Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

1 minute ago, Aineko said:

Rekla si 4 skole od preko 300 na Menhetnu, sve u istom kraju. (Ne razumem ovo oko paganja sa HY)

 

Šta je paganje?

 

Da, sve škole su na Upper West Side zato što je to najjeftiniji kraj za porodice na Menhetnu i kraj sa ubedljivo najviše dobrih škola. To je dosta "pristupačan" kraj jer tamo nema klabinga, nema fashion district, i šta ja znam, bukvalno, samo porodice. Svi ostali krajevi su ili loši ili su trendi i biće stanovi dosta skuplji. Ako želiš da gledaš koliko koštaju stanovi kod dobrih škola u trendi krajevima kao što su Tribeca i Soho, tek tamo nećeš naći nešto za ispod 10,000. Pogledaj Budjinu tabelu, prilično obeshrabrujuće deluje za to što želiš da dokažeš. Tamo žive poznati glumci i hedge fund menadžeri.

 

Imaš, ipak, još jedan porodični tj. rezidencijalni kraj na Menhetnu, a to je Upper East Side. To je verovatno najskuplji kraj Menhetna, gde žive stari bogataši. Ono, Park Avenija. Mada, Madona je tamo kupila kuću pre neku godinu, tako da, eto, ima i novijih bogataša. Naravno, ima deo UES gde žive "siromasi" i državne škole su loše. Bogataši nešto ne vole državne škole.

 

 

 

 

Link to comment

Internet kaze da je PS11* dobra skola i tu zillow pokazuje stanove u zgradama od 2000 na ovamo za oko 6k. 

 

Sad, da li zadovoljava tvoje standarde, to ne znam.

Link to comment
11 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Dve sekunde pretrage, evo ga jedan trosoban stan od 1760000, blizu škole PS183. što je valjda dobra škola (10/10). Nije tri miliona kao što si ti tvrdila. Šta kod njega tebi ne odgovara?

 

SaE

 

Lep stan, fensi kraj, škola je dobra. Meni lično? Meni lično možda i sve odgovara, ali:

 

Nema veš mašina u stanu ;)

Ali glavni problem je što je zgrada je co-op. Stanovi u co-op zgradama su drastično jeftiniji nego u ne-co-op. A razlog zašto su jeftiniji je zato što su daleko manje poželjni jer dolaze sa jako mnogo komplikovanih uslova. Na primer, moraš da se obavežeš da ga nećeš prodati u sledećih 10 godina. Onda, da ga nećeš izdavati nikome. Ima toga još puno. U ne-coop zgradi nemaš nikakve uslove. Kupiš stan i možeš kao vlasnik da radiš s njim šta hoćeš. Coop može čak da ti postavi uslov da ne može niko osim tebe da živi u tom stanu, ni na dva dana.

  • Haha 1
Link to comment

 

Još jedan za 1395000 i jedan za 1650000, oba trosobna, očigledno su u njima živele porodice s malom decom, meni deluju sasvim pristojno. Škole 9/10 za razliku od onog prvog, ali valjda je to OK. trustno1, šta tebi kod njih ne odgovara i zašto tvrdiš da bez 3 miliona nema trosobnog stana?

 

SaE

Link to comment
6 minutes ago, Aineko said:

Internet kaze da je PS11* dobra skola i tu zillow pokazuje stanove u zgradama od 2000 na ovamo za oko 6k. 

 

Sad, da li zadovoljava tvoje standarde, to ne znam.

 

Daj da vidimo stanove. Uslove ponavljam već 100. put: dve ili tri spavaće sobe, novija zgrada, dobra državna škola.

