Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

To ponašanje Telekoma gde koriste spoj tehnologije i "liberalnih" procedura u vršenju naplate, da svako može da koristi taj sistem za zloupotrebe, a da "okolina" ispašta, je otprilike opasna delatnost.  

Link to comment

Ima na racunu, VAS servis - naplata u ime drugoga. To moze biti svasta od ovih prevara do recimo pravih usluga, npr: Bus Plus servis, za ove koji iscekuju odredjen bus, za koliko stize i sl. Ali pise sta je.









Link to comment
kako se to prepoznaje, osim po uvecanom rachunu? da li ima neki drugi trag, neki listing neshto?

sent from bubamoto


Verovatno u stavkama računa. Valjda.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Razmisljam se da prebacim stan na kevu, zbog khm khm...odredjenih frilens razloga. Za to mi je potreban samo ugovor, dokaz o vlasnistvu, izvod iz maticne, licne karte, i to bi bilo to?

Link to comment
3 minutes ago, Kundera said:

Razmisljam se da prebacim stan na kevu, zbog khm khm...odredjenih frilens razloga. Za to mi je potreban samo ugovor, dokaz o vlasnistvu, izvod iz maticne, licne karte, i to bi bilo to?

Otiđi kod notara da ti da spisak dokumentacije potrebne za zaključenje ugovora.

Ako je stan uknjižen na majku, brzo je i jednostavno.

 

Link to comment
14 minutes ago, BWA said:

Otiđi kod notara da ti da spisak dokumentacije potrebne za zaključenje ugovora.

Ako je stan uknjižen na majku, brzo je i jednostavno.

 


Stan se vodi na mene, dobio sam ga kao poklon od calete svojevremeno.
Bese ne placa porez, ako dete prebaci na roditelja?

Link to comment

Pa što bi ga prebacivao na kevu ako je već uknjižen na nju :D

 

@Kunderapotreban ti je ugovor kojim si stekao stan, izvod iz mk rođenih za tebe i očitane lične karte. Ne znam kakvo ti je bračno stanje jer ako si oženjen u nekim situacijama ti je potrebna saglasnost supruge.

 

Pošto kasnim onda ti ne treba saglasnost supruge. Mislim da se plaća porez ali 1.25%

Edited by Moća
Link to comment
Just now, Moća said:

Pa što bi ga prebacivao na kevu ako je već uknjižen na nju :D

 

@Kunderapotreban ti je ugovor kojim si stekao stan, izvod iz mk rođenih za tebe i očitane lične karte. Ne znam kakvo ti je bračno stanje jer ako si oženjen u nekim situacijama ti je potrebna saglasnost supruge.


Nisam ozenjen, imam ugovor o poklonu kojim sam stekao stan i sad bih da poklonim stan roditelju. Naravno, nadam se i da necu platiti porez na poklon.

Link to comment

I ako se ne varam, moras da platis porez na to, posto nije direkt nasledna linija?

 

edit: evo, uleteo Mocja. Ima i nekih fora sa tim poklonom, i to se oporezuje u nekim slucajevima, dobro se raspitaj.

Edited by goofs
Link to comment
7 minutes ago, Moća said:

Pa što bi ga prebacivao na kevu ako je već uknjižen na nju :D

 

@Kunderapotreban ti je ugovor kojim si stekao stan, izvod iz mk rođenih za tebe i očitane lične karte. Ne znam kakvo ti je bračno stanje jer ako si oženjen u nekim situacijama ti je potrebna saglasnost supruge.

 

Pošto kasnim onda ti ne treba saglasnost supruge. Mislim da se plaća porez ali 1.25%

Ma mislio sam ako je uknjižen na njega :D

Link to comment

Meni po ovom deluje da porez ne mora da se plati:

 

Poreska oslobođenja

Član 20

(Brisan)

Član 21

Porez na nasleđe i poklon ne plaća:

 1) naslednik prvog naslednog reda, supružnik i roditelj ostavioca, odnosno poklonoprimac prvog naslednog reda i supružnik poklonodavca;

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...