Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

1 minute ago, trustno1 said:

 

7,500$ pre-korona. Ne piše godina izgradnje na Zillow, ali sumnjam da je star. Kraj je izuzetno fensi. Dodatnu sumjnu pobudjuje rečenica na Zillow: This home is valued 99.1% lower (↓) than the median home in Greenwich Village.

7.5 je manje od 10, ne?

Link to comment
6 minutes ago, Aineko said:

Donekle si u pravu, oko batali linkovanje, jer ja sve vreme trazim ne po njenim kriterijumima, ispod 10k, vec po svojim, ispod 7k. 

 

Sustinski jeste diskusija o vrednostima, ali ako se kaze da na Menhetnu ne moze da se nadje stan po odredjenim.kriterijumima (a moze, samo teze ako se bas ogranicis na novogradnju), onda je i diskusija o faktima. Nije ona izvukla kriterijume iz dupeta, nego na njima insistira jer tvrdi da je to jedino prihbatljivo za zivot. Svima.

 

Ako ti se ne svidjaju kriterijumi, onda nemoj na tom terenu da se suocavas. Prosto. nema nikakvog smisla. Sta iako nadjes neke stanove jeftinije od 10.000? Da li su oni pravilo? Da li su vec kaparisani bas zato sto su jeftini? Ako se teze rentiraju, onda sama cifra od $10.000 i nije toliko besmislena.

 

Sa te strane, znamo zasto se porodice sa decom ne nastanjuju masovno u Njujorku. Zanimljivije je meni pitanje zasto neke srednjeklasne porodice sa decom odlucuju da ostanu u istom.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Budja said:

 

Ako ti se ne svidjaju kriterijumi, onda nemoj na tom terenu da se suocavas. Prosto. nema nikakvog smisla. Sta iako nadjes neke stanove jeftinije od 10.000? Da li su oni pravilo? Da li su vec kaparisani bas zato sto su jeftini? Ako se teze rentiraju, onda sama cifra od $10.000 i nije toliko besmislena.

Ama me radi se o nekim. Ispod 10k već imas dosta vise nego ispod 7k. Nisu većina, ali to nije ni bilo pitanje. Ti si iz njenog pisanja shvatio da su takvi stanovi nekakav junikorn, a to je upravo izvrtanje cinjenica. Kao i tvrdnja da je takav stan moranje za normalan zivot, ne (samo) njoj, nego celoj srednjoj klasi. 

Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

trustno1 je normalan potrošač i utemeljena u realnosti kao i mi ostali ovde, samo koristi sličnu taktiku u raspravi (da bi opravdala zašto ona nema ono što bi htela, tj. zašto su joj želje veće od mogućnosti), uzima ekstreme kao pravilo, to si valjda i sam dosad proverio.

 

 

E pa sad. Za ovo utemeljena u realnosti se u potpunosti slažem.

Medjutim, ja ne opravdavam sebe. Vi ne znate da li ja imam 5, 10, 15 ili 30 hiljada mesečno (ili nešto četvrto) i šta mogu da priuštim od svega toga pa prema tome gde je tu opravdavanje? Možda mogu sve da priuštim ali smatram da je to previše napora i stresa. ;)

 

Dobra reč je ekstrem. Jer je Njujork grad ekstrema.

 

Moja poenta je da život koji se uobičajeno smatra za život srednje klase i koji može da priušti srednja klasa u većini Amerike, u Njujorku može da priušti samo mali procenat ljudi. To je činjenica koja može da se proveri, i, evo, sutra ću vam naći linkove pa gledajte. Šta kupuje 100,000 u Teksasu a šta u Njujorku. Za ime sveta, u Rochesteru, NY (dragence me posavetovao pa sam pogledala) ima da se kupi ogromna vila na 5 ari sa dva bazena (bez zezanja) za 600,000, posle traženja od 3 minuta.

 

Stan u kome ima dovoljno prostora za sve članove porodice, novije izgradnje, štednja, dobra škola za dete, odmori, pa čak i auto - su neka prosečna očekivanja ako ne od svakoga a ono barem od visoko obrazovanih ljudi sa pristojnim poslovima. Da bi te stvari priuštio u Njujorku, moraš da budeš - bogat.

 

Evo vam jedan sjajan primer koji se do sada nije pojavljivao. Postoje affordable housing zgrade po Njujorku. To je bila ideja gradske vlade da se onima koji nisu bogati omogući da žive pristojnije i u boljim krajevima. Pošto su strahovite cene nekretnina potpuno istisnule skoro sve koji nisu - bogati. Grad da neke poreske olakšice vlasnicima tih zgrada i preduzimačima pa im se isplati. Dakle, to su na neki način subvencionisani stanovi za ljude koji ne mogu da priušte regularne cene - za manje ili više siromašne. Cene renti u takvim zgradama su duplo ili čak i 6+ puta manje od tržišnih cena. Da bi živeo u affordable housing stanu, moraš da se kvalifikuješ kao 1) low income, 2) moderate income ili 3) middle income individua ili porodica.

