Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Jos bolji je znak zona skole. Obicno na magistrali stave znak za ogranicenje 50, ili naselejno mesto, a odmah posle njega znak zona skole koji znaci da je tu ogranicenje u naseljenom mestu 30 u periodu od 7h-21h.

Link to comment

Ako vam nesto znaci, pitao sam kerove koji su me zbog sumnjivog izgleda zaustavili na prilazima mostu sa beogradske strane i pitao ih u kasnijem prijatnom razgovoru koliko je bre ogranicenje na ovom bre mostu?

Odgovor je bio 50 km/h...

I i neka andrmolja u autu, navigacija sta li, pri svakom nailasku na most pijuce i opominje bas na tu brzinu...

Link to comment
37 minutes ago, renne said:

pa i na običnom putu gde su odvojene trake možeš da voziš 80 km/h

@Taleće ti to najbolje objasniti, on je ovde najveći stručnjak za saobračaj

 

ali ovde imaš šine između, idu tramvaji, ima čak i tramvajske stanice, ne znam kako mogu stanice na mostu ali ima. znači idu pešaci, sa strane ima i biciklističke staz,  kao obična ulica u gradu, nije magistrala

Link to comment

Zakonodavac je uveo obavezu (vidi moj post sa znakovima) upravljaču puta da označi početak i kraj naselja.

Deonica ovog mosta i pristupnih saobraćajnica ne može da bude naselje jer ne ispunjava uslove. Stoga je trebalo postaviti odgovarajuću signalizaciju. Moguće je da most i dalje nema upotrebnu dozvolu (nije predat na upravljanje) te zato i nema propisne signalizacije. Otud policija koristi opšte ograničenje.

Na teritoriji Beograda postoji više deonica koje su ispravno označene znakovima za početak i kraj naselja. Ugrubo, znak za početak naselja se postavlja tamo gde se nailazi na urbanu sredinu, sa kućama, zgradama, trotoarima pored puta, pešačkim prelazima. Znak za prestanak naselja se postavlja tamo gde prestaje ovaj uslov. Mislim da je najbolja ilustracija deonica između Železnika i Sremčice:

 

 

 

Screenshot_20200824-074417.png

Edited by Tale
Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Zakonodavac je uveo obavezu (vidi moj post sa znakovima) upravljaču puta da označi početak i kraj naselja.

Deonica ovog mosta i pristupnih saobraćajnica ne može da bude naselje jer ne ispunjava uslove. Stoga je trebalo postaviti odgovarajuću signalizaciju. Moguće je da most i dalje nema upotrebnu dozvolu (nije predat na upravljanje) te zato i nema propisne signalizacije. Otud policija koristi opšte ograničenje.

Na teritoriji Beograda postoji više deonica koje su ispravno označene znakovima za početak i kraj naselja. Ugrubo, znak za početak naselja se postavlja tamo gde se nailazi na urbanu sredinu, sa kućama, zgradama, trotoarima pored puta, pešačkim prelazima. Znak za prestanak naselja se postavlja tamo gde prestaje ovaj uslov. Mislim da je najbolja ilustracija deonica između Železnika i Sremčice:

 

 

 

Screenshot_20200824-074417.png

 

A može i ovako :dry:

 

Ja kroz Lučinu nikad nisam pametan, i iza i ispred znaka onoliko naselja... Ima na još par mesta slično.

Screenshot 2020-08-24 at 09.26.28.png

Edited by Zabalujev
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Zakonodavac je uveo obavezu (vidi moj post sa znakovima) upravljaču puta da označi početak i kraj naselja.

Deonica ovog mosta i pristupnih saobraćajnica ne može da bude naselje jer ne ispunjava uslove. Stoga je trebalo postaviti odgovarajuću signalizaciju. Moguće je da most i dalje nema upotrebnu dozvolu (nije predat na upravljanje) te zato i nema propisne signalizacije. Otud policija koristi opšte ograničenje.

