Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

da li postoji neki trik da puslice ostanu bele?

otkada je počela sezona nara skoro svake nedelje-dve pravim zalihe sosa od nara (koji je inicijalno trebao džem biti). obožavam taj sos od nara. jedem ga klot ili ga prelijem preko grčkog jogurta. kada imam belanca pravim puslice sa narom, inspirisana ovim.

meringues1-1024x740.jpg

 

pravila sam već nekoliko puta i za razliku od ovih na slikama moje puslice uvek potamne (kao kora za pavlovu) i svi ti roze swirlovi potpuno nestanu.

instrukcije za pečenje puslica variraju od 100 - 150o i od 30 min do 2h!  isprobala sam razne varijante, ishod uvek isti.

 

Link to comment

Zavisi od rerne, nisu sve iste, ali 30 min je bas kratko, tj. problem je u kombjnaciji jacina temperature i kratkog pecenja u ovom slucaju, tj one bi trebalo da se suse, a ne peku.

Nisam pravila skoro bas puslice, jesam korice za puslica tortu i ostanu bele. T 100C na 1 sat, 1 i 10 min i da ostavim da se ohladi u rerni, sa malo odskrinutim vratima.

 

Kako pravis sos od nara?

 

 

 

 

Link to comment

iiii, šta ima novo oko slatke pavlake za šlag ?

 

ima li gde da se nađe ?

 

i da li je neko pokušavao da umuti onu za kuvanje ?

jbt, neverovatno da ove za kuvanje ima kol' ko 'oćeš a ove za šlag ni za leka :isuse:

nameračila se da pravim jednu lepu, laganu voćnu tortu, ali nije to taj ukus ako je od ovih veštaka

Link to comment

Nisam pronasla, mada se i nisaam bas ubila trazeci, ali nekih 4 marketa + Metro pred Ng sasvim pristojno utroseno vreme od mene i naravno mucak.

 

Pravila sam peceni cokoladni ciz sa mirelamom umesto sl.pav. i ispalo super.

Od tiramisua digla ruke i gen za sada izbegavam torte sa slatkom pavlakom, te vestacke necu.

 

 

 

 

Link to comment
Meni je i dalje rebus kakva je to slatka pavlaka za kolače ? 

Viđam po marketima neku, ali cenim da to nije ta čim kukate

 

Na nasem trzistu postojale dve:

Plava kravica u terapaku od 250ml -Imlek

I Prezidentova sl.pavlaka i one stoje u frizideru, sa 35% m.m Mislim stoje tamo kada ih ima.

Akcenat je na mlecnoj masti.

To je slatka pavlaka.

 

Nema trecih, bar ne ja da znam.

 

Navodno ima je i kod privatnih prodavaca mlecnih proizvoda, e ni tu nisam pronasla jer kazu da im ne ide njena prodaja, te mi nudili one strane biljno-vestacke

 

Link to comment
3 minutes ago, Jumanji said:

 

Navodno ima je i kod privatnih prodavaca mlecnih proizvoda, e ni tu nisam pronasla jer kazu da im ne ide njena prodaja, te mi nudili one strane biljno-vestacke

 

ja jednom kupila (davno to beše) na pijaci tu pvalaku, kod onih što sir prodaju, neki kiosk

odlična bila

Link to comment

@Jumanji pokušaću i tako, hvala.

i ja ih uglavnom sušim duže, ali gledala sam neke recepte gde su puslice na slikama bile snežno bele i tamo je pisalo 30 min.

 

sos - ništa specijalno. obično uzmem 1,5 - 2 kg (da mogu da izdržim da istrebim u slučaju da ne nađem žrtvu za to). polovina se očisti, polovina iscedi na cedaljki za limun. prvo ukuvam sok sa šećerom (količina šećera - koliko procenim da mi neće biti preslatko), a onda dodam i zrna nara i kuvam još malo. to nikada ne može da se ugusti nešto specijalno. iako sam startno bila razočarana jer sam zamislila da napravim džem (ideja se rodila jedne večeri kada smo sa majkom gledale emisiju o uzgoju nara :laugh: a ona rekla: turci od ovoga prave džem), na kraju sam shvatila da mi se tako retko baš dopada.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...