Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

2 minutes ago, Kundera said:

Meni po ovom deluje da porez ne mora da se plati:

 

Poreska oslobođenja

Član 20

(Brisan)

Član 21

Porez na nasleđe i poklon ne plaća:

 1) naslednik prvog naslednog reda, supružnik i roditelj ostavioca, odnosno poklonoprimac prvog naslednog reda i supružnik poklonodavca;

Roditelji su u drugom naslednom redu

  • +1 1
Link to comment

Da li se moze pozvati na ovo i kako se to onda uopste dokazuje?

 3) naslednik, odnosno poklonoprimac drugog naslednog reda - na jedan nasleđeni, odnosno na poklon primljeni stan, ako je sa ostaviocem, odnosno poklonodavcem neprekidno živeo u zajedničkom domaćinstvu najmanje godinu dana pre smrti ostavioca, odnosno pre prijema poklona;

Link to comment

" 3) naslednik, odnosno poklonoprimac drugog naslednog reda - na jedan nasleđeni, odnosno na poklon primljeni stan, ako je sa ostaviocem, odnosno poklonodavcem neprekidno živeo u zajedničkom domaćinstvu najmanje godinu dana pre smrti ostavioca, odnosno pre prijema poklona;"

 

Ipak se ovo odnosi i na poklone, smao mi nije jasno kako se dokazuje.

Link to comment

Aha, moja greska, s pravom nisam pravniktm

Ako dobro kapiram, treba da ste prijavljeni na istoj adresi majka i ti bar godinu dana da bi mogao da preneses stan na nju bez poreza. Dokazujes mestom prebivalista, pretpostavljam.

 

A visina poreza se uzima u odnosu na trzisnu vrednost, a trzisnu vrednost ti daje procenitelj. Moze da bude varijacija gore-dole, ali ako se previse oscilira primete ovi u poreskoj to.

Link to comment

I ima i nema. Može poreska da ti poništava pravne poslove ako misli da su izvršeni da bi se izbeglo plaćanje poreza. Sa druge strane, nisam čuo da je država ikada potezala tu vrstu tužbe, pogotovo za sitnije iznose...

  • +1 1
Link to comment

Jel imamo neku vezu u prekršajnom sudu u ustaničkoj 14? :D

 

Pričao sam o mom slučaju, msm ovde. Čuknuo sam lika u garaži u rikverc, bukvalno sam se oslonio jer se sećam da me mrzelo da izlazim iz kola jer sam kontao da se ne vidi bukvalno ništa /svakako moja greška/. Posle sam dobio od osiguranja da se lik naplatio 55.000 dinara (lol) na šta sam odgovorio konrketnim mailom uz pomoć odličnog advokata i još boljeg ortaka. Prošlo je tipa  6 meseci - nisu se javljali više a dobio sam i poziv od sudije za prekršaje pa me čeka suđenje 02.02. Ja sam u miliciji izjavio da se uopšte ne sećam gde i kad je to bilo (nisam lagao, bukvalno nisam znao o čemu se priča dok mi nisu rekli) niti prihvatio odgovornost. 

 

- ima li šanse da se izvučem nekako sa opomenom ili tako nešto? Dodatno me gone™ za napuštanje mesta udesa.

- kako kreirati odbranu? :D

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

I ima i nema. Može poreska da ti poništava pravne poslove ako misli da su izvršeni da bi se izbeglo plaćanje poreza. Sa druge strane, nisam čuo da je država ikada potezala tu vrstu tužbe, pogotovo za sitnije iznose...


Nakupilo se to od 2015. nije vise ni tako malo :covid19:

Link to comment
44 minutes ago, Mil@n said:

Jel imamo neku vezu u prekršajnom sudu u ustaničkoj 14? :D

 

Pričao sam o mom slučaju, msm ovde. Čuknuo sam lika u garaži u rikverc, bukvalno sam se oslonio jer se sećam da me mrzelo da izlazim iz kola jer sam kontao da se ne vidi bukvalno ništa /svakako moja greška/. Posle sam dobio od osiguranja da se lik naplatio 55.000 dinara (lol) na šta sam odgovorio konrketnim mailom uz pomoć odličnog advokata i još boljeg ortaka. Prošlo je tipa  6 meseci - nisu se javljali više a dobio sam i poziv od sudije za prekršaje pa me čeka suđenje 02.02. Ja sam u miliciji izjavio da se uopšte ne sećam gde i kad je to bilo (nisam lagao, bukvalno nisam znao o čemu se priča dok mi nisu rekli) niti prihvatio odgovornost. 

 

- ima li šanse da se izvučem nekako sa opomenom ili tako nešto? Dodatno me gone™ za napuštanje mesta udesa.

- kako kreirati odbranu? :D

Mislim da sam ti i tad odgovorio..imaju snimak sa kamere, šanse nema da opovrgneš, ja bi probao sa oportunitetom, priznaš i pola ti se oduzme. Nadrljaćeš zbog napuštanja licinog mesta.

Link to comment

Juče sam jurila neku dokumentaciju, i vrlo mi je nejasna svrha i značaj "potvrde o prebivalištu", kada se u istoj dokumentacoji prilaže i očitana lična karta.

 

Dajem ličnu sa istom adresom i onda potvrđujem posebnim papirom ono što u lk već piše? 

 

Jel mi izmiče neki tajni smisao?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...