Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

drugovi forumasi, kakvo je professional liability insurance? kolika bi okvirno premija bila ukoliko osiguranje treba da pokrije 250.000 evara? mozda imamo nekoga na forumu ko se bavi time.

 

to ce hasler mozda znati, on ima taj bekgraund. :)

Link to comment

jbg, ne bih baš mogao da ti kažem premiju bez da znam industriju za koju je osiguranje i onda da to dodatno proverim sa pokrićem, što mi je previše vremena :(

 

ono što treba da znaš je - ozbiljnije osiguravajuće kuće jako retko prihvataju odgovornost bez imovine. znači teško da ćeš dobiti odobrenje samo za polisu odgovornosti, već trebaš i nešto drugo da osiguraš uz to (a najčešće je imovina koja nosi manji rizik). možda imaš još nešto drugo da prikačiš uz tu polisu.

 

možeš pokušati sa dunavom, deltom i ddor-om, ali imaš veću verovatnoću da ćeš biti odbijen kod preuzimača rizika (underwritera). znači možeš izgubiti vremena tu.

 

mislim da bi trebao da ciljaš neku manju firmu željnu premije, ali koja je zadovoljavajućeg nivoa profesionalnosti - uniqua npr.

 

 

moj savet ti je da obzirom da živiš u bloku 21, odeš do ddor-a koji ti je na početku z. đinđića kod intese, pitaš čuvara na vratima gde sedi ivica olujić, interni radnik i sa njime vidi da ti kaže iznos premije i kolike su šanse. nisam ga cimao za baš takve vrste osiguranja, ali ja ga cimam za sve živo što meni i drugima treba i radi odlično. forumskim rečnikom - lik je zver.

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 3 weeks later...

MayDay (i ostali), znaš li nešto o ovoj firmi

 

Sudeci po opisu, zaduzeni da pisu Annual Report tako da ga niko ne razume a da je sve tu da ne bude tuzbi naknadno.

Vecina velikih to pisanje outsourcije takvima kao Smart Media.

Link to comment

Kako u Srbiji uplatiti novac osobi koja nema racun u banci? Ima neka varijanta preko poste, kako to funkcionise tj. kolika je provizija? Hvala :)

Može preko Post neta, možeš na sajtu da vidiš kolika je provizija. Treba ti samo broj mobilnog osobe kojoj šalješ pare.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

zato sto inflacija zna da bude podsticajna, dok u slučaju deflacije keš caruje. 

 

Malo sam ovo pitanje istrazivao ovih dana. Ima indicija da nije to u pitanju. Vlade se plase deflacije zato sto duguju pare a inflacijom smanjuju dugove.

Link to comment

smanjenje penzija i plata u javnom sektoru je jasna poruka vlasti da ne mogu da servisiraju svoje obaveze, tako da nema potrebe da neko posebno analizira bankrot

 

pored toga pada potrošnja, pada uvoz, te padaju prihodi od pdv-a i poreza, a carevi jure kafiće za porez

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...