Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

ima li sanse da se iz poreske uprave na novom beogradu dobiju resenja (potvrde da nismo poreski obveznici) postom, mailom ili mora da se ide licno (i ceka dok kosa ne otpadne)?

Link to comment

ne moze postom, mora licno. a sada ti je najgore vreme jer su poslati obracuni za 2013. pa su svi nagrnuli u PU da se zale.mada najbolje je da ih zoves i pitas, moje iskustvo je od pre dve godine

Link to comment

ni to ne pomaze mnogo. kada sam ja to iskao, prvi put sam dosao u 7 i opet je bilo bar petnaestak ljudi pre mene. jebe i to sto im treba bar pola sata po stranki.teoretski, zalbe na resenja i potvrde nisu ista kancelarija ali je uvek u aprilu-maju haos. predlazem da ih zoves telefonom i da pitas sta i kako.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Naslednim putem sam izmedju ostalog dobio i neke akcije Centroproizvoda, ali kada sam na netu proverio vrednost akcija izaslo mi je obavestenje da se njima vise ne trguje jer je doslo do prinudne prodaje akcija u junu 2011. Pa posto sam potpuni laik a koliko znam akcije nisu prodate, da li to sada vredi nesto ili su jednostavno propale?

Link to comment
  • 5 weeks later...

Umro Medojevic, sad tek vidim.. Koja impozantna umrlica u Politici

Naslednim putem sam izmedju ostalog dobio i neke akcije Centroproizvoda, ali kada sam na netu proverio vrednost akcija izaslo mi je obavestenje da se njima vise ne trguje jer je doslo do prinudne prodaje akcija u junu 2011. Pa posto sam potpuni laik a koliko znam akcije nisu prodate, da li to sada vredi nesto ili su jednostavno propale?
prošlo mesec dana jbg, ali ajdePrinudna prodaja, znači da su prodate.. nasledio si novac a ne akcije. Jesi rešio ovo? Edited by muslin
Link to comment
  • 3 weeks later...
Delta Holding uplatio je 12 miliona evra na ime jemstva za Miroslava Miškovića da bi se branio sa slobode, potvrđeno je u tom holdingu.
kako se to knjiži ? na to se plaća neki porez jer ide kao neka isplata ili je to trošak preduzeća :lolol: ?
Link to comment

Nisam siguran da je za novu temu, pa da počnemo ovde: kakvo je mišljenje ovdašnjih finansijskih stručnjaka o preporuci NBS za stambene kredite u CHF?Počela su da stižu pisma iz banaka, da se dođe do filijale i podnese zahtev, nakon toga bi se dobio novi obračun koji bi klijent prihvatio ili ne.Međutim, ovo se odnosi na prvu preporuku NBS, od 31.05.2013, koja u drugom delu sadrži i preporuku za vraćanje novca koje su banke neosnovano naplatile menjajući kamatne stope u toku otplate kredita:

Имајући у виду једнозначне ставове изражене у пресудама судова поводом поднетих тужби корисника кредита, који се крећу у правцу утврђивања ништавости наведених маржи банака услед повреде релевантних одредаба Закона о облигационим односима, Народна банка Србије је препоручила банкама да на одговарајући начин уреде однос с корисницима кредита поводом вишка средстава који су наплатиле по основу повећања променљивих неодредивих елемената каматне стопе, односно да тај вишак урачунају у превремену отплату кредита.Банке би применом ове препоруке, у складу с начелом савесности и поштења, на адекватан начин умањиле правне ризике у свом пословању, као и могућност настанка нежељених губитака и трошкова који могу проистећи из садашњих и будућих судских спорова.
Banke su, po medijima, prihvatile sve preporuke NBS, ali se ova druga ne pominje. Po Danas-u Banke bi u odvojenim pismima obavestile klijente i o toj ponudi, ali to NBS ne pominje u "Редослед активности банака у примени препоруке Нaродне банке Србије у вези са стамбеним кредитима индексираним у швајцарским францима" od 19.07.2013.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...