Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

neverovatno koliko nas zreb nije hteo... nakon onog remija, Azerbejdzan dobije Kubu i Gruziju, mi Bugarsku i Kinu. mada, Bugare smo morali dobiti, bas steta za Ivanisevica...

 

devojke, ocekivano jbg... desilo se ono sto sam i ocekivao protiv Rusije, razbile su ih... Ruskinje i Kinu oprale zato. rekoh da sa Lagno imaju sanse, i bio sam u pravu. odrzala je cas saha maloj kineskinji. uz Guninu i Kosteniuk, stvarno deluju mocno... devojke inace sada protiv Australije, vreme je da se malo povrate posle ove dve katastrofe. nadamo se i dobrom rasporedu do kraja, pa da udjemo u top15...

Link to comment

Naši šahisti dobijaju Engleze 3:1. Doduše, ne uz motivisanog™ Ivaniševića, kako sam priželjkivao, ali nema veze, iako ga ne ide jako je bitno da on ipak bude na prvoj tabli. Nije on zaboravio šah i može da parira igračima sa rejtingom preko 2700, a drugi naši igrači se pomeraju za tablu niže i tu onda tražimo šansu za dobar rezultat. Svaka čast na ovom uspehu, Englezi imaju odličan tim koji predvodi Adams.

 

Šahistkinje su iskoristile povoljan žreb i trebalo bi da dobiju Australiju, takođe 3:1.

Edited by Quizmaster
Link to comment

a sahiste stvarno nikako nece... sada su im od svih mogucih i nemogucih timova zapali Jermeni(vladajuci prvaci... Aronian, Akopian, Sargissian... uz Ruse najvece razocaranje do sada)... pa jebote, mislim da smo igrali sa svim iz top 10, sem sa Rusima :s (koji su u totalnom raspadu... Kramnik izgleda gore od Natase Bojkovic...)

 

devojke sasvim fino i u sledecem kolu sa Slovackom. bice interesantan duel dve izjednacene reprezentacije. ko dobije, moze da se nada top10... Ruskinje za razliku od svojih kolega demoliraju protivnika za protivnikom. 

Link to comment

Danas nakon otvaranja delujemo znatno bolje nego protiv Kine, ali dovoljno je da jedan igrač popusti i da nam ode meč.

 

Moram priznati da mi Ivaniševićeva žrtva pešaka ne uliva poverenje, mada da to ne uradi, beli bi u igri na daminom krilu bio nadmoćan. U svakom slučaju, smela igra našeg reprezentativca, ali teško da to može da prođe protiv prvoklasnog igrača kao što je Aronjan.

Link to comment

Ne mogu da verujem šta je Perunović odigrao nakon što je Sargisjan dao šah lovcem, kakvu fatamorganu ima. Iz jednake pozicije, koja nije zahtevala bog zna kakav proračun, ušao je u veoma sumnjivu.

Link to comment

Jebote, ovde se stvari svaki momenat obrću. Ivanišević je remizirao, a odjednom su Inđić i Perunović popravili poziciju, a Sedlak počeo da brljavi. Valjda ćemo izvući bar nerešeno :)

Link to comment

Danas su se naši šahisti stvarno junački borili, četiri borbena remija za 2:2. Moj je utisak da su nas Jermeni ispustili, ali u jednom trenutku su verovatno i strepeli da li će stići do boda.

 

Pretpostavljam da je Aronjan sa olakšanjem dočekao remi, jer nije uspeo da se snađe kad je Ivanišević žrtvovao pešaka i dalja igra bi ga čak mogla odvesti u slabiju poziciju. Lep rezultat crnim figurama za Ivaniševića, čime je okončao seriju od tri poraza (Mameđarov, Topalov, Adams) protiv šahista iz najužeg svetskog vrha.

 

Šahistkinje su izgubile 2,5:1,5 od Slovačke i pored pobede Nataše Bojković na prvoj tabli. Naravno, sad sve zavisi od učinka u preostala dva kola - neki novi neuspeh bi značio da su pokvarile odličan startni utisak. 

Link to comment

Natasa je stvarno odlicno odigrala, ali zakazala je ovaj put Vojinovic koja je nasa najbolja sahistkinja na ovoj olimpijadi... oma je usla u probleme i lagano izgubila u jednoj minijaturi. a Natasa je jos jednom pokazala kakav je potencijal imala... velika steta sto je uvek bila sklona oscilacijama pa nije uradila i vise :( eh kada se setim samo, Alisa i Natasa na prve dve table, doveli Manakovu iz Rusije... mnogo smo jak tim tada imali

 

sahisti su carevi zato... u partijama prsti na sve strane. mozda necemo nista uraditi, ali zaista odlicne partije za pracenje igramo.

Edited by freakns
Link to comment

Izvukao se Karlsen juče iz ponora, ali ga je danas napenalio Šarić :)

 

Ne mogu ništa da zamerim šahistima, častan poraz 2,5:1,5 od Rusije. Моžda je danas ipak trebalo Sedlaka staviti na četvrtu tablu, igrao je vrlo sigurno celu olimpijadu i trenutno ima 5,5 poena iz 7 partija. Nije valjda izvučen iz ekipe da ne bi pokvario pojedinačnu medalju?

Edited by Quizmaster
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...