Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

4 hours ago, Aineko said:

evo ti zillow: stan1, stan2, valjda je PS87 dobra, zaboravila sma vise sta trazis... mislim, ovo i ti sama mozes da vidis - da ti ne treba 10k da zivis pored dobre skole. mozes cak da imas i laundry in unit. evo ti i novija zgrada. a ima ih jos. jel pise 10k?

 

Ova novija zgrada, da krenem odatle. Cena stana pre korone je bila 8,295$ mesečno (Zillow). Drugo, na ZIllow su namerno ili slučajno kao zoniranu školu naveli The Anderson School, što nije zonska škola. Važi za jednu od najprestižnijih u Njujorku i nalazi se u tom kraju, da. Medjutim, u tu školu se upisuju samo deca koja su 1% najboljih na testu Gifted & Talented, bez obzira gde žive. Dakle, ako iznajmiš stan u toj zoni, dete ti neće ići automatski u tu školu. Pre tome, taj stan nije zoniran za dobru školu.

 

Zatim, ovaj stan "valjda je PS87 dobra", da, jeste dobra. Ali, stan nije novije izgradnje, zgrada je iz 1929. Tako da ne zadovoljava kriterijume.

 

Stan 1 i stan 2 su takodje u starim drvenim zgradama (ili su u istoj zgradi). Pitaš se kako znam kad ne piše godina izgradnje na ZIllow? Pro tip: ne piše godina izgradnje na Zillow ali svako ko zna osnovne stvari o nekretninama u Njujorku zna period izgradnje na osnovu tlocrta. Stan je "railroad apartment": Railroad apartments first made an appearance in New York City in the mid-19th century, and were designed to provide a solution to urban overcrowding. (Source: Wikipedia). Tako da su ti stanovi stari 100 godina ili i više, tako da ni oni ne zadovoljavaju kriterijume.

 

 

Dakle, još uvek nisi našla stan novije izgradnje sa dve ili tri spavaće sobe, zoniran za dobru školu na Menhetnu za manje od 10,000$ mesečno. :)

 

Edited by trustno1
Link to comment
On 19.7.2020. at 2:24, trustno1 said:

Ja ne razumem šta je trol

 

On 13.7.2020. at 8:20, trustno1 said:

A onda sam doslovce počela da patim..

 

...Sada intenzivno patim... 

 

...i kad se vratim patim.

 

5 hours ago, trustno1 said:

Ja nigde nisam napisla da patim

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, peralozac said:

 

 

 

Ja patim za svojom familijom, da. Ovde se govori o tome koliko ti je novca potrebno da bi živeo na Menhetnu.

 

Edited by trustno1
Link to comment
7 hours ago, Aineko said:

pa ne bih placala skolu od 60k godisnje. Ti s ekoristis noskicevom taktikom - kad treba da das cenu necega ides obavezno ka naj/skupljim primerima.

ni dvosoban stan u dobroj zoni skole ne kosta 10000 mesecno. moze da kosta, ako hoces, ali to je onda druga prica. ja sad da ti nadjem primer bilo stana bilo skole, ti ces krenuti sa "e, ali sta je dobra skola!" - pa vidi, ako bi ti sve najbolje i najskuplje na Menhetnu, jbg, ne mogu ti pomoci.

Ala ste se raspisali, ne može čovek da stigne da pročita. Ovo što sam podebljao mi se čini kao najbolji komentar od svih petnaestak strana. Pogledao sam cene trosobnih stanova i ne razlikuju se puno od ovdašnjih CBD/East (dolar za dolar, bez konverzije, ti ćeš da znaš da li je poređenje plata/troškova bez konverzije adekvatno).

 

Isto za očekivanje slanja dece u privatnu školu (ne mora), kao i konzumacije kulture i specifičnog vajba - ako ti je do toga stalo, onda ćeš da živiš tu, i uz nešto što se "malograđanskom" ostatku čini kao nedopustiv nedostatak (ovaj pasus je za ovdašnje tj. noskicheve uslove, komentarišem stav trustno1 preslikan na Sidnej).

 

SaE

Link to comment
23 minutes ago, trustno1 said:

Apsolutno. Je l to neko tvrdio?

