Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

Ne verujem da ce Baldwina osuditi i poslati u zatvor. U slicnim slucajevima gde je bilo propusta pa je doslo do tragedije (kao u slucaju Brandona Lee-ja ili incidenta na snimanju Zone sumraka), sve se resava placanjem..

  • +1 1
Link to comment

Imam glupo pitanje, snimanje filma je neka vrsta sajta, nije gradjevina ili slicno, ali moze da dodje do nesrece.
Postoji li obaveza da se unapred odredi jedna osoba zaduzena za sigurnost svih koja rukovodi nekom grupom da se proveri sve sto moze da izazove nesrecu, pogotovo kad se snima sa oruzjem ili na visini? Kako se takav posao/uloga nesto uopste zove u filmskoj industriji?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
Imam glupo pitanje, snimanje filma je neka vrsta sajta, nije gradjevina ili slicno, ali moze da dodje do nesrece.
Postoji li obaveza da se unapred odredi jedna osoba zaduzena za sigurnost svih koja rukovodi nekom grupom da se proveri sve sto moze da izazove nesrecu, pogotovo kad se snima sa oruzjem ili na visini? Kako se takav posao/uloga nesto uopste zove u filmskoj industriji?
 

Naravno da postoji i to verovatno više njih...prvi u lancu oružar.



....shiit has hit the fan.
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:

Imam glupo pitanje, snimanje filma je neka vrsta sajta, nije gradjevina ili slicno, ali moze da dodje do nesrece.
Postoji li obaveza da se unapred odredi jedna osoba zaduzena za sigurnost svih koja rukovodi nekom grupom da se proveri sve sto moze da izazove nesrecu, pogotovo kad se snima sa oruzjem ili na visini? Kako se takav posao/uloga nesto uopste zove u filmskoj industriji?

 

Postoje safety officers koji se bave generalno bezbednoscu na setu, no za oruzje postoje posebne osobe koje se samo time bave, kao sto rekose gore - oruzari.

Snimanje filma vrlo cesto jeste gradjevina i time se bavi tzv "safet" (od miloste), proverava dal se nose zastitni slemovi, odela, ako se radi na visini ili sa ceri pikerom bezbednosna uzad i tako to. U novije vreme postoje i covid officers, pretpistavljam da je jasno cime se bavi. 

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, MocaVukotic said:

safety officers


Na ovo sam mislila. Onaj sto radi analizu da se identifikuju svi moguci rizici, sta mora da se markira trakama ili ogranici pristup i nadzire ostale koji se bave bezbednoscu i sve druge.

 

Pretpostavljala sam da je tako kao i za koncerte i utakmice s tim sto su to dogadjaji od par sati. Snimanja ipak traju.

 

Ocito je Boldvin skresao budzet i krenulo je naopako, sto se ne plati na mostu, plati se na cupriji. Steta, mlada zena, malo dete.

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:


Na ovo sam mislila. Onaj sto radi analizu da se identifikuju svi moguci rizici, sta mora da se markira trakam ili ogranici pristup i nadzire ostale koji se bave bezbednoscu i sve druge.

Tako je. Na ozbiljnijim (citaj stranim) projektima svako jutro pred pocetak snimanja, vodja snimanja okupi ekipu i onda safet drzi govor od recimo 5 minuta da zamoli sve da postuju bezbednosne norme bla bla bla

Na domacim naravno nema nista od toga, svodi se na to da neko drekne "pazi na onu rupu tamo!" 

  • +1 1
Link to comment

Da, to je univerzalni standard napolju. I kod nas (inzenjerski konsalting i isporuka opreme) svi sastanci svuda, pocinju sa tom pricom, gde je izlaz za evakuaciju u slucaju pozara, liftovi ni slucajno, i gde je meeting point za sve, plus gde su okaceni oni “kucni” defibrilatori za prvu pomoc u slucaju da nekog strefi infarkt.

 

Nekima se cini smorno, a zapravo nije nikako. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

@Moonwalker

 

Iz nekog posebnog razloga mi lupila dislajk ili slucajno?


Slucajno, izvini, odmah ispod ljubicastog je, a sa telefona. Nisam jos prosvirala :laugh: da zaboravim na kucno vaspitanje.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...