Jump to content
IGNORED

Vaterpolo


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Svetsko prvenstvo za juniore (U-20) igra se u Pragu. Danas se završava grupna faza i mi ćemo verovatno biti drugi u grupi B što bi nas vodilo u osmini finala na Brazil (verovatno). Jedinu neizvesnu utakmicu smo igrali protiv Španije i bilo je nerešeno. Gol razlika odlučuje i onda ćemo ipak biti drugi, inače prvaci grupa direktno idu u četvrtfinale.

 

Sve utakmice se mogu gledati na FINA YT kanalu. 

Edited by variola
  • +1 1
Link to comment

Pobedili smo i Mađarsku u polufinalu, 10:7, osim prve četvrtine kada smo gubili, ostatak utakmice smo uglavnom mi imali prednost od 2 gola. Sutra u finalu čekamo pobednika između CG i Italije.

Link to comment
5 minutes ago, ronin said:

Zar nisu ljudi koji su na forumu stručni za vaterpolo tvrdili da nemamo baš neke mlade igrače?

 

Ovo je do 20 godina, nama već trebaju odlični između 23 i 26 godina, tu je manjak. 

  • +1 1
Link to comment
 
Ovo je do 20 godina, nama već trebaju odlični između 23 i 26 godina, tu je manjak. 
Znači ozbiljan rad sa klincima dobre 2 godine i spremno je to za London. Ove SENIORSKI SP, EP, SL su nebitne do 2023 a onda uigravanje



Svaka čast za SP, ogroman uspeh u datim okolnostima


Link to comment
36 minutes ago, mlatko said:

Znači ozbiljan rad sa klincima dobre 2 godine i spremno je to za London. Ove SENIORSKI SP, EP, SL su nebitne do 2023 a onda uigravanje. 
 

 

Veliko je pitanje šta će sa svim ovim momcima biti za koju godinu. Ozbiljan rad im svakako treba i iskustvo stalnog igranja u najjačoj konkurenciji, prvenstveno u klubovima. Opet, ovo je tek jedno prvenstvo a i na njemu nismo mi previše odskočili u odnosu npr. na ove 3-4 reprezentacije koje su bile iza nas. Evidentno je bilo da su se na ovom SP uglavnom isticali igrači koji već igraju u jačim klubovima i u njima imaju solidnu minutažu. U svakom slučaju ovo je uspeh jedne generacije i pokazatelj da po talentima ne zaostajemo za drugima. 

  • +1 2
Link to comment

Zato je odlično da će Radnički sad igrati LŠ i to u izuzetno jakoj grupi (FTC, Barseloneta, Olimpijakos, NBG i još bar jedan jak tim iz kvalifikacija). Radulović jeste najatraktivniji igrač ove generacije, kao veliki talenat je odavno prepoznat, još u HR jer je najpre bio fizički dominantan u odnosu na vršnjake. Ali u Primorju se nisu mogli izboriti sa njegovim temperamentom, koliko sam čuo, ni Stevanović to još uvek ne uspeva do kraja sada u Radničkom. Eto juče u finalu, kada je već sve bilo odlučeno, kada dajemo gol za +3 na minut do kraja, on dobija crveni karton daleko od ikakvog dešavanja u bazenu.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...