Nije, ali dozvoli da nam izgleda da su tvoja očekivanja po "prijahavanju u Zagreb" malo nerealna. Već su ti rekli (kao i uostalom noskichu) da je, ako hoćeš da živiš u svojoj nektretnini, uobičajeno da počneš od manjeg i da onda godinama ideš ka većem, što si označila kao prikladno tvojim standardima. Kao i da je cena života u centru zbivanja sa decom (pri čemu kao i u svim liberalnim gradovima sa mnogo zbivanja za nekretnine u centru zbivanja boriš i sa puno homoseksualnih parova bez dece, kao i sa "običnim" parovima koji nemaju decu) podrazumeva znatno smanjenje životnog prostora. Pogledaj onaj tropolovinski napis o bureku i materinstvu što sam linkovao.

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

Zatim, ovaj stan "valjda je PS87 dobra", da, jeste dobra. Ali, stan nije novije izgradnje, zgrada je iz 1929. Tako da ne zadovoljava kriterijume.

 

I nije 10k pa definitivno ne zadovoljava tvoje kriterijume :D

 

cepidlaci ti za noviju izgradnju i ves masinu do prekosutra, ocigledna je poenta da ti ne treba 10k mesecno za pristojan stan u zoni dobre skole. 

Link to comment
2 minutes ago, Aineko said:

I nije 10k pa definitivno ne zadovoljava tvoje kriterijume :D

 

cepidlaci ti za noviju izgradnju i ves masinu do prekosutra, ocigledna je poenta da ti ne treba 10k mesecno za pristojan stan u zoni dobre skole. 

 

Aineko, ti cepidlači koliko hoćeš, ali ono što je očigledno je da ti nisi našla stan novije izgradnje sa dve ili tri spavaće sobe u zoni dobre škole za manje od 10,000$ mesečno. :) A nije da se nisi trudila.

 

Ja sam rekla da takav stan ne može da se nadje za manje od 10K, ti si rekla da lažem. Gde su ti stanovi? Nema ih.

 

Stanovi u drvenim zgradama iz 1929. i ranijeg perioda su posebna priča i možemo da pričamo i o tome. Ali ispalo je da ja ne lažem, već neko drugi. Sorry. :)

 

 

 

 

Link to comment

Ljudi, da li je moguće da se na 20 strana raspravlja o činjenicama?

Evo, ponoviću još jednom, po otprilike 50. put.

Na Menhetnu. Stan od dve ili tri spavaće sobe. U novijoj zgradi. Zoniran za dobru državnu školu. Nema za manje od 10,000$ mesečno.

Takav stan, koji ispunjava sve te kriterijume. Da li neko to razume, osim, valjda, Budje i Shin Jan i možda još nekog ko mi je promakao? Da li može da se prestane sa linkovima na stanove stare 100 ili više godina koji koštaju manje od 10,000? I stanove novije ali zonirane za loše škole? :)

 

Jao, potpuno sam zaboravila da pomenem koliko košta imati kola na Menhetnu! Naravno, potpuno je nepotrebno imati kola na Menhetnu, kao što reče Aineko - zato što takve gužve u saobraćaju je malo ko video. Primera radi, pokupim dete iz vrtića na 63. ulici, uzmemo taksi i treba samo da se spustimo 18 ulica niže - manje od 2km prave linije. Jednosmerna ulica sa tri ili četiri kolovozne trake. 45 minuta. To je špic u Midwotn Manhattan. Ok, niko normalan neće voziti auto po Menhetnu.

 

Ali recimo da želiš da imaš neki jeftini autić da bi vikendom otšao malo van grada sa porodicom na izlet. Mi smo, kada smo živeli u Bruklinu, imali neki od najjeftinijih NIsana - da l je Nissan Vectra, oprostite mi, ja se baš ne razumem u automobile. Ali znam da je bio jedan od najjeftinijih Nisana. Mesečno osiguranje, i ovo je bila 2014, nas je koštalo 230$. U Montrealu smo osiguranje plaćali 20$ mesečno, ja mislila neka greška kad su rekli 230. E sad, platiš ti i to osiguranje 230$ mesečno ali moraš negde da prakiraš auto. Parkiranje u garaži u mom kraju (i Aineko starom kraju) na otvorenom parkingu 450$ mesečno, to je najjeftinija varijanta. Dakle, auto te košta $680 mesečno bez rate za sam auto.