Link to comment
Just now, trustno1 said:

Lep stan, fensi kraj, škola je dobra. Meni lično? Meni lično možda i sve odgovara, ali:

 

Nema veš mašina u stanu ;)

Ali glavni problem je što je zgrada je co-op. Stanovi u co-op zgradama su drastično jeftiniji nego u ne-co-op. A razlog zašto su jeftiniji je zato što su daleko manje poželjni jer dolaze sa jako mnogo komplikovanih uslova. Na primer, moraš da se obavežeš da ga nećeš prodati u sledećih 10 godina. Onda, da ga nećeš izdavati nikome. Ima toga još puno. U ne-coop zgradi nemaš nikakve uslove. Kupiš stan i možeš kao vlasnik da radiš s njim šta hoćeš. Coop može čak da ti postavi uslov da ne može niko osim tebe da živi u tom stanu, ni na dva dana.

Niisam video da nema veš mašina, ali dobro. Meni i taj i ova dva druga stana deluju sasvim OK.

 

SaE

Link to comment

 

3 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Još jedan za 1395000 i jedan za 1650000, oba trosobna, očigledno su u njima živele porodice s malom decom, meni deluju sasvim pristojno. Škole 9/10 za razliku od onog prvog, ali valjda je to OK. trustno1, šta tebi kod njih ne odgovara i zašto tvrdiš da bez 3 miliona nema trosobnog stana?

 

SaE

 

 

Naravno, na sve ću ti odgovoriti.

 

Ovaj prvi stan - zoniran za lošu školu. Moj je propust, trebalo je da kažem OSNOVNE škole, jer se u osnovne ide po zonama. Dalje za middle school i high school nije važna zona jer će se dete upisati na osnovu uspeha i testova.

Osnovne škole ono što odredjuje cenu stana i jedine škole koje su ti bitne za stan. Inače ako stigneš u Njujork sa decom u srednjoj školi koja imaju dobre ocene, onda te boli dupe u kom si kraju. Ali ako hoćeš dobru osmogodišnju osnovnu školu, onda ti je bitno gde ti je stan.

 

Ovaj drugi stan - škola baš i nije dobra? 66% test results iz matematike, s takvim rezultatom ne možeš da se nadaš srednjoj školi u kojoj nisu svi propaliteti, droga, nasilje i slično. Takodje, stan je coop.

 

 

Link to comment

Sta bi sa PS11? Evo sta kaze Zillow za tu skolu:"This school is rated above average in school quality compared to other schools in New York. Students here perform above average on state tests, are making above average year-over-year academic improvement, and this school has about average results in how well it’s serving disadvantaged students."

sta ne valja sa stanom?

Link to comment
3 minutes ago, trustno1 said:

Naravno, na sve ću ti odgovoriti.

 

Ovaj prvi stan - zoniran za lošu školu. Moj je propust, trebalo je da kažem OSNOVNE škole, jer se u osnovne ide po zonama. Dalje za middle school i high school nije važna zona jer će se dete upisati na osnovu uspeha i testova.

Osnovne škole ono što odredjuje cenu stana i jedine škole koje su ti bitne za stan. Inače ako stigneš u Njujork sa decom u srednjoj školi koja imaju dobre ocene, onda te boli dupe u kom si kraju. Ali ako hoćeš dobru osmogodišnju osnovnu školu, onda ti je bitno gde ti je stan.

 

Ovaj drugi stan - škola baš i nije dobra? 66% test results iz matematike, s takvim rezultatom ne možeš da se nadaš srednjoj školi u kojoj nisu svi propaliteti, droga, nasilje i slično. Takodje, stan je coop.

Proverio sam šta je co-op (ovde), meni ne deluje ništa loše, uslovi oko održavanja i npr. zabrane kućnih ljubimaca su kao nešto što se ovde zove strata, kaže da se očekuje da ostaneš neko duže vreme duže (što se i dešava) ali nema zabrane prodaje, a još kaže i da su co-op 75% tržišta stanova u Njujorku u kojima žive vlasnici (owner occupiers). Znači da je 3:1 šansa da kupiš co-op ako kupuješ stan da  u njemu živiš a ne da ga  izdaješ. Ne deluje mi realno ni da kao rođeni Amerikanac (a još manje kao relativno svež imigrant) očekuješ mnogo bolje, niti da to predstavljaš kao pravilo ispod koga čovek ne treba da  ide ako drži do sebe.

