Jump to content
IGNORED

Red Alert za Plavi Pasos


Tresko

Recommended Posts

Generalni konzulat Republike Srbije u Njujorku obaveštava da je Skupština Srbije danas, 22. decembra 2009. godine, usvojila Izmene zakona o putnim ispravama, kojima je rok važenja putnih isprava na obrascu SRJ (“plavi pasoš”) produžen do 31.12.2009. godine.Ministarstvo spoljnih poslova Srbije je o ovoj odluci notom obavestilo sva strana diplomatsko-konzularna predstavništva u Srbiji.Koristimo priliku da izvestimo da još uvek nije određen datum otpočinjanja prijema zahteva za izdavanje novih pasoša Srbije, o čemu ćete blagovremeno biti obavešteni.Srecni Novogodisnji i Bozicni praznici, sa iskrenim zeljama za zdravlje, srecu i uspesnu 2009. godinu!
##$%##munje gromoviJoš se usuđuju i praznike da čestitaju pa još sa iskrenim željama. Šta, sad treba da budem srećna kao majmunče što su mi se smilovali&da molim Boga da sve bude OK do mog puta?p.s.Jel sam samo ja i dalje neopisivo besna, dobro ne neopisivo, al besna svakako?
Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    102

  • Tresko

    33

  • Razzmatazz

    15

  • kurdi

    13

Top Posters In This Topic

Generalni konzulat Republike Srbije u Njujorku obaveštava da je Skupština Srbije danas, 22. decembra 2009. godine, usvojila Izmene zakona o putnim ispravama, kojima je rok važenja putnih isprava na obrascu SRJ (?plavi pasoš?) produžen do 31.12.2009. godine
Jbt, digli ste toliku frku zbog čitavih 9 dana. Razmaženi gastosi :lol:.
Link to comment

ovde isto:

Dana 22.12.2008.godine smo obavešteni da se važenje starih ?plavih pasoša? naobrascu SR Jugoslavija produžava do 31.12.2009. godine.Molimo da u kontaktima sa našim državljanima prenesete ovu vest, koja je objavljenai na sajtu Ambasade: www.embajada-serbia.es.Ambasada koristi ovu priliku i da svim našim građanima čestita Novu godinu i Božić.Srdačan pozdrav,
Link to comment

blago vama, ja od ove ambasade jos nisam nijedan mejl dobio [cak ni odgovore na nekoliko koje sam ja njima poslao]sad otisao na sajt [koji je i dalje u raspadanju] i vidim novitet: dobismo ambasadora Dr Dejan Popovica !zna neko nesto vise?

Link to comment
sad otisao na sajt [koji je i dalje u raspadanju] i vidim novitet: dobismo ambasadora Dr Dejan Popovica !
Bivsi rektor BU (pre Branka Kovacevica), profesor Javnih finansija i finansijskog prava na PF-u i bivsi dekan (pre Olivera Antica) PF-a, u vreme kada je PF-om drmao GSS.:)OK covek.:)
Link to comment
Bivsi rektor BU (pre Branka Kovacevica), profesor Javnih finansija i finansijskog prava na PF-u i bivsi dekan (pre Olivera Antica) PF-a, u vreme kada je PF-om drmao GSS.:)OK covek.:)
I bivši zet Ljubice Kandić.
Link to comment

ovako. zamolila me moja bolja polovina da odem do opštinske policijske stanice da vidim šta joj treba za novi pasoš i LK. odem i, k'o pravi, odradim sve. prepišem šta treba, dobijem papire u opštini, uplatim lovu. pre toga, ono najvažnije. ZAKAžEM za predaju dokumenata.- kod vas se zakazuje?... da, znate šta vam sve treba?... znam. da li može za neko popodne oko 5?... može, 20 decembar...hvala, doviđenja... uzimam papir sa terminom. vraćam se kući.u zakazano vreme ide gospođa, vraća se posle sat vremena, pršti. kaže:- odem na šalter, kažu mi da nisam kod njih da odem na šalter 9. odem, kažu mi da je "pao sistem" kod njih da se javim na onaj 1. odem ispred mene 10 njih, procedura traje pola sata. ne bih stigla na red do 8 sati.odem, k'o dobar, sutradan da ponovo zakažem:-dobar dan, hteo bih da zakažem za pasoš. može li bilo koji dan ali ujutro, da budem prvi? ......pogleda me čudno, može 3. januar u 8.... hoće li da radi sistem, da bude sve u redu?... bože, što ne bi bilo? hvala.... vratim se.e, poranila gospođa u subotu, 10 do 8, čeka da se otključa. pojavljuju se u 8 i četvrt (zakazuje se na 15 minuta :rolleyes: ), sistem se ne diže. čekaju, red se otegao. vraća se kući oko podne, kaže: ništa, rekli su mi da dođem u ponedeljak, kad bilo, primiće me. ode danas popodne, maločas me zvala, posle sat vremena tamo, kaže da ne radi sistem da čeka ne zna ni sama šta.uz put, prijateljica mi je rekla da softver ne prihvata slovo đ pa se kuca dj. da se desilo da se omašilo kod "j" pa je đukić ispao dukić pa je išlo iz početka. da softver sam bira koja je bolja slika (doneta ili tamo napravljena) i da se desi da odbije obe. opet nanovo, slikanje. da ako se dete slika, roditelj ga pridržava, da to slikanje traje dugo, da se dete mrdne, namršti, zažmuri... pa opet nanovo.mislim, miki maus nam kaže da se pasoš dobija za 3 - 5 dana. ne kaže koliko je potrebno za prijem dokumenata.toliko od mene. neka neko drugi napiše svoja ili nečija iskustva vezana za ovo zayebavanje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ja dobih crveni pasos za 15ak dana na nbg. normalno je valjda 5, ali praaaaaznici..... americki imigracioni policajac mi je rekao: konacno srpski pasos, da ne pise vise jugoslavija. nije bilo problema sa dva pasos (vazeci + stari sa vizom, sa izbusenim koricama). prvi put mi nije uzimao otiske i nije me slikao, ne znam da li to ima veze sa novis pasosem.

Link to comment

danas je gospođa geprat donela novi pasoš i novu LK. na pasošu je slika crno - bela, na LK u koloru. u čemu je štos sa tim crno - belim?inače, dopada mi se izgled.

Link to comment
u čemu je štos sa tim crno - belim?
Je l' mora ili je samo opcija? Često ti u tim pasošima gde se štampa fotografija daju izbor da li hoćeš crno-belu ili sliku u boji. Ja imam (druga) dva takva pasoša s odštampanom slikom, ali u oba sam u punom koloru. EDIT: apismenos Edited by crveni autobus
Link to comment
Je l' mora ili je samo opcija? Često ti u tim pasošima gde se štampa fotografija daju izbor da li hoćeš crno-belu ili sliku u boji.
Mislim da na ovom nema biranja - svima su fotogradije crno-bele.
Link to comment
ovako. zamolila me moja bolja polovina da odem do opštinske policijske stanice da vidim šta joj treba za novi pasoš i LK. odem i, k'o pravi, odradim sve. prepišem šta treba, dobijem papire u opštini, uplatim lovu. pre toga, ono najvažnije. ZAKAžEM za predaju dokumenata.- kod vas se zakazuje?... da, znate šta vam sve treba?... znam. da li može za neko popodne oko 5?... može, 20 decembar...hvala, doviđenja... uzimam papir sa terminom. vraćam se kući.u zakazano vreme ide gospođa, vraća se posle sat vremena, pršti. kaže:- odem na šalter, kažu mi da nisam kod njih da odem na šalter 9. odem, kažu mi da je "pao sistem" kod njih da se javim na onaj 1. odem ispred mene 10 njih, procedura traje pola sata. ne bih stigla na red do 8 sati.odem, k'o dobar, sutradan da ponovo zakažem:-dobar dan, hteo bih da zakažem za pasoš. može li bilo koji dan ali ujutro, da budem prvi? ......pogleda me čudno, može 3. januar u 8.... hoće li da radi sistem, da bude sve u redu?... bože, što ne bi bilo? hvala.... vratim se.e, poranila gospođa u subotu, 10 do 8, čeka da se otključa. pojavljuju se u 8 i četvrt (zakazuje se na 15 minuta :rolleyes: ), sistem se ne diže. čekaju, red se otegao. vraća se kući oko podne, kaže: ništa, rekli su mi da dođem u ponedeljak, kad bilo, primiće me. ode danas popodne, maločas me zvala, posle sat vremena tamo, kaže da ne radi sistem da čeka ne zna ni sama šta.uz put, prijateljica mi je rekla da softver ne prihvata slovo đ pa se kuca dj. da se desilo da se omašilo kod "j" pa je đukić ispao dukić pa je išlo iz početka. da softver sam bira koja je bolja slika (doneta ili tamo napravljena) i da se desi da odbije obe. opet nanovo, slikanje. da ako se dete slika, roditelj ga pridržava, da to slikanje traje dugo, da se dete mrdne, namršti, zažmuri... pa opet nanovo.mislim, miki maus nam kaže da se pasoš dobija za 3 - 5 dana. ne kaže koliko je potrebno za prijem dokumenata.toliko od mene. neka neko drugi napiše svoja ili nečija iskustva vezana za ovo zayebavanje.
:lol: Jako mi sve ovo poznato "zvuči"... meni su 45 minuta uzimali otiske prstiju i pola sata me slikali (slika dobra, a ocena nula, kaže komp, sa sve OS od 2000-te, da mi se ne vide oči) u medjuvremenu je pao sistem tri puta, a podiže se duže od 5 minuta... neopisivo iskustvo. Izašla sam posle sat i 40 minuta iz kancelarije. Pitam se hoće li uspeti pre propasti sveta da nam svima izmenjaju pasoše... :unsure:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...