 

A meni najbolje od svega u vezi sa imanjem auta na Menhetnu je to što i i kad platiš tu garažu, to nije garaža u koju ti uvezeš svoj auto, parkiraš, zaključaš i izadješ. Već, zbog nedostatka prostora, to su one garaže u kojima predaš auto nadležnom licu, koje odveze tvoj auto i zatrpa ga iza 20 drugih automobila. I obično moraš jedan dan unapred da ih zoveš da im kažeš da ti iskopaju auto i pripreme za tad i tad. Znači, ako se probudiš u subotu ujutru i pomisliš da odeš na neplanirani izlet, ne može. Niko ti neće otrpati auto bez najave. Ili ne daj bože da hitno moraš nekuda autom, recimo, van Menhetna. Onda moraš da uzmeš Uber.

 

Naravno, reći ćete vi, pa kad hoćeš da budeš kao neki investment bankar ili Donald Tramp pa da se vozaš u autu kad hoćeš! Ne treba ti auto da budeš srećan. Ne treba, ja samo kažem, ako bi se neko usudio da zaželi da ima i svoj auto. Eto, ako ima takvih ljudi na ovom svetu, da znaju koliko to košta na Menhetnu.

 

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, trustno1 said:

 

Aineko, ti cepidlači koliko hoćeš, ali ono što je očigledno je da ti nisi našla stan novije izgradnje sa dve ili tri spavaće sobe u zoni dobre škole za manje od 10,000$ mesečno. :) A nije da se nisi trudila.

 

Ja sam rekla da takav stan ne može da se nadje za manje od 10K, ti si rekla da lažem. Gde su ti stanovi? Nema ih.

 

Stanovi u drvenim zgradama iz 1929. i ranijeg perioda su posebna priča i možemo da pričamo i o tome. Ali ispalo je da ja ne lažem, već neko drugi. Sorry. :)

 

 

 

 

Ja sam pogledala 4 skole koje si ti pomenula, u delu grada gde ima malo novogradnje, nisam gledala sve dobre skole po Menhetnu (i nemam nameru). I tu ima dobrih stanova. 

Link to comment
5 minutes ago, trustno1 said:

 

Ali recimo da želiš da imaš neki jeftini autić da bi vikendom otšao malo van grada sa porodicom na izlet.

Ahem, iznajmis auto kad god hoces na izlet. To smo mi radili. Oh wait - to ne moze ako već jedva krpis kraj s krajem, jel da? Sorry.

Link to comment
1 minute ago, Aineko said:

Ja sam pogledala 4 skole koje si ti pomenula, u delu grada gde ima malo novogradnje, nisam gledala sve dobre skole po Menhetnu (i nemam nameru). I tu ima dobrih stanova. 

 

Rekla sam ti primere dobrih škola, rekla sam ti na kom sajtu da gledaš jer ni to nisi znala. Pola dana si tražila i nisi našla.

 

Ali, evo, pomoći ću ti i sa ovom poteškoćom sa kojom si se susrela. ;) Čitav kraj novogradnja ti je Hells Kitchen i sada i Hudson Yards. Zonirano za već pomenuti PS51 - loša škola. Pritom uprkos tome Hudson Yards je ultra luksuz i tu su verovatno stanovi od 40,000 mesečno pa naviše, bez obzira na zonu. :)

 

Link to comment
2 minutes ago, trustno1 said:

 

Rekla sam ti primere dobrih škola, rekla sam ti na kom sajtu da gledaš jer ni to nisi znala. Pola dana si tražila i nisi našla.

 

Ali, evo, pomoći ću ti i sa ovom poteškoćom sa kojom si se susrela. ;) Čitav kraj novogradnja ti je Hells Kitchen i sada i Hudson Yards. Zonirano za već pomenuti PS51 - loša škola. Pritom uprkos tome Hudson Yards je ultra luksuz i tu su verovatno stanovi od 40,000 mesečno pa naviše, bez obzira na zonu. :)

 

Rekla si 4 skole od preko 300 na Menhetnu, sve u istom kraju. (Ne razumem ovo oko paganja sa HY)

Link to comment
15 minutes ago, trustno1 said:

Takav stan, koji ispunjava sve te kriterijume. Da li neko to razume, osim, valjda, Budje i Shin Jan i možda još nekog ko mi je promakao? Da li može da se prestane sa linkovima na stanove stare 100 ili više godina koji koštaju manje od 10,000? I stanove novije ali zonirane za loše škole? :)

Dve sekunde pretrage, evo ga jedan trosoban stan od 1760000, blizu škole PS183. što je valjda dobra škola (10/10). Nije tri miliona kao što si ti tvrdila. Šta kod njega tebi ne odgovara?

 

SaE

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...