Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

3 hours ago, beyoncé said:

Da li su privatne škole za jezike u obavezi da imaju ugovore sa polaznicima o uslovima korišćenja njihovih usluga?

Mislim da ne moraju da imaju pisani ugovor. Samim otpočinjanjem časova oni imaju usmeni ugovor neki. Korisno je da se naprave i đacima daju neki opšti uslovi pod kojima se drže časovi, i onda se smatra da su ti uslovi ugovoreni. Tako sam ja mojoj mami pravio opšte uslove koje je delila roditeljima đaka na početku semestra svakog.

 

Jedino ako nema neki poseban propis koji reguliše škole za jezike koje rade kao preduzetnici- paušalci. Pretpostavljam da o tome govoriš a ne o akreditovanim školama

Link to comment
19 hours ago, Hamlet Strašni said:

Mislim da ne moraju da imaju pisani ugovor. Samim otpočinjanjem časova oni imaju usmeni ugovor neki. Korisno je da se naprave i đacima daju neki opšti uslovi pod kojima se drže časovi, i onda se smatra da su ti uslovi ugovoreni. Tako sam ja mojoj mami pravio opšte uslove koje je delila roditeljima đaka na početku semestra svakog.

 

Jedino ako nema neki poseban propis koji reguliše škole za jezike koje rade kao preduzetnici- paušalci. Pretpostavljam da o tome govoriš a ne o akreditovanim školama

da, na njih sam mislila. hvala ti na odgovoru!

Link to comment

Situacija je sledeća:

Lice A tuži lice B za naknadu štete vezano za EL energiju u lokalu lica A. U međuvremenu lice A pokloni taj lokal svom sinu licu C. Sada sin lice C podnosi tužbu protiv lica A za naknadu štete po istom osnovu iako još uvcek traje postupak između lica A i lica B po istom osnovu. Da li se tu može isticati prigovor litispendencije?

Link to comment
20 minutes ago, Moća said:

Situacija je sledeća:

Lice A tuži lice B za naknadu štete vezano za EL energiju u lokalu lica A. U međuvremenu lice A pokloni taj lokal svom sinu licu C. Sada sin lice C podnosi tužbu protiv lica A za naknadu štete po istom osnovu iako još uvcek traje postupak između lica A i lica B po istom osnovu. Da li se tu može isticati prigovor litispendencije?

 

Sin (lice C) tuzi oca/majku (lice A) za naknadu stete za nesto sto je dobio na poklon?

Link to comment

Što ne tražiš spajanje postupaka? Mislim da je ovde jasno da je došlo do subrogacije sa lica A na lice C. Lice A više ne može da uspe u parnici nikako.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Ne znam gde da pitam, pa da pitam ovde sipam gorivo na Mol-pumpi i racun je 4999,12 ,provlacim karticu kad oni kazu nema sredstava, proverimo stanje na kartici okruglo 4,999 i kao prebacili ste za 12 para mora kes,ali onda se izgubie pare nego kasir zaokruzuje na 5000, kad mu trazim kusur do ovih 12 para on me gleda bledo, onda se napravi mala scena sa njegovim sefom koji mene ubedjuje da ne mogu da mi vrate tih 88 para jer to ne postoji, ali kako onda postoji ovih 12 para koje sam prekoracio? 

Link to comment

Ja se pitam ko je ludji od vas trojice, pa pravite scenu za 88 para... da sam sef gadjao bih te kovanicom od celog dinara i isterao napolje... koliko zivci kostaju ? 

 

 

Link to comment

Pa ovih 4999 na kartici je skupljeno od tih kao njihovih bonusa, a na kraju zbog 12 para sam platio kesom.Dakle kad njima ide u korist gleda se svaka para, a kad treba isto da primene na drugu stranu onda to ne postoji.Stvar principa kako je isto 5000 i 4999,12? Kad treba da im se plati gleda se svaka para, a kad ja hocu isto u paru da gledam onda e pa ne moze.Dakle racun je 4999,12 a oni uredno zaokruze na 5000.

 

Sve u svemu mene Mol vise nece videti. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...