Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

 
Noskich nema dece, jede iz kontejnera, iznajmljuje sobe u sopstvenom stanu i sanja o zivotu u Severnoj Koreji. Meni to deluje drugaciji profil og TrustNo1. TrustNo1 samo rantuje iz frustracije ali nije sve sto pise o Menhetnu van pameti. Statistika to potvrdjuje. (Ono da svi budu programeri ne racunam.)
Ima decu dotičnì
Došli ovde da zajebavaju narod
Udarila korona, šta li, pa im dosadno
Link to comment
4 minutes ago, Aineko said:

a izvini - sa cime se ti svadjas? ja nisam tvrdila nista oko toga da li je Menheten za porodicu ili nije. nekima jeste, nekima nije.


ja tvrdim da je recenica "sa 14k ili 20k mesecno jedva se sastavlja kraj s krajem" nonsense koji postoji samo u trustnovoj glavi (posto, jelte, mora da bude stan od 10k).
 

moja i njena pozicija su nebo i zemlja - ja tvrdim da sa sestocifrenom zaradom moze da se zivi OK, ona tvrdi da se jedva krpi kraj s krajem. ne pricam o median plati u NY.

 

Eh, ako je "nekima jeste, nekima nije" onda je i 14K i "sastavljanje kraja sa krajem" relativno, Iz pisanja se vidi da vas dve sastavljanje kraja sa krajem drugacije definisete. TrustNo1 smatra da "sastavljanje kraja sa krajem" znaci da ne moze da se stedi. Ti imas drugaciju definiciju toga.

 

Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

 

Individualni primeri jeftinijih i skupljih stanova ne pokazuju mnogo. Daj prosecne cena. Ovi jeftiniji mozda imaju neku falinku nevidljivu iz oglasa.

average ti je i NY sjeban zbog visokog high end (imas stan i za 40k mesecno, kao sto ima si rupe za mnogo malo para). ovo nisu jefitni stanovi nego negde mid range.

Link to comment
6 minutes ago, Aineko said:

aj vrati se koju stranu pa procitaj sta je trustno rekla za ovakve plate :D 

 

"bez navlacenja" = ne moras da zajmis ALI ne stedis

 

TrustNo1 = "sastavljanje kraja sa krajem" = "ne moze da se ustedi"

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Eh, ako je "nekima jeste, nekima nije" onda je i 14K i "sastavljanje kraja sa krajem" relativno, Iz pisanja se vidi da vas dve sastavljanje kraja sa krajem drugacije definisete. TrustNo1 smatra da "sastavljanje kraja sa krajem" znaci da ne moze da se stedi. Ti imas drugaciju definiciju toga.

 

samo sto sa 14k - 20k itekako moze da se stedi. vrati se na pocetak. 

ne razumem ovo oko stednje i moje definicije. sta ti mislis da je moja definicija sastavljanja kraja s krajem?

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

"bez navlacenja" = ne moras da zajmis ALI ne stedis

 

TrustNo1 = "sastavljanje kraja sa krajem" = "ne moze da se ustedi"

aha, OK. sa stanom od 6k u zoni dobre skole i primanjem od 14k ne moze da se stedi? vazi... sirotinja raja...

Link to comment
35 minutes ago, trustno1 said:

 

 

 

Dragance i ostali tvrde da je u Srbiji toliko loše da sa 14,000$ mesečno ti neće biti dobro. Meni se ne čini tako. Meni se čini da će ti u Njujorku sa tim parama i dvoje dece biti prilično zeznuto a da će ti u Srbiji biti prilično spekatakularno.

 

Ne znam šta da ti kažem i ne bi da iznosim lične podatke, ali pare nisu najbitnija stvar kad treba da živiš negde... Za početak, ne smeš baš ni da pokažeš da imaš te pare... :)

Link to comment
2 minutes ago, Aineko said:

aha, OK. sa stanom od 6k u zoni dobre skole i primanjem od 14k ne moze da se stedi? vazi... sirotinja raja...

 

Mozda sam nesto propustio, ali hajdemo item po item:

 

Pretpostavke:

- Porodica sa dvoje dece skolskog uzrasta.

- Godisnja plata svakog roditelja:

   1. $10.000 mesecno, godisnje $120.000, porodicno $240.000

   2. $14.000 mesecno, godisnje $168.000, porodicno $332.000

 

Troskovi:

- Stan, $5.000 dvosoban: $60.000

- Skola za dvoje dece: mesecno po detetu, srednje vredna privatna (ovde nisam bas pratio, ali ajde da lupim, pa me ispravite): $3.000 mesecno, godisnje $36.000, dva deteta $72.000

Ukupno: $132.000

 

Scenario 1:

$240.000 - $132.000 = $108.000 za sve ostalo, godisnje, $9.000 mesecno porodicno.

 

Scenario 2:

$332.000 - $132.000 = $200.000 za sve ostalo, godisnje, $16.667 mesecno porodicno.

 

 

Scenario 2 deluje sasvim pristojno, scenario 1, pojma nemam, (prevoz, struja, voda, hrana... nisam ispratio cene).

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Mozda sam nesto propustio, ali hajdemo item po item:

 

Pretpostavke:

- Porodica sa dvoje dece skolskog uzrasta.

- Godisnja plata svakog roditelja:

   1. $10.000 mesecno, godisnje $120.000, porodicno $240.000

   2. $14.000 mesecno, godisnje $168.000, porodicno $332.000

 

Troskovi:

- Stan, $5.000 dvosoban: $60.000

- Skola za dvoje dece: mesecno po detetu, srednje vredna privatna (ovde nisam bas pratio, ali ajde da lupim, pa me ispravite): $3.000 mesecno, godisnje $36.000, dva deteta $72.000

Ukupno: $132.000

 

Scenario 1:

$240.000 - $132.000 = $108.000 za sve ostalo, godisnje, $9.000 mesecno porodicno.

 

Scenario 2:

$332.000 - $132.000 = $200.000 za sve ostalo, godisnje, $16.667 mesecno porodicno.

 

 

Scenario 2 deluje sasvim pristojno, scenario 1, pojma nemam, (prevoz, struja, voda, hrana... nisam ispratio cene).

 

 

u 9k mesecno imas i za hranu i za prevoz i za zabavu i za racune i za stednju (ne pricam o stednji tipa noskic koji bi da ustedi 90% primanja). ja pricam o scenariju gde porodica ima ukupno 14k mesecno, placa stan 6k i ne salje decu u privatne skole. ostane 8k kad se plati stan - i to je dovoljno za stednju.

lupam, ali okvirno, za tvoj scenario: 2k hrana (dovoljno za porodicu od 4, cak i na opustenoj strani), 2k racuni (ovo je jako puno, mislim da je generalno manje. ne secam se tacno ali mislim da bi u ovo bi uslo i zdravstveno i sve komunalije i telefoni i prevoz...zavisi u kakvoj zgradi zivis, obicno ne placas toplu vodu i grejanje), 2k entertainment (trenutni ili stednja za putovanja) - ostane ti 3k. (e, da - na Menhetnu ti apsolutno ne treba auto)

Link to comment
49 minutes ago, Aineko said:

samo da ostavim ovde da stanovi u tom delu grada ne kostaju nuzno 10k. mogu da kostaju toliko, ako zelite, ali eto, ne moraju: stan1, stan2, stan3, stan4, stan5... trosoban1, trosoban2...

 

 

Otvorila sam samo nasumično stan 2: zoniran za lošu školu - public school 84. To je samo prvi problem. Ima "sitnijih problema": nema veš-mašine u stanu, ali dobro, ima u zgardi. Takodje, neko zajedljiv bi mogao da kaže da bi možda želeo da otvori prozore - što ne može jer su klime u prozorima. Generalno je stvarno lep stan, ali - škola je govno.

Na kraju, čak i ova cena stana od 5,900$ zoniranog za lošu školu je manja nego uobičajeno zbog korone. Sve i da nije, ovaj stan samo potvrdjuje ono što sam ja rekla (i ono što je u Budjinim tabelama): može da se nadje ok stan za manje od 10,000 ali je zoniran za lošu školu.

Edited by trustno1
Link to comment
1 minute ago, trustno1 said:

 

Otvorila sam samo nasumično stan 2: zoniran za lošu školu - public school 84. To je samo prvi problem. Ima "sitnijih problema": nema veš-mašine u stanu, ali dobro, ima u zgardi. Takodje, neko zajedljiv bi mogao da kaže da bi možda želeo da otvori prozore - što ne može jer su klime u prozorima.

Na kraju, čak i ova cena stana od 5,900$ zoniranog za lošu školu je manja nego uobičajeno zbog korone. Dakle, samo potvrdjuješ ono što sam ja rekla, i ono što je u Budjinim tabelama.

 

gde vidis zonu za skolu? ja sam gledala po mapi zona skola.

"sitnije probleme" ne racunam, imaju ih svi stanovi na Menhetnu (osim luksuznih).

Link to comment
Just now, Aineko said:

gde vidis zonu za skolu? ja sam gledala po mapi zona skola.

"sitnije probleme" ne racunam, imaju ih svi stanovi na Menhetnu (osim luksuznih).

 

Pa da si iskusni njujorčanin znala bi da za razliku od Street Easy, Zillow ti za svaki stan pokaže i zoniranu školu - ne moraš sama da tražiš. ;)

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...