Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

8 hours ago, Leia said:


Pa kad si iz shtrokave familije gde lenja domacica ne stavlja mushemu na kauc. Sigurno ste i skidali onu plasticnu kesicu sa daljinskog i samo cudom preziveli sve te mikrobe sto se nakupe oko dugmica.

 

Pazi, mene ovde tolerisu samo zato sto sam stranac, inace je veeeeliki no-no imati TV u dnevnoj sobi. Samo u spavacoj moze.

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

Pazi, mene ovde tolerisu samo zato sto sam stranac, inace je veeeeliki no-no imati TV u dnevnoj sobi. Samo u spavacoj moze.


Prvo mi da utvrdimo kako se u Ekvadoru kotiraju ves masine po kucama, za TV cemo lako :happy:

 

edit. Nego pade mi na pamet, koliko je meni frustrirajuce u Bg sto se topla voda iz bojlera potrosi o cas posla a ja bas imam merak da se tusiram po 20min. Tako da Srbiju proglasavam nepogodnom za nomalan zivot i odbijam i pomisao da se vratim tamo sve dok protocni bojler ne postane standard.

Edited by Leia
Link to comment
4 hours ago, ObiW said:

Uopšte mi nije jasno o čemu to vi Srbi na privremenom radu po Evropi pričate? Kakvo peglanje, kakvo brisanje prašine? Vi nemate kućne pomoćnice? Ne dolaze vam Esperanca, Huanita i Alma jednom nedeljno da temeljno očiste kuću, operu veš, popeglaju i slože u orman? Umene u Teksasu familija koja nema kućnu pomoćnicu ne dobija poziv na slave, da nam ne kvari prosek.

 

Eh, vi Teksasani zaostali.

 

Nisi iz dobre kuce ako nemas kucnu pomocnicu full-time (kuvanje, ciscenje, sve) obucenu u crno-belo kao iz filmova (tipa Roma), koja ili dolazi svaki dan, a u boljim kucama ima u dvoristu zasebnu sobu, tik do sobe za pranje vesa. I gazda je progresivan, jer je ok da se po dvoristu muvaju njena decurlija.

Link to comment
3 minutes ago, precog said:

 


Pa valjda bi se pre hvalile kako imaju divne muzeve! Ne bih se ja valjda druzila sa nekim kvazi-velikomucenicama, mislim jel se znamo od juce :dry:

Link to comment
1 hour ago, Tpojka said:

 

Obrnuto. 

Ako je `X::b && X::c` a `Y::b && Y::c && Y::d` onda je Y ~ X sa još nekim sopstvenim property-jima.

 

 

 

Ja naso drugi izvor, ali to je to, ide u oba smera.

 

https://plato.stanford.edu/entries/reasoning-analogy/#AnaInfRul

 

An analogical argument has the following form:

  1. S is similar to T in certain (known) respects.
  2. S has some further feature Q.
  3. Therefore, T also has the feature Q, or some feature Q* similar to Q.
Link to comment
3 minutes ago, Leia said:


Pa valjda bi se pre hvalile kako imaju divne muzeve! Ne bih se ja valjda druzila sa nekim kvazi-velikomucenicama, mislim jel se znamo od juce :dry:

izvinjavam se.

 

image.png.11a5a1d9503bbaee00ff392fa55c7a13.png

Link to comment
1 hour ago, Tpojka said:

 

Obrnuto. 

Ako je `X::b && X::c` a `Y::b && Y::c && Y::d` onda je Y ~ X sa još nekim sopstvenim property-jima.

 

 

Nije mi jasna stvar isto otkud konsenzus na stanove od 150 kvadrata k'o da su svi stanovali u saloncima 200+. 

Meni i ovaj dobar. :D

 

Zato je analogija induktivna  a ne deduktivna - nema sigurnosti, al ima verovatnoce. No, poenta je da nije TrsutNo1 toliko logicki tresnula koliko ti se cini.

Link to comment
57 minutes ago, radisa said:

Pa to, da sam završio bar neku dobru školu, ko zna gde bi mi bio kraj...

 

Ovako, jbg, roditelji me upropastili za ceo život...

 

Slaba ti je analogija, kada vec pisem o istoj.

 

Odnos najbolje i najgore skole u NS osamdesetih u vreme socijalizma i egalitarizma svakako nije isti predictor buduceg uspeha i earnings kao odnos najgore i najbolje skole u 1 nejednakoj drzavi.

 

Takodje, rec je o statistici i proseku, a Radisa je, sasvim sigurno, van takvih kategorija i, da, ko zna gde bi ti bio kraj.

Link to comment
20 minutes ago, Leia said:


Prvo mi da utvrdimo kako se u Ekvadoru kotiraju ves masine po kucama, za TV cemo lako :happy:

 

edit. Nego pade mi na pamet, koliko je meni frustrirajuce u Bg sto se topla voda iz bojlera potrosi o cas posla a ja bas imam merak da se tusiram po 20min. Tako da Srbiju proglasavam nepogodnom za nomalan zivot i odbijam i pomisao da se vratim tamo sve dok protocni bojler ne postane standard.

 

Vec sam napisao: Velika ves masina, susilica i lavabo za pranje u spajzu pri kuhinji ili sasvim odvojena vesernica.

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Vec sam napisao: Velika ves masina, susilica i lavabo za pranje u spajzu pri kuhinji ili sasvim odvojena vesernica.


Bogami vama Trump da pozavidi :kecman:

Link to comment
17 minutes ago, Budja said:

Zato je analogija induktivna  a ne deduktivna - nema sigurnosti, al ima verovatnoce.

 

Covariance vs. contravariance. 
U primjeru gore obojica (il' bilo ko drugi) mogu zaključiti da su se vratili [kući].

Dok se za drugog ne može sa pouzdanošću reći da je pokis'o. Irelevantno je izvoditi takav zaključak a i uopšte fokusirati na takvu premisu. 

Obrnuto jer ako pogledamo objekt sa 3 property-ja i drugi objekt sa dva property-ja gdje ovaj sa tri takoreći nasljedjuje obe osobine drugog sa dodatkom svoje treće osobine, za objekt sa 3 osobine možemo izvoditi zaključak da je sličan objektu sa dvije osobine al' ne i obrnuto tj. nema smisla porediti i tražiti sličnost objekta sa dvije osobine u objektu sa tri osobine. Stanovi i taksi prevoz imaju masu različitih property-ja (jedinična cijena korišćenja $5k vs. $15, učestalost korišćenja, potreba za istim...) da navedem samo par tako da je ta postavka nedosljedna. Slažem se da greške pri zaključivanju često iznenade.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...