Jump to content
IGNORED

Koji radio slusate?


Atreid

Recommended Posts

sad sto ti nisi dobronameran iz nekog meni nepoznatog razloga to je nesto drugo.Nikad nisam cuo La islu koju si ti slusao po 5-6 puta dnevno  :isuse: jer imas nekoliko sati snimljenog programa.Lebe mekani.Ja nemam ni minut snimljenog programa ali imam dobro pamcenje.I da ,da bi se culo sve sto sam naveo trebalo je slusati radio,pre svega vecernje i nocne termine 

 

kada sam napomenuo to sto citiras mislio sam na dnevni muzicki program jer sam napravio razliku izmedju muzickih emisija i top lista sa jedne strane i dnevnog muzickog programa o kojem sam se izrazio.

 

ja sam sve sto sam naveo cuo svojim usima na studiju b i jos mnogo toga, a deo mogu da dokumentujem i ne mislim da je to presudno bilo kome, zapravo, mislim da je to vrlo vredan dokument i slika jednog vremena.

 

edit: Studio B je mnogo bitan za mnoge generacije slusalaca muzike u Beogradu pa i sire, ali dizanje mitova je nepotrebno i nece slika biti drugacija toj njegovoj bitnosti.

Edited by Bane5
Link to comment

Osim sto si vrsio muzicku vivisekciju Vjesticine emisije koja je isla od 7 ujutro i koju su slusali penzioneri,domacice,generalno slusaoci kategorije+50god. i koja apsolutnio nije relevantna za pricu o muzici koja se vrtela na studiju b.sta si jos slusao a da nije u tih 15 sati iz 70,80,90 -tih?

Link to comment

Osim sto si vrsio muzicku vivisekciju Vjesticine emisije koja je isla od 7 ujutro i koju su slusali penzioneri,domacice,generalno slusaoci kategorije+50god. i koja apsolutnio nije relevantna za pricu o muzici koja se vrtela na studiju b.sta si jos slusao a da nije u tih 15 sati iz 70,80,90 -tih?

 

pomalo si neprijatan.

iza sebe imam verovatno par desetina hiljada (ako se toliko drzis za sate) sati slusanja radija u tom periodu jer je meni radio bio i ostao drag medij i medij na kojem sam i profesionalno radio i medij ciju istoriju pokusavam da sakupljam na svaki moguci nacin.

nije bitno jutro, bitan je ceo dnevni muzicki program studija b u tom periodu (pa sve do pocetka 90-ih i jos koju godinu vise) jer on tada nije bio sastavljen od 'nesputanog zvuka' kako si naveo vec je to bio itekakav kompromis.

'nesputani zvuk' se desavao uglavnom uvece, uglavnom zimedju 21 i 23 sata (ili do ponoci). uglavnom u muzickim emisijama - Vibracije (cetvrtak), Parada albuma (utorak), Tajanstveni voz, pa delimicno i 100 velicanstvenih (ponedeljak, sreda) tek poneki muzicki blokovi (ustvari 'prazan hod' u programu po nazivom 'Pop non stop') najvise uvece je imao nesto drugaciju muziku, to je zavisilio od muzickog urednika koji je tada radio na programu. bile su tu i emisije o bluzu i dzezu (petak i nedelja)

btw. zikica simic je imao svoju dnevnu smenu na programu (nedeljom) kao muzicki saradnik i tu je i on bio relativno kompromisan u izboru muzike mada se razlikovao od ostalih muzickih saradnika studija b.

 

ja mogu, ako bas hoces da ti detaljno opisem program radija studija b u tom periodu i kada je sta emitovano od emisija.

 

ps. 1981. godina, prvo mesto inostranog diskomera - phil collins - in the air tonight, prvo mesto domaceg diskomera - boa - stol

Link to comment

uh, zaboravih Ritam Srca, prvo je isao uvece od pa zatim prebacen u termin 13-14H.

bitan iz vise razloga, a njegov znacaj se ogleda i u muzici koja je tada emitovana u okviru emisije.

Link to comment

 

pomalo si neprijatan.

iza sebe imam verovatno par desetina hiljada (ako se toliko drzis za sate) sati slusanja radija u tom periodu jer je meni radio bio i ostao drag medij i medij na kojem sam i profesionalno radio i medij ciju istoriju pokusavam da sakupljam na svaki moguci nacin.

nije bitno jutro, bitan je ceo dnevni muzicki program studija b u tom periodu (pa sve do pocetka 90-ih i jos koju godinu vise) jer on tada nije bio sastavljen od 'nesputanog zvuka' kako si naveo vec je to bio itekakav kompromis.

