Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

26 minutes ago, fikret selimbašić said:



Je li bolji Moć planine ili Mama's?

 

Mamas je sa patlidžanom, kremastiji, a na ukusu više "zadimljen". Moć planine je rustičniji, samo od paprike, osete se komadi povrća i jače je začinjen (sirće, verovatno) što mu daje neku oštrinu i više svežine.

 

stvarno, odlična su mi oba, različita, a dobra.

 

recimo, mamas u kući klopamo uglavnom sa belim, slanim sirom, nekad samo na prepečenom hlebu, a ovaj planinski mi je neki dan odlično išao uz meso, konkreto svinjski vrat iz rerne. ili sam ga stavljao preko humusa na hlebu, za doručak.

Link to comment
44 minutes ago, banatjanin said:

 

Mamas je sa patlidžanom, kremastiji, a na ukusu više "zadimljen". Moć planine je rustičniji, samo od paprike, osete se komadi povrća i jače je začinjen (sirće, verovatno) što mu daje neku oštrinu i više svežine.

 

stvarno, odlična su mi oba, različita, a dobra.

 

recimo, mamas u kući klopamo uglavnom sa belim, slanim sirom, nekad samo na prepečenom hlebu, a ovaj planinski mi je neki dan odlično išao uz meso, konkreto svinjski vrat iz rerne. ili sam ga stavljao preko humusa na hlebu, za doručak.


To je moj ajvar :wub::piggy: mada volim i varijantu solo paprike ali mora dim da se osjeti. Probao sam Maminu ljutenicu i nije me dojmila baš zbog tog sirćeta od čijeg mirisa i ukusa je paprika, osim ljutine, skoro neprimijetna. Zbog toga mi nije legao ni njihov namaz od patlidžana.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

I ja kupila neljuti planinski. Meni je tekstura ok, svidja mi se kada nije onako pastast, za promenu, svidja mi se i sto je samo paprika inace mesan sa patlidzanom mi je br.1 uvek, ali je preslan.
Zanjmljiv, u svakom slucaju, no eto prednost ipak mama'su i ja dajem.
Malo sam ove godine napravila ajvara, vidim bice frke, pa isprobavam.

Link to comment

Ja kupujem domaći ajvar od komšije. Nikad bolji! Nosila sam i kolegama, lik svakog vikenda isporuči jedno 30-50 tegli.

Isto sam našla u komšiluku vrh džem od malina. Ja nisam znala sta je džem od malina dok ovaj nisam probala. Ljudi imaju malinjak u Vlasini i posto im se ne isplati da se bave malinama, prave džem. Sami smislili neku spravu za mlevenje jer su tehnolozi i ja sam od njih kupila jedno 50 tegli :lolol: svima odnela, familiji, kolegama. Samo 20% šećera bez drugih dodataka, želatina, konzervansa itd. Gust, savršen.

Ima vajber grupa komšijska, 2.000 članova, u kojoj nude sve domaće proizvode, još donose ispred zgrade. 

E sad, zašto sam sve ovo napisala:) u ponudi je šarski sir s domaćim šarskim puterom, a ja nikad nisam jela šarski sir. Da li može neko da mi ukratko opiše ukus? U neki većim količinama se kupuje pa ne bih da platim nešto što može da mi se ne svidi.

 

Edited by fren
Link to comment

Hmm, pošto je ovo tema gde ima da se pazari, ove dve stvari koje uzimam su za svaku preporuku: džem od malina je 440, ajvar 600. Pišite na pm da ne kačim telefone tih ljudi. Kupuje se direktno od njih u naselju, pa računajte, ako niste u komšiluku, vožnju do njih. Def. bolje nego Univer i Lidl. Svašta imaju u grupi, domaći sudžuk, koziji sir itd. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...