Jump to content
IGNORED

Excel pitanja


Recommended Posts

Hvala ti na odgovoru ali pazi u tom folderu se nalaze 4 fajla Inbox, Outbox, Folders i Offline, svi .dbx ekstenzija. Kontam da su tu podaci koji je mejl gde (kao neka baza) ali ne i sami mejlovi (sve skupa tezhe ~300k ti fajlovi). MEDJUTIM postoji jedan fajl koji se zovu Outlook.pst i koji tezhi nekih 7Gb e mislim da je ovo prava stvar. Kako da iz njega izvuchem pojedine foldere koji zaista obitavaju u inboksu mog (nije outlook express nego Microsoft Outlook).

Link to comment

Delimično te razumem jer na poslu za svaku godinu pravim new folder sa nekih 20-tak podfoldera x još po 2-3 pod-pod-foldera.Probaj da praviš, kao ja, pst-ove (tu su smešteni mailovi) sa recimo 10-ak foldera (može tako, custom), da budu po recimo do 1GB.

Edited by ion
Link to comment

Outlook Express koristi .dbx fajlove za smestanje mailova, a MS Outlook koristi .pst fajlove. DBX fajlove mozes da bekapujes kao i bilo koji drugi fajl (obicnim kopiranjem) i da ga importujes u OE kad god pozelis... I pri tome, svaki folder je smestan u posebnom fajlu...Sto se tice .pst fajlova, nisam siguran kako je moguce "izdvojiti" pojedinacne foldere, mozda je moguce komecijalnim softverom kakav je http://pstwalker.com/pstwalker.html, mozda cak i nekim igranjem sa importovanjem u .msf fajlove putem Thunderbirda...

Link to comment

Definitivno može direktno iz outlooka.File>import and export>export to a file>personal folder file (.pst)29gg6bs.jpgSamo odabereš folder po folder i eventualno štikliraš "include subfolders"

Link to comment
  • 2 weeks later...

Izgleda da tje to da radi. Izgleda me zbunjivao format u kojem ga chuva (.pst) ali kontam da verovatno mozhesh posle ladno da ga otvorish importovanjem. Thx!

Link to comment
  • 2 months later...
Na linku se nalazi instalacija EXCel add-in-a kojim se izvlače swf-ovi iz worda ili excela...Posle instalacije startuje se excel... Videće se novo dugme sa leve strane, pored sheet-a... Klick na njega i u prvom koraku se bira folder gde se snima izvučeni SWF, u drugom fajl iz kojeg se izvlači isti i to je to...Ako nekom smeta dugme, isključi se na tools->add-ins-> SWF (ili tako nešto nemam office 2003 kod kuce)... NA 2007 se dugme pojavi u traci ADD-INS...
Sećaš se ove priče?Možeš li mi dati savJet kako da JA insertujem swf ili flv fajl u ms excel?
Link to comment
  • 1 month later...

Posto sam totalni duduk za Excel potrebna bi mi bila mala pomoc...Ovako... U "column E" stoje cifre koje oznacuju zaradu ili gubitak. Sad bih hteo da mi to u "column I" po nekoj formuli preracunava. Recimo, 3 dana je +300€ pa jedan dan -150€, itd... Dakle, kad ja recimo upisem u E12 neku cifru da mi to sve izracuna u I. Moze li to?

Link to comment

Verovatno može, da si malo jasniji.

3 dana je +300€ pa jedan dan -150€
Ako je jedan dan 150€, onda je 3 dana - 450, a ako su 3 dana 300€, onda je jedan dan 100.Aj malo pojasni to.Naravno da može, kad ubaciš cifru (pa ENTER) u E-12, da ti u I-12 izračuna formulu.
Link to comment
Verovatno može, da si malo jasniji.Ako je jedan dan 150€, onda je 3 dana - 450, a ako su 3 dana 300€, onda je jedan dan 100.Aj malo pojasni to.Naravno da može, kad ubaciš cifru (pa ENTER) u E-12, da ti u I-12 izračuna formulu.
Ovako...E2 je 315€, E3 320€, E4 280€, E5 -170€, E6 250€, E7 -150€, itd... Dakle u I bi mi trebalo racunati svaki dan kad ja upisem nesto novo u E...
Link to comment
Sećaš se ove priče?Možeš li mi dati savJet kako da JA insertujem swf ili flv fajl u ms excel?
E, sad sam tek video pitanije... Ovako... Uputstvo je 2007, ali su ista dugmad i kod ranijuh verzija, samo na drugom mestu...Prvo, uključiš developer tab ( Dugme u ćošku->Excel Options->popular->Turn on developer tab in ribon)...OndaK, pređeš na developer tab, klikneš na insert, pa kad se pojavi submenu, klikneš na poslednju opciju dole desno(More controls)... Nađeš Shockwave Flash Object... Nacrtaš pravougaonik... Desni klik na njega, pa properties... U movie polje upišeš kompletnu putanju do objekta(npr C:\Documents and Settings\c14781\Desktop\3487.swf)... Promeniš veličinu pravougaonika i na njemu se pokaže loading... Izađeš iz design moda, klikom na dugme design mode u ribonu... I to je to, imaš ugrađen SWF u excel... Edited by radisa
Link to comment
Zelis da izracunas sumu (zbir) kolone E? Ako je tako, upises u npr. I1 =SUM(E:E). Svaki put kad promenis neko polje u koloni E, sadrzaj polja I1, tj. zbir ce se promeniti.
Da, to hocu. Ali ne radi, barem ne ovako. Mozda je bitno to da su mi u E1 i I1 imena kolone, ne brojevi?
Link to comment

Bitno je, naravno. Onda klikni u polje u kome zelis da ti bude zbir (npr. I2), pa u njega unesi formulu =SUM(Ex:Ey), pri cemu su x i y prvo i poslednje polje kolone E ciji zbir zelis. Mozes i ovako: klikni u polje I2 (tj ono u kome zelis zbir), pa zatim u funkciju za sumu (grcko slovo SIGMA, Σ), pa kliknes u prvo polje ciji zbir zelis (Ex), i onda pod shiftom poslednje polje zbira (Ey).

Link to comment

izaberi kockicu u kojoj zelis da sumiras podatke, pritisni grcko slovo za sumu, oznaci kockice koje hoces da ti se sumiraju (E1-En). as simple as thatistina, ja koristim open office :lol: ako se ne varam u excelu se isto ovako radiedit: sokrat objasnio dok sam telefonirao

Edited by banecare1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...