Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

3 minutes ago, Aineko said:

ni u Cirihu ne ide tako. to je neka kulturoloska stvar. zgrada mora da je bas skoro gradjena da ima (gde da se instalira) ves masina.

 

Pa ima li neko objašnjenje? Ako utiče na cenu zakupa nekretnine zašto neko ko izdaje stan ne doda veš mašinu? Nema mesta ili ne postoji nikakva mogućnost da se dovede voda do mašine? Ili da se odvede?

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Jbt, ja bih ovima što im je teško u NewYorku predložio da dođu u Srbiju da žive... Sa 14k$ mesečno bili bi viša klasa, mogli bi da biraju privatnu školu, ne bi morali da žive po malim stanovima...

 

Ljudi se bezveze muče po tim NewYorcima i Sidnejima... :(

A mogu da rade od kuce, to jest bilo gde na svetu. A u Srbiji babe i strine na gotovs da piju kafu sa unucima i snajom. Sta ces bolje?

Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

svi vi tu pravite neke racunice mesecnih troiskova, a ja nigde ne vidim stavku ...  doznaka kuci ... ono, stric u americi, tetka u kanadi :D 

mnogo ti ocekujes od sirotinje - jel vidis koliko kosta privatna skola?

Link to comment
3 minutes ago, Zeleni sto said:

Pa ima li neko objašnjenje? Ako utiče na cenu zakupa nekretnine zašto neko ko izdaje stan ne doda veš mašinu? Nema mesta ili ne postoji nikakva mogućnost da se dovede voda do mašine? Ili da se odvede?

ne znam, verovatno ima. pa valjda je do trzista - to se prosto ne ocekuje kao deo stana, a kad ga landolord doda onda mora i da ga odrzava.

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Naravno, gagn-ho na TrustNo1 je u modi.

Preterujete.

I sam Dragance, je l da, je pisao da zivot u Menhetnu nije za porodicu.

 

A pa ne treba ti dragance za to. Pogledaj bilo koji film o Njujorku kada prikazu 42 ulicu i ulaz u zeleznicku stanicu posle 5 popodne . Kuda onoliki ljudi idu posle radnog vremena? Pa idu u NJ, tamo su kupili kuce i odatle putuju na Menhetn. 

Link to comment
Just now, ObiW said:

A mogu da rade od kuce, to jest bilo gde na svetu. A u Srbiji babe i strine na gotovs da piju kafu sa unucima i snajom. Sta ces bolje?

Pa jbg, ali nema druženja sa NYC elitiom, jer su tamo, znaš, najbolji na svetu... :fantom:

 

Da nema Noskicholikih™ likova, trebalo bi ih izmisliti, mene uvesaljavala celo popodne... A vidim da je i nekima™ na poslu super, prođe radni dan u sreći i veselju... :D

 

  • +1 1
Link to comment
ne znam, verovatno ima. pa valjda je do trzista - to se prosto ne ocekuje kao deo stana, a kad ga landolord doda onda mora i da ga odrzava.
pa dje peru vesh? dobro u njujorcima znamo, ima na filmu chesto kako se to radi, ali u cirihu? isto nosaju vesh okolo?

sent from bubamoto

Link to comment
2 hours ago, trustno1 said:

 

 

 

Dragance i ostali tvrde da je u Srbiji toliko loše da sa 14,000$ mesečno ti neće biti dobro. Meni se ne čini tako. Meni se čini da će ti u Njujorku sa tim parama i dvoje dece biti prilično zeznuto a da će ti u Srbiji biti prilično spekatakularno.

 

Sa 14 hiljada dolara u Srbiji i isto toliko u Njujorku ti imas dva sasvim razlicita problema. ali probleme svakako imas.

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

pa dje peru vesh? dobro u njujorcima znamo, ima na filmu chesto kako se to radi, ali u cirihu? isto nosaju vesh okolo?

sent from bubamoto
 

ne znam, ja zivim samo po novijim zgradama :sleep:

Link to comment
13 minutes ago, Zeleni sto said:

Pa ima li neko objašnjenje? Ako utiče na cenu zakupa nekretnine zašto neko ko izdaje stan ne doda veš mašinu? Nema mesta ili ne postoji nikakva mogućnost da se dovede voda do mašine? Ili da se odvede?


Pisem iz Kanade ali mislim da je isto u USA. Veliki procenat zgrada je samo za izdavanje i u posedu kompanija (ili privatnog vlasnika a menadzuje kompanija). U tom scenariju kupovina i odrzavanje desetina i stotina masina za pranje i susenje je kapiram nesto cime nece da se bave pa imas ‘laundry room’ gde su masine za celu zgradu (2, 3, 4, zavisi od velicine zgrade), plus masine rade na ubacivanje novcica. 
 

edit: U stanovima uglavnom nema predvidjenog mesta i cevi za ves masinu. Plus, nikad ne znas koliko ces ostati u nekom stanu pa i ne razmisljas o takvom ulaganju.

Edited by nera
Link to comment

 

5 minutes ago, gospa buba said:

pa dje peru vesh? dobro u njujorcima znamo, ima na filmu chesto kako se to radi, ali u cirihu? isto nosaju vesh okolo?

sent from bubamoto
 

ama peru veš u vešernici koja je ili na istom spratu ili u podrumu ili tu negde, nije da moraju u perionicu na kraju ulice...
i meni je to super, pustim mašinu i ne budi me centrifuga u pola tri. moja žena ne voli, pa jebi ga, imamo mašinu u kupatilu

edit: u njucama, a i ovde ponegde je fazon sa novčićima ili žetonima koje kupiš od hausmajstora, u cirihu je uglavnom, koliko znam, a i nama je ovde bilo u starom stanu, vešernica u koju sam staviš svoju mašinu za pranje i mašinu za sušenje, kao i svi ostali stanari...

Edited by aram
Link to comment
12 minutes ago, radisa said:

Pa jbg, ali nema druženja sa NYC elitiom, jer su tamo, znaš, najbolji na svetu... :fantom:

 

Da nema Noskicholikih™ likova, trebalo bi ih izmisliti, mene uvesaljavala celo popodne... A vidim da je i nekima™ na poslu super, prođe radni dan u sreći i veselju... :D

 

 

meni je najjaci dragance koji iz ladovine deli emotikone ... like, ne smaraj :D 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Sa 14 hiljada dolara u Srbiji i isto toliko u Njujorku ti imas dva sasvim razlicita problema. ali probleme svakako imas.

Pa da, ali je to teško rezumeti, kad miliš da je novac sve u životu...

 

Ja recimo često maštam o poslednjoj fazi inženjerskog razvoja, sve ostale sam za sad prošao(recimo)... Jedva je čekam... :D

 

istina.jpg&key=e751dd4dc661d794781b0aa73

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

@aram

i onda dodjes u vesernicu i zateknes kedla od psa, komsije, njegove ljubavnice i ostale veselosti u ves masini. da ne pricam o tome da imas termine kada peres ves i da ko nov stanar u nekoj zgradi dobijas vesele nocne termine ili u radno vreme. nikad zgrada bez mogucnosti instalacije sopstvene ves masine ili sa vec ugradjenom.

Edited by precog
Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Pa da, ali je to teško rezumeti, kad miliš da je novac sve u životu...

 

Ja recimo često maštam o poslednjoj fazi inženjerskog razvoja, sve ostale sam za sad prošao(recimo)... Jedva je čekam... :D

 

istina.jpg&key=e751dd4dc661d794781b0aa73

 

 

ja to overavam na jesen ... ko ti je kriv kad jos uvek juris pare :P

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...