'nesputani zvuk' se desavao uglavnom uvece, uglavnom zimedju 21 i 23 sata (ili do ponoci). uglavnom u muzickim emisijama - Vibracije (cetvrtak), Parada albuma (utorak), Tajanstveni voz, pa delimicno i 100 velicanstvenih (ponedeljak, sreda) tek poneki muzicki blokovi (ustvari 'prazan hod' u programu po nazivom 'Pop non stop') najvise uvece je imao nesto drugaciju muziku, to je zavisilio od muzickog urednika koji je tada radio na programu. bile su tu i emisije o bluzu i dzezu (petak i nedelja)

btw. zikica simic je imao svoju dnevnu smenu na programu (nedeljom) kao muzicki saradnik i tu je i on bio relativno kompromisan u izboru muzike mada se razlikovao od ostalih muzickih saradnika studija b.

eto sad si nabrojao neke od emisija koje su i danas etalon (po meni )kako bi trebao da izgleda radio koji bih ja slusao.ako to nije zanrovski raznovrsno onda ok.to sto ti zoves prazan hod je sasvim ok,jer je bio program bez govornih naglabanja ,znaci samo muzika sto je meni opet bilo ok.Ritma srca koji stalno pominjes i za koji si izgleda vezan  :naughty: je bio,slozicemo se,nesto novo i sveze u etru te 80 i neke.

Link to comment

ma ljudi, naravno da je dnevni muzicki program bio tezak kompromis, kako drugacije? sve dok nije televizija krenula, to je bila teska borba da slucajno nesto ne zapara usi prosecnom penzosu koji slusa djoku vjesticu...

jednom je i otkaz pao zbog kreditne kartice od dlm-a (nije se direktoru dopalo da cuje "jebes coveka koji se navikne na novac" u danu kad je gazda jezda pobego, a stb imao kod njega neku ovecu kintu :lol: )

 

a secam se jednog tonca koji je, kad ne dobije muziku za jutarnju razglednicu, kroz celu emisiju pustao samo smithse, isti album. krene od A1 pa dokle stigne... ako ga djoka prekine pre nego sto je proslo pola pesme, on vrati istu na pocetak. i niko ne primeti po mesec dana :lolol:

Link to comment

jeste, taj zoran stanojevic.

 

nachi zahvalili mu se :(

samo shto on meni nije bio vazan kao prevodilac gospodara (jer mi gospodar nije vazan :P), nego ako autor jedne emisjie iz detinjstva, radio beograd prvi program, ponedeljkom posle dobro jutro decoa, gde je radio isto ovo, samo sa mnogo vishe pricha i fantazije, mladji je bio, a i mi :wub:

 

Takođe, i nikad prežaljeni "Klub 2" na drugom programu Radio Beograda sa Stanojevićem, bila je umetnost da gost uspe da prozbori zapetu ili dve pored domaćina koji je pričao u slapovima :) Šalim se, fenomenalna emisija. 

Link to comment

Osim sto si vrsio muzicku vivisekciju Vjesticine emisije koja je isla od 7 ujutro i koju su slusali penzioneri,domacice,generalno slusaoci kategorije+50god. i koja apsolutnio nije relevantna za pricu o muzici koja se vrtela na studiju b.sta si jos slusao a da nije u tih 15 sati iz 70,80,90 -tih?

 

Kad su Đoku prebacili da počinje od sedam, verovatno tek osamdesetih? Do tada je išao tek u pola osam, ranojutarnje buđenje sa Vladom Jelenkovićem, Duško Radović u 7 i 15, pa tek onda Đoka propituje Tomu Gitarića iz mlekadžijskog udruženja zašto mleka nema ili zašto je poskupelo :) 

Link to comment

ma najbolji su bili zivko zivkovic i akcije protiv pusenja u kojima sve vreme cujes kako skljocaju upaljaci i strasno se povlace dimovi :D

 

ili "danas je 1. septembar. svakog prvog septembra osamstopesto djaka nastrada u saobracajnim nesrecama." odma vidim uzasnute majke kako samaraju decu "mrs kuci! neces ti meni danas u skolu!" :lol:

Link to comment

eto sad si nabrojao neke od emisija koje su i danas etalon (po meni )kako bi trebao da izgleda radio koji bih ja slusao.ako to nije zanrovski raznovrsno onda ok.to sto ti zoves prazan hod je sasvim ok,jer je bio program bez govornih naglabanja ,znaci samo muzika sto je meni opet bilo ok.Ritma srca koji stalno pominjes i za koji si izgleda vezan  :naughty: je bio,slozicemo se,nesto novo i sveze u etru te 80 i neke.

 

naravno, to sam sve vreme tvrdio. procitaj moje postove od pocetka ove rasprave ili nesporazuma.

to sto je dnevni muzicki propgram bio kompromis i sputan nije se odnosilo na vecernji muzicki (doduse ne i nocni).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...