Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Ima na Netlix-u sjajan serijal o kućama, mnogo ih je betonskih ali je nekako uvek na svetlu akcenat. Jedna epizoda bavi se kućama koje su većim delom ispod zemlje, i u njima sve puca od dnevnog svetla uz pomoć raznih inteligentnih rešenja. Jedna iz Grčke npr, ispod zemlje 80% a sunca koliko hoćeš

 

OB-VB642_mag111_J_20121023173144.jpg

Edited by Caligula
Link to comment
15 hours ago, Bir Adim Öte said:

Mene oduševljava ova kuća u predgrađu Atine:

 

 

I, generalno, betonske kuće. Ima raznih rešenja za izolovanje takvih objekata. Sendvič konstrukcija (debeli beton spolja, kamena vuna u sredini, tanak beton unutra) mi je najlepše, ali verovatno i najskuplje ...

Gledao sam ranije taj video i podeljena su mi osećanja kada je kuća u pitanju, ali sam zapamtio (valjda je to ova kuća?) da imaju dobro rešen niz stolova sa točkićima koji mogu da se kreću duž žljebova i po potrebi spajaju i okupljaju članove domaćinstva oko zajedničke trpeze, ili u procesu pripreme hrane, ili razdvajaju i budu pojedinačni radni stolovi.

Link to comment
19 hours ago, Bir Adim Öte said:

 

I, generalno, betonske kuće. Ima raznih rešenja za izolovanje takvih objekata. Sendvič konstrukcija (debeli beton spolja, kamena vuna u sredini, tanak beton unutra) mi je najlepše, ali verovatno i najskuplje ...

valjda je tako nekim sistemom radjen ovaj objekat

 

Tehnološki, objekat se sastoji od dve nezavisne betonske opne koje su razdvojene termoizolacijom od 25cm koja objekat dovodi do najvišeg stepena energetske efikasnosti.

Građevinski izazov s monolitnim zidovima od 5 metara visine betoniranih u jednom taktu,

 

https://www.gradnja.rs/kuca-u-tetovskoj-dejan-miljkovic-jovan-mitrovic/

Edited by Matilda Ivancic
  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, Ras said:

Gledao sam ranije taj video i podeljena su mi osećanja kada je kuća u pitanju, ali sam zapamtio (valjda je to ova kuća?) da imaju dobro rešen niz stolova sa točkićima koji mogu da se kreću duž žljebova i po potrebi spajaju i okupljaju članove domaćinstva oko zajedničke trpeze, ili u procesu pripreme hrane, ili razdvajaju i budu pojedinačni radni stolovi.

Da, to je ta.

Link to comment
6 hours ago, Matilda Ivancic said:

valjda je tako nekim sistemom radjen ovaj objekat

 

Tehnološki, objekat se sastoji od dve nezavisne betonske opne koje su razdvojene termoizolacijom od 25cm koja objekat dovodi do najvišeg stepena energetske efikasnosti.

Građevinski izazov s monolitnim zidovima od 5 metara visine betoniranih u jednom taktu,

 

https://www.gradnja.rs/kuca-u-tetovskoj-dejan-miljkovic-jovan-mitrovic/

 

Video sam tu kuću u Tetovskoj (još više slika na autorovom sajtu). Jako zanimljivo rešenje, pre svega kako je dvorište uvukao u kuću ...

 

ad79c4f0-48f7-11ea-8b85-1da5c0971a94

Link to comment
On 7.9.2020. at 5:18, Bir Adim Öte said:

Mene oduševljava ova kuća u predgrađu Atine:

 

 

I, generalno, betonske kuće. Ima raznih rešenja za izolovanje takvih objekata. Sendvič konstrukcija (debeli beton spolja, kamena vuna u sredini, tanak beton unutra) mi je najlepše, ali verovatno i najskuplje ...

 

 

ne vidim baš najbolje, ali imam utisak da se statičar/konstrukter  baš napatio.:)

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...