Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Overio burek Stankovski u Pančevu i utisci su šareni. 

Prvo, taj izvikani burek s kolenicom je onako. Dobro je što nije premastan i pretežak, sasvim je to umereno. Kolenica samlevena, sa pavlakom i renom (čini mi se) i nažalost, začinjena vegetom. Štaznam, ne moram to ponovo da pojedem. 

 

Međutim, burek sa sirom i paprikom razbija! Hrskava kora, puno dobrog sira, paprika pečena i iscepkana, taman masan. Vrh! Na to ću opet da idem. 

 

Inače, sve im je domaće, kore su im odlične, a bureci svi uvijeni u zvrk, poput pite. 

Edited by banatjanin
Link to comment

Haha, Nije ali im je ocigledno koristio kao inspiracija.

 

Neverovatno je lik uspeo da se razvije a jos uvek odrzava kvalitet. Poceo je 2016. Doveo nekog matorog majtora iz Tuzle (barem 75+) , stavio je staklo i mogao si da gledas kaka radi.

To mu je pored lokacije bio glavni razlog uspeha. Pre Korone dok je cvetao turizam ljudi su stajali u red iako nisu znali sta dobijaju. Miris bureka je univerzalno dobar mamac. Ja sam ziveo par godina tu nekih 200m, i nebrojano puta uzeo totalno bespotrebno burek po povratku s posla iako je kuci bilo nesto kvalitetnije. Cak se i zena nikad nije bunila.

 

Meni su u ziotu najbolji bili PitaWerk i Petrovic iz Bezanijske. (zadnji put bio mozda pre 20 god, ali devedesetih su bili vrh)

Link to comment
  • 2 years later...

iz drugog pokušaja u nekoliko godina ne uspevam da razumem hajp oko Petrovića u Zemunu.
 

kore su žilave, predebele i sukvkaste, jedva se grizu, što se posebno vidi na praznom bureku. ukus je nikakav, masnoća je, sumnjam, pekarska palmina mast ili nešto slično.
fil u bureku s mesom jednako bezličan, meso presitno mleveno, dezintegrisano, ne lični na junetinu, slabo začinjeno.

ona naduvana plastična peciva nisu ni za komentar.

 

štaznam... opet, vrv je do mene, jer gužva svedoči da većina ne deli moj stav.

Link to comment

Ма гужва не мора да значи ништа, тај Петровић је стекао некакво име и сад јаше на томе, плус није да је крцат врхунским бурецима тај део града па буде и дај шта даш.

  • +1 2
Link to comment

Ja ne pamtim da je ikad bio dobar Petrović, a pamtim ga iz 80-tih, meni oduvek bio premastan, bukvalno lije mast iz bureka dok jedeš...ima bolja pekara ranije u Bežanijskoj, sad ne mogu da se setim imena ali preko puta Ičkove kuće, isto postoji već 50 godina i nisu sad vau ali je korektno

 

Ali obožavaju ljudi Petrovića, da, lično sam se raspravljao sam nekoliko njih na tu temu i nismo se sporazumeli.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...