Na teritoriji Beograda postoji više deonica koje su ispravno označene znakovima za početak i kraj naselja. Ugrubo, znak za početak naselja se postavlja tamo gde se nailazi na urbanu sredinu, sa kućama, zgradama, trotoarima pored puta, pešačkim prelazima. Znak za prestanak naselja se postavlja tamo gde prestaje ovaj uslov. Mislim da je najbolja ilustracija deonica između Železnika i Sremčice:

 

 

 

Screenshot_20200824-074417.png

Izvini, caskamo onako ali zaista mi nije jasno zasto bi most izmedju Novog Beograda i ostatka grada preko reke morao da ima oznaku da prestaje naselje i posle da pocinje. Logicnije je da stave oznake da je ogranicenje 80km iako je naseljeno mesto.

Link to comment

Zato što na mostu i uz most ne živi niko, nije deonica kroz naselje, kao između Železnika i Sremčice.

Tim znakom su mogli da izuzmu deonicu preko mosta od opšteg ograničenja kroz naselje (50km/h), a mogli su da stave i znakove ograničenja brzine.

Nije ni meni jasno šta je razlog, samo mi javašluk pada na pamet.

 

Link to comment

Zobs kaže da je naselje:

30) naselje je izgrađen, funkcionalno objedinjen prostor, koji je namenjen za život i rad stanovnika i čije su granice obeležene odgovarajućim saobraćajnim znakom,

 

Meni je iz ove definicije prilično jasno da je most u naselju deo naselja iako oko njega nema kuća 

Link to comment
  • 6 months later...

Pitanje za bici staze iz ugla vozača automobila

 

našao sam neko tumačenje da

-ako vozim pravo i nailazim na pešački koji ima i bici stazu, pešaci imaju prednost, a biciklisti ne

-dok u slučaju ako skrećem u raskrsnici (podrazumeva se da nema semafora) i naiđem na pešački i bici stazu, i pešak i biciklista imaju prednost.

 

Ne vidim logiku pa ako neko može da objasni.

Link to comment
4 hours ago, čekmeže said:

Pitanje za bici staze iz ugla vozača automobila

 

našao sam neko tumačenje da

-ako vozim pravo i nailazim na pešački koji ima i bici stazu, pešaci imaju prednost, a biciklisti ne

-dok u slučaju ako skrećem u raskrsnici (podrazumeva se da nema semafora) i naiđem na pešački i bici stazu, i pešak i biciklista imaju prednost.

 

Ne vidim logiku pa ako neko može da objasni.

Koliko znam, ranije nije zakon prepoznavao biciklističku stazu u raskrsnici posebno. Ne znam kako je sad, ali postoje dve škole mišljenja. :) Prva je da biciklisti uvek imaju prednost, a druga da važe pravila koja inače važe na raskrsnici, tj. znaci, desna strana, uslovne strelice i sl. I ja bih voleo da znam da li je ovo naknadno rešeno.

Link to comment




Pitanje za bici staze iz ugla vozača automobila
 
našao sam neko tumačenje da
-ako vozim pravo i nailazim na pešački koji ima i bici stazu, pešaci imaju prednost, a biciklisti ne
-dok u slučaju ako skrećem u raskrsnici (podrazumeva se da nema semafora) i naiđem na pešački i bici stazu, i pešak i biciklista imaju prednost.
 
Ne vidim logiku pa ako neko može da objasni.


meni je logično da ako skrećem propuštam sve, prvo iz suprotnog smera (ako skrećem levo) pa i stajem ako moram kad izađem iz raskrsnice. a moram kad se ukrštam...

Da li je dozvoljeno voziti bicikl trotoarom na mestima gde ne postoji biciklistička staza?


ne, osim ako si na dečjem biciku




Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Da li je dozvoljeno voziti bicikl trotoarom na mestima gde ne postoji biciklistička staza?

Mislim da nije 

Isto biciklista mora da siđe na pešačkom ako prelazi kao pešak 

A ne znam ako ima pešački za bicikliste, onda kao ne bi trebalo 

Mada ne bih rizikovao

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...