Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

Jel mogu ovde i filmovi?

 

Poceo sam pre nekih godinu-dve da gledam vise anime serije i sve se kanim da napisem neku o njima (do sad sam sigurno presao preko 50:blush:) al ajd u medjuvremenu samo da dodam par filmica koji su mi pali u hard drive u skorije vreme:

 

1. Your Name

 

MV5BODRmZDVmNzUtZDA4ZC00NjhkLWI2M2UtN2M0

 

Odgledao juce. Moram malo da rantam. Mislim, anime je svakako dobar. Fina muzicka podloga, odlicno nacrtano, zanimljiv plot... ali nesto fali. U sustini u pitanju je klasicna anime romansa (ko je ikada gledao anime, znace od pocetka do kraja kako se ovo razvija). Osim ove predvidljivosti, postoji pokusaj nekog dubljeg znacaja kroz pricu o vremenu i tu i tamo pokusaji da se publika dirne kroz neke svakodnevne situacije. Upravo tu ovaj anime ne uspeva da ostvari svoj potencijal, ostaje povrsan, za razliku od nekih drugih. Film itekako prija, ali ce te ga brzo zaboraviti. Od coveka koji je napravio 5 Centimeters Per Second sam ocekivao mnogo vise. 

 

2. The Girl Who Leapt Through Time

 

MV5BNzUxODI4MzgtNWZiOC00MmNlLWIyMzctNGE3 

 

Mislim pogledajte samo poster. Toliko deluje decije i blesavo da mi je trebalo jaaaako dugo da se nateram da dam ovom filmu sansu. Boy was I wrong. Reziser Mamoru Hosoda ima dugu listu hvaljenih anime filmova i ovaj mu je svakako jedan od najboljih (Ja sam od njega gledao za sada jos samo Summer Wars, koji koliko god imao detinjastu primesu, se pokazao kao odlican anime). 

Elem, Devojcica koja skace kroz vreme je zaista odlican anime koji prati standardnu Ghibli pricu o odrastanju i borbi sa osecanjima dok prolazimo kroz razne situacije tokom tog perioda. Tu je naravno i romansa ali ono sto ga zaista cini posebnim je kako pokazuje da ne postoji magicni kljuc za sve i da moramo da se nosimo sa svojim odlukama i budemo spremni na njihove posledice. 

 

3. Patema Inverted

 

MV5BYjE1ZDUwNGYtYzM2Ni00NzhiLWFjOTAtMDM4

 

Sta reci... ovaj anime ima zanimljivu ideju i fino razvijene likove ali potpuno predvidljiv plot i puno klisea. Ok da se ubije vreme. Nista vise od toga. 

 

4. The Anthem of the Heart (2015)

 

MV5BZjE3MGYyM2QtMzgzZS00OGQ5LWE2MjAtMWEy

 

Ovaj filmic ima vrlo zanimljiv plot. Devojcica sa dugim jezikom koja se oseca krivom zbog razvoda svojih roditelja te kao kaznu gubi mogucnost govora. Film se razvija fino i ima odlicne ideja samo cini se da bi bolji reditelj to daleko bolje izneo. U svakom slucaju, sasvim ok. 

 

5. A Silent Voice

 

MV5BZDc2NGZiZDMtYjg3Ni00ZDhkLThlYWEtMzQw

 

Silent Voice je izuzetan anime koji se bavi vrlo teskim temama. Kako se nositi sa izopstavanjem iz drustva zbog svojih losih postupaka, sa krivicom, sa nemogucnoscu da prevazidjete svoje nedostatke itd... Vidim da se po netu pise da je originalna manga daleko bolja, sto me ne cudi jer iz samog filma se vidi da ima puno vise u sporednim likovima nego sto je uspelo da se prikaze u ogranicenom vremenu. Sve u svemu, jedno obavezno stivo i veliki kudos za reziserku Naoko Yamadu, moj novi crush :wub:

 

 

Toliko za sad a vi uskocite ako imate neki predlog :) 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
1 minute ago, Pečorin said:

Zabavno i kratko. Meni super. Svaka epizoda je priča za sebe, sa različitom animacijom. Od ličnog ukusa zavisi šta će ti se svideti više,  šta manje.


Cool
Nesto kao The Animatrix?

Link to comment

Odgledah prvu pred posao.
Zajebano i mracno.
Ima tu neku "tesku" atmosferu

Dopada mi se :)
Ova prva epizoda mi je bas dobra bila

The Animatrix je takodje iz vise pricica, kratko traju, i isto dok se gleda imas taj neki zajeban osecaj.

Ako ti se dopalo ovo, mislim da ce ti se i Animatrix svideti

Mislim da cu reprizirati Animatrix nakon sto odgledam Love, death and robots

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Stovani priopcenici i bit cu kratak. i glup. Da li je su anime generalno ok za 12 god klinku ili je potrebna roditeljska paznja (zbog cega god, japanci i njihovi problemi jbg) Hvala.

Link to comment

Samo je drži dalje od Neon Genesis Evangelion, inače ćeš potrošiti dosta vremena na objašnjavanje a onda ćeš skapirati da je to zaludan posao :lol:

  • +1 2
Link to comment
  • 1 year later...

Jedna obavijest za sve ljubitelje shinigamija i dzinovskih maceva- Bleach se vratio! Posle 10 godina cini mi se, sa najvecim, najkrvavijim i usudio bih se reci najboljim story arcom celog serijala. Nisam bas citao najave koliko ce trajati, ali sudeci po tome koliko je mange zauzeo, bico to nekoliko godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...