 

Najludji primer na koji sam ja naišla je bila zgrada u Long Island City-ju (Queens) gde je stan od tri sobe bio 5,500$ mesečno, a da bi se kvalifikovao, bilo je potrebno da zaradjuješ za porodicu od troje izmedju 205,000 i 240,000$ godišnje. Dakle, šta još reći o gradu u kome te prihod od 240,000$ godišnje za tročlanu porodicu kvalifikuje za affordable housing? I za stan od $5,500 koji se smatra za affordable housing cenu?

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Ja takodje vidim da je nakon nekih 50 predlozenih stanova nadjen 1 koji zadovoljava kriterijume. Pre ce biti da je taj 1 neki outlier.

 

pa... izgleda da ih ima više od 1:

 

58 minutes ago, Aineko said:

Procitaj ponovo moj post.

Btw, ti sve vreme trazis stan ispod 10k a ja gledam iskljucivo stanove ispod 7k a da opet zadovoljavaju tvoje kriterijume. Ispod 10 k ih ima mnogo vise.

 

Link to comment
3 minutes ago, ObiW said:

 

pa... izgleda da ih ima više od 1:

 

 

naravno da ih ima vise od 1. celo to insistiranje da na Menhetnu ne postoji takav stan je samo u sluzbi podvlacenja da je nemoguce ziveti normalno bez 27k kesha mesecno. Evo primera stana ispod 10k (cak i ako se od 2018 doda po $500 godisnje). stan je, kao sto se vidi, u rangu najjeftinijih u svom kraju, ali to je upravo poenta - najejftiniji stanovi po tim strogim kriterijumima jesu ispod 10k.

Link to comment

Setila sam se ove satirične kolumne iz New Yorkera iz januara, baš o nekretninama u Njujorku. Pročitajte, korisno je:

 

https://www.newyorker.com/magazine/2020/01/20/zillow-listings-of-new-york-city

Zillow Listings of New York City

Ooh, honey, look at this one. Fourteen-foot ceilings, southern exposure, only a second-floor walkup. It’s a tiny bit above our price range, but the monthly maintenance is low. I guess it’s a little on the small side, but there’s something kind of romantic about the shower being in the kitchen. Kind of Parisian, you know? Like our own little artist’s studio in Montmartre!

Or, hey, this one’s gorgeous. Fully renovated prewar, wraparound patio, doorman. Yes, it is nine times our budget. I noticed that. I just thought maybe we could take your stepdad up on his offer. Use the interest-free loan to get something we really love.

 

You’re right, bad idea. I agree: why should we give Bill that power over us? Even if it does give us the power to live where we want. No, you’re right. He’s not your dad. Let’s stick to the budget. Here’s a cute one I found that’s the right price: great light, updated appliances. It’s a handicapped bathroom in a WeWork. Only a block off the 6 train!

 

Hmm. Just for fun, let’s see what our budget gets us outside the city.

Holy shit. For a fraction of our budget, we could get an entire Trappist monastery in Junction City, Missouri! We could use the rest of our money to renovate! And get this: it includes a peach orchard! We could start a pie business!

 

Wait, forget the pie thing. Check this out: we can buy the mayor’s mansion in Cairo, Georgia, for forty-five dollars! I’m going on Kayak. All right, you can’t fly direct to Cairo, but it’s only a brisk three-hour-and-fifty-seven-minute drive from Atlanta. We’d just hop on a plane to Atlanta and cruise on down to Cai-town. How fun is that? It’s a hundred and sixty acres, babe! Just think what we could do with all that space. We could put in a pool. We could even host your mom and Bill for Christmas. “Christmas in Cairo!” Kind of has a nice ring to it, huh?

Where are you going?

O.K., I’ll stop looking outside New York. You’re right. It’s insane.

I know we said a two-bedroom was a must, but this one-bed checks off some of our essentials: A block from the subway. In-unit laundry

You raise a good point: what if we want to have a family?

Honey, I love the way you’re thinking. If we have a family move in with us, we could rent them the office and the guest bath, and then we could afford a nicer place!

Oh. You mean, like, a baby. Right . . . right! Wow, did I ever luck out in the husband department. The fact that you want to start this conversation makes me feel so seen. I’ve actually already done a little research. A good, clean, disease-free white baby can fetch up to 90K on the open market. Now, a bank deposit of that size will raise some eyebrows, so we’ll have to make a bunch of small deposits over a period of several—

Right, of course. You mean a baby to love and raise.

 

Wait a second. How did we miss this? Check out this two-bed between Columbus and the Park. It’s got working fireplaces and a patio, and, holy shit, it’s under a mil! The only thing is that you have to sign a contract agreeing to euthanize yourself on your forty-fifth birthday. Apparently, the sellers are pretty serious about overpopulation. I’m going to e-mail the broker and see if they’d be willing to wiggle on the forty-five thing. But, Jesus, look at that rainfall shower!

Ugh, it’s gone. All-cash buy, too. This town. O.K., let’s take a hard look at our finances and figure this out.

So, according to Chase.com, we have eighty-four thousand dollars in savings—if you count the eighty thousand dollars I’m getting from Nana whenever she dies. So, if we’re just talking current liquid assets, that’s 4K. I suppose we should keep in mind that we haven’t paid rent this month. In which case, I think we have just enough money to go to Chipotle this evening, if neither of us gets guacamole.

You know how much I loved Princeton, but I’m really starting to have second thoughts about having gotten a Ph.D. in improv. I know it’s dumb to even mention this, but what exactly were the terms of Bill’s offer again? I seem to remember something about an all-cash, no-interest loan to buy any apartment on the Upper West Side that’s within walking distance of him and your mom, right? Right. No, I agree, totally irrelevant!

No, I’m not texting. Really. All right, very funny. Give me my phone back. So what if I was texting with Bill? He was asking me about . . . stuff.

What did I mean by “Making progress, he’s about to crack”? It’s an inside joke, O.K.?

Fine. You caught me. I know he’s a weird, controlling asshole, but he’s a billionaire, you idiot! And he’s basically offering to buy us an apartment! You wanna have kids?! Where are we gonna put kids? In a fucking drawer, like we’re in a fucking Neil Simon play?

I. Teach. Improv. To. Adults! You’re. A. Fucking. Playwright!

 

Wake up, Ethan. If we want to live in New York, we belong to Bill. But here’s some good news: I just remembered that I have a coupon for a free sub at Jersey Mike’s, because I got sick there last time. Let’s live large, baby! ♦

Link to comment
26 minutes ago, trustno1 said:

E pa sad. Za ovo utemeljena u realnosti se u potpunosti slažem.

Medjutim, ja ne opravdavam sebe. Vi ne znate da li ja imam 5, 10, 15 ili 30 hiljada mesečno (ili nešto četvrto) i šta mogu da priuštim od svega toga pa prema tome gde je tu opravdavanje? Možda mogu sve da priuštim ali smatram da je to previše napora i stresa. ;)

zanimljivo. ni ti nisi znala sta sam ja sebi mogla da priustim u NY, ali te to nije sprecilo da iznosis svakakve tvrdnje na tu temu...

 

26 minutes ago, trustno1 said:

Dobra reč je ekstrem. Jer je Njujork grad ekstrema.

jeste grad ekstrema. po svim mogucim osama. ali to ne znaci da nema i sredine, tj da ju je nemoguce sebi napraviti.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

7,500$ pre-korona. Ne piše godina izgradnje na Zillow, ali sumnjam da je star. Kraj je izuzetno fensi. Dodatnu sumjnu pobudjuje rečenica na Zillow: This home is valued 99.1% lower (↓) than the median home in Greenwich Village.

 

Sad stvarno idem da spavam mada imam užasan strah od toga šta ću propustiti jer Aineko ne spava. Sutra ću da proverim ovaj stan.

evo ti jos primera kad se probudis. da se vratimo na originalne skole i ne trazimo samo zgrade izgradjene u poslednjih 10god vec sve od 80tih na ovamo (po zillow filteru, znaci ne predratne drvene zgrade). 

PS 87 (plus 4 stana u istoj zgradi)

PS 166 (plus jos jedan stan u istoj zgradi)

 

bold: built in 1986

Edited by Aineko
Link to comment

 

2 hours ago, trustno1 said:

Aineko, sve što si dokazala je da su pale cene nekretnina za vreme korone.

 

To je apsolutno isto kao kad bi rekla da skoro niko u Njujorku ne vozi Uber.

 

Non sequitur.

 

Kakvo silovanje logike.

Pripremio sam kokice da vidim nastavak akrobatike misli. :fantom:

Link to comment

uhvatila me jako velika nostalgija od gledanja ovih stanova, ne mogu da prestanem da gledam, a Trump je (privremeno, valjda, nadam se) ukinuo vizu na koju bih ja jedino mogla da se vratim...

Link to comment
8 minutes ago, Boycie said:

Uleteh u temu da pročitam nešto o našem odnosu prema domovini kad ono real estate forum :)

:lolol::lolol:

nije precizirano prema kojoj domovini :) 

Link to comment
Ove poslednje strane su fenomalne, pogotovo deo sa veš mašinama.

sreca je u malim stvarima hihi.gif

 

osim toga, neophodno je da se problem ponekad relaksira pomocu nebitnog. neshto kao taj jedan neki negde obrrnuti katalizator. problem to chesto i sam trazi.

 

ljudi su razlichiti, kinta je razlichita, gajbe su razlichite, al svi nekako pretekosmo biggrin.png

 

 

 

mozda.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...