Jump to content
IGNORED

reči koje ste sami smislili


kgmr

Recommended Posts

Pošto se čiz kejk na švapskom kaže "Käsekuchen", palo mi je na pamet da bi sendvič sa sirom mogao onda da bude "keze kruhen".Kako to da patentiram i zbrinem se do kraja života?

Link to comment
  • 6 months later...

Глагол јошити - сипати још - већ устаљен у породици. Недавна изведеница: "ова чорба је баш јошна", у смислу да човек пожели да сипа још.

Link to comment

imala sam jednu drugaricu u detinjstvu. jednom prilikom pri obedu jošila je zdenka sir pa je od oca preko stola dobila šamarčinu. otac je smatrao da je svakom dovoljno po jedno parče, da se ne sme jošiti jer se mora štedeti i dovršiti zidanje vikendice.zvuči ok :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

Децин глагол штамарити. Штамари се тако што се седи унутра док напољу веје. Настало као мишерд лирикс из "ала веје веје, штамаримо ми".Којег нам је већ мало доста последње три зиме, могло би мало да смањи следећи пут.

Link to comment
Децин глагол штамарити. Штамари се тако што се седи унутра док напољу веје. Настало као мишерд лирикс из "ала веје веје, штамаримо ми".Којег нам је већ мало доста последње три зиме, могло би мало да смањи следећи пут.
meni bi vishe bilo da smo napolju i shtamarimo dok za to vreme ala vejeveje? :unsure:odlichna rech!
Link to comment
  • 3 months later...

Сацам се сетио... а измислио пре још двадесетак година. Научни метод, зван "метод покушаја и попушаја".Ако је неко већ чуо, мило ми је :lala: .

Link to comment
  • 1 month later...

Одјекуша - док се не смисли бољи превод за echo chamber, што је израз настао у време кампање за набијање консензуса за ирачки рат, а значи отприлике простор у ком се сви колективно војводосердаришу, дају једни другима по дршку и ич не фермају незгодна питања од споља. Ако их нешто питаш, крену наизглед да одговарају, али већ код друге реченице се врате на своје тралала, и још сматрају да су одговорили.Поздрав од бившег лумпенинтелектуалца.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Долазник, одлазник, прелазник, залазник... Ако може пролазник од пролазити, шта фали осталима.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...