 

SaE

Link to comment

 

7 minutes ago, Aineko said:

 

Istina, nadje ga. Ali, ne raduj se. :) Znala sam da ima neka caka i, naravno, ima.

 

Pogledaj istoriju ovog stana na tržištu. Sad je stavljen na rentiranje, u julu 2020 prvi put posle 19. novembra 2015.

 

Novebra 2015 tražili su za taj stan 6,295$ mesečno. Realna cena tog stana danas, kolika bi bila? Ako znamo da će ti povećati sigurno barem 500$ godišnje.

 

Jedino fer je da pogledaš cene pre korone. Korona je promenila puno toga. Procenjuje se da je preko 480,000 ljudi napustilo Njujork a naročito ljudi neće da žive u visokim zgradama.

 

Tako da, dokazala si da ima stan za manje od 10,000 po mojim kriterijumima, ali za vreme korone. Pre korone, taj stan nije bio toliko. Nije nikakva tajna da su pale cene nekretnina u Njujorku. U proseku za 20%. A u takvoj visokoj zgradi, očigledno i više. I za ostale stanove koje si slala gledali smo cene pre korone, ali za ovaj nema podatak, šta ti to govori?

 

Ako nadješ ovakav stan koji je u februaru, pre korone, bio ispod 10,000, onda se priznaje. Sorry. :)

 

 

 

 

Link to comment

Ohoho, neko je lagio... lol

to za povecanje rente od $500 po godini pricaj nekom drugom. Meni su rentu, mnogo pre korone, povecavali za $60 po godini. Ima jos stanova sa tvojim kriterijuma oko PS11 (sto je meni ekstra, jer blizu mog posla). Mozes da im gledas istoriju cene a ne da se jos dublje ukopavas u lazi.

 

Dakle, nasli smo stan (samo je trebalo maknuti se od tvoje 4 skole gde nema novogradnje) rascistili ko je ovde lagao, i tako.

Link to comment
7 minutes ago, trustno1 said:

 

 

Jedino fer je da pogledaš cene pre korone. Korona je promenila puno toga.

 

Ali posto nemamo vremeplov, mislim da je fer da pricamo o tome kako je sada, a ne kako je bilo pre 5 meseci, m? Ti hoces da kazes da po tim brojkama koje vidis ti u stvari nisi u pravu u ovom trenutku, ali da bi bila u pravu da se ova konverzacija vodila pre 5 meseci. Pa nije se vodila tada, zakasnila si na forum. 

Link to comment
1 minute ago, Aineko said:

Ohoho, neko je lagio... lol

to za povecanje rente od $500 po godini pricaj nekom drugom. Meni su rentu, mnogo pre korone, povecavali za $60 po godini. Ima jos stanova sa tvojim kriterijuma oko PS11 (sto je meni ekstra, jer blizu mog posla). Mozes da im gledas istoriju cene a ne da se jos dublje ukopavas u lazi.

 

Dakle, nasli smo stan (samo je trebalo maknuti se od tvoje 4 skole gde nema novogradnje) rascistili ko je ovde lagao, i tako.

 

Aineko, sve što si dokazala je da su pale cene nekretnina za vreme korone.

 

To je apsolutno isto kao kad bi rekla da skoro niko u Njujorku ne vozi Uber.

To je apsolutno tačno sada, za vreme korone, i apsolutno netačno pre korone.

 

Žao mi je stvarno, toliko si se trudila. Ali Njujork za vreme pandemije koja je sve promenila nije ono o čemu smo razgovarali.

 

Našla si stan za koji nema podataka pre 2015. godine.

Nadji stan koji je bio pre korone manje od 10,000. Pa to barem nije teško - sve ti piše na Zillow.

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...