja nakon sređivanja papirologije (prijava u Nemačkoj, vađenje dokumenata) i nekog kraćeg upoznavanja sa timom se vratim u Srbiju i do kraja godine uglavnom radim odavde.

 

i to nas dovodi do pitanja.

da li bih ja morao da plaćam porez na prihode i u Srbiji? mislim na ove prihode koje bih ostvario kao rezident Nemačke države? da li to ima ikakve veze sa brojem dana provedenih u EU ili Srbiji?

ja sam onako laički probao da se informišem, al baš nije moj domen i nisam siguran da dobro razumem pročitano.

svakako želim da izbeegnem dvostruko oporezivanje jer to onda prilično obesmišljava finansijski deo prelaska.

 

hvala vam unapred!

Link to comment

Cenim da pravnici imaju info vise.

 

Koliko se ceka u red Katastru u 27, marta? Moram da predam papire za uknjizenje stana pa cisto da znam koliko zivaca da "ponesem" od kuce :D ?

 

Papiri su ostavinsko resenje i sve sto ide uz to? Da li se promenila procedura, koliko dugo se ceka na resenje?

 

 

------------------------------

 

AKo je nekome vazno da zna.. cekao sam malo jace od godinu dana za dobijanje ostavinskog resenja. U godini korone, a u sred postupka je umrla notarka, pa je preuzela druga.

Sto znaci da se na ostavinu ceka 6-9 meseci, moja  procena, pod uslovom da se na prvom odlasku izjasne svi naslednici u isto vreme.

Link to comment
Cenim da pravnici imaju info vise.
 
Koliko se ceka u red Katastru u 27, marta? Moram da predam papire za uknjizenje stana pa cisto da znam koliko zivaca da "ponesem" od kuce [emoji3] ?
 
Papiri su ostavinsko resenje i sve sto ide uz to? Da li se promenila procedura, koliko dugo se ceka na resenje?
 
 
------------------------------
 
AKo je nekome vazno da zna.. cekao sam malo jace od godinu dana za dobijanje ostavinskog resenja. U godini korone, a u sred postupka je umrla notarka, pa je preuzela druga.
Sto znaci da se na ostavinu ceka 6-9 meseci, moja  procena, pod uslovom da se na prvom odlasku izjasne svi naslednici u isto vreme.
Zar to ne ide automatski od notara ka katastru?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Zar to ne ide automatski od notara ka katastru?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

To "automatski" cini da moja majka ceka jos uvek uknjizenje od oktobra 2018.

Link to comment
Automatski u smislu da ne ideš da predaješ papire

.... Shiit has hit the fan!

S obzirom da je vanknjizno vlasnistvo nad nepokretnosti, onda naslednici to resavaju sa Katastrom, a ne notar.
Link to comment

Ćao ljudi, imam jedno pitanje.

 

Ćale je od oktobra u penziji. Rešenje je dobio u januaru i sad u februaru su trebali da mu isplate te tri penzije odjednom. E, sad privatni izvršioci su mu stavli šape na račun i po novom zakonu kako smo mi čuli smeju da mu uzimaju 1/3 mesečne penzije. Njemu je sa računa skitnuto sve tj. sve tri penzije. Šta se radi u ovom slučaju?

Link to comment

Zavisi. Ako je predmet iz 2020 godine ili mladji, onda ima rok o 8 dana da obavesti izvrsitelja i da traži pare nazad. 

Ako je stariji predmet, onda mora neki zahtev za otklanjanje nepravilnosti da podnese, ali to je slabog efekta

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...