Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

Uzo ovo na preporuku i zazalio

Te sa velikom koncentracijom kakao def nisu za mene. Ne mogu pred krizu srednjih godina sada da razvijam jos i ukus za kakao. One mercatine u maksiju i pokoja crna, ruska na nisovim pumpama su moja mera

 

85-dark-chocolate-no-added-sugar-by-valo

Link to comment

Meni je i ova dobra, ali recimo pozitivno iznenađenje mi je ona Heidi od 85%, a zapravo je baš economy class, negdje je oko 170 kinti a dobre crne (Hachez, Lindt i jače klase) su oko 300 pa i jače. A moj favorit u posljednje vrijeme je ona neka ljubičasta "Uganda" ili tako nešto, navodno 88%, ako dobro pamtim, često je nema

Link to comment
1 hour ago, Ravanelli said:

Uzo ovo na preporuku i zazalio

Te sa velikom koncentracijom kakao def nisu za mene. Ne mogu pred krizu srednjih godina sada da razvijam jos i ukus za kakao. One mercatine u maksiju i pokoja crna, ruska na nisovim pumpama su moja mera

 

85-dark-chocolate-no-added-sugar-by-valo

Uh, ovo ti je neka sa stevijom, to sigurno nije doprinelo ukusu. 

Probaj Lindt 85 MILD, generalno je sve iz njihove blage serije bas fino.

 

Verovatno si kao i ja, meni je 65 - 75 čist užitak, a za iznad jako zavisi, uglavnom mi budu prejake. Moj muž pak voli najviše te 80 - 85. Mi pored Lindt jedemo najviše Rausch i Hachez.

Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

Meni je i ova dobra, ali recimo pozitivno iznenađenje mi je ona Heidi od 85%, a zapravo je baš economy class, negdje je oko 170 kinti a dobre crne (Hachez, Lindt i jače klase) su oko 300 pa i jače. A moj favorit u posljednje vrijeme je ona neka ljubičasta "Uganda" ili tako nešto, navodno 88%, ako dobro pamtim, često je nema

Ja ovu svaki drugi dan uzimam.Kida za te pare.

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Ja ovu svaki drugi dan uzimam.Kida za te pare.

Sve imam osjećaj da nas za nešto lažu, mažu, nemoguće mi da je za te pare tako ukusna i dobra, moguće je da dodaju malo više šećera ili nečega :lolol:

Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

Sve imam osjećaj da nas za nešto lažu, mažu, nemoguće mi da je za te pare tako ukusna i dobra, moguće je da dodaju malo više šećera ili nečega :lolol:

Meni je to uvek prva misao :D

Link to comment

dobio reel cokoladu na poklon:

http://prodavnicacokolade.com/termek/ruby-cokolada/

 

+ vizuelno prelepa

+ lep ukus maline u beloj cokoladi

- volim da topim cokoladu u ustima, sto je tesko zbog ovih komadica. dobio i crnu sa komadicima kafe, tek tu je nemoguce i neprijatno posto veoma grebu nepca 

- sama cokolada je ok, ali nije wow i realno ne opravdava tu cenu (koja je verovatno diktirana malim serijama, sto vuce sa sobom skupu distribuciju, marketing, itede)

 

sve u svemu: nadam se da ce proizvodjac preziveti, kupicu je nekome za poklon zbog lepote, ali ne i sebi zbog jela

Link to comment
On 23.2.2020. at 7:08, James Marshall said:

Meni je i ova dobra, ali recimo pozitivno iznenađenje mi je ona Heidi od 85%, a zapravo je baš economy class, negdje je oko 170 kinti a dobre crne (Hachez, Lindt i jače klase) su oko 300 pa i jače. A moj favorit u posljednje vrijeme je ona neka ljubičasta "Uganda" ili tako nešto, navodno 88%, ako dobro pamtim, često je nema

 

Heidi 85% je meni ranije bila previše šećerasta (znam, nisam normalna). Probam je opet kod mame pre neki dan i zbunim se totalno - ukus skroz OK, gorčina po mojoj meri. Na kraju skontam - promenili su recept! Nova varijanta zaista sadri manje šećera! Na pakovanju piše da slave 25 godina :)

 

 

77400136_1426062020884070_3400996366170718208_o.jpg

Edited by magnolia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...