Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Uhhh ako imaš agenciju koja ima pravnika, ili je onaj tvoj prijatelj voljan da pogleda papire i sastavi ugovor koji tebe štiti.

Da je stan u BG, da ga ja kupujem, morao bi biti mnogo povoljan, do granice da i ako tetet padne na mene da ga otplaćujem , opet cena bude povoljna.

Ili da čekaš da oni odrade banku tj. hipoteku pa onda pare da im daš.

Naglasio sam BG jer sad može da se bira, ponuda je veća od potražnje i nikad ne bih ulazio u to muljanje.

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

to drugo i tražim, odrađenu hipoteku

 

a u kontaktu sam i sa advokatom poverioca, taj kaže da je sve ok

 

nisam pametan

 

 

da, moj advokat je više nego voljan, tri stana sam mu ekstra uradio :)

Edited by rođeni
Link to comment

Ono što zema kaže, predugovor obavezno overen kod notara, bez toga u banci ne bi trebalo da može da se uradi transakcija. Puno puta vidim ugovor u kojem je kupoprodajna cena iskazana u dinarskoj protivvrednosti evra, pa prodavac popizdi kad shvati da neće dobiti odmah evre.

Link to comment

Vi kao da ne zivite u Srbiji :huh:

Kao sto neko rece, od tog stana treba bezati, osim ako je cena takva da se isplati i da iskesiras hipotekarnog poverioca, ili ako postoji mogucnost da se brise hipoteka pre prenosa vlasnistva (eventualno da se ugovori da deo kupoprodajne cene ide za otplatu kredita).

Notar ce ti uneti upozorenje da stan ima hipoteku, pa sa tim mozes da se slikas, a advokat moze da ti napravi kakav god hoce ugovor, ali ti se crno pise ukoliko svoja prava budes morao da ostvarujes preko suda.

Link to comment

meni je u glavi ostala neka cifra od dvestotinak € za ugovor kod notara

 

e

prvo ide notar, pa zakazan termin u banci za transfer love(naravno uz overen ugovor od notarara) pa primopredaja nekretnine

 

ja sam ugovor o kapari overio u opštini/sudu, a kupoprodajni ugovor koji je sačinio advokat overen je kod notara. naravno to jutro(kupoprodajno) pre svega otići u katastar po potvrdu da nekretnina nema teret u vidu hipoteke. uz to potvrde iz infostana i epsa da nema dugovanja.

 

što radiša reče, ja bi bego od toga. naićiće nešto